Juris Jurašs

Jurašs

Jauno Konservatīvo frakcija

Dzimšanas gads: 1975.

Izglītība:

 • Latvijas Policijas akadēmija, maģistra grāds tiesību zinātnē (2007)

Zinātniskās publikācijas: NAV

Grāmatas: NAV

Patenti: NAV

Publikācijas presē: Man nav vienalga /Liesma, 2017/

Politiskā pieredze, vēlēti amati:

 • 13.Saeimas deputāts
 • Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs
 • Rīgas domes deputāts

Dalība partijās: Jaunā Konservatīvā partija

Dalība kapitālsabiedrībās:

Pieredze menedžmentā:

 • SIA “Immunitas”, valdes loceklis (2017-2018) arī īpašnieks
 • SIA “Grand Force Security”, valdes loceklis līdz 2018. , arī īpašnieks

Lielākais kolektīvs, kādu vadījis: SIA “Immunitas”

Deputātam piederošā vai vadītā uzņēmumaSIA “Immunitas”
apgrozījums2018.g. 18325
2017.g. 17750
peļņa/zaudējumi2018.g. -10059
2017.g. -35708
LV samaksātais peļņas nodoklis2018.g. -2734
2017.g. -2452
LV samaksātais sociālais nodoklis
par 1 darbinieku vidēji gadā
NAV
Deputātam piederošā vai vadītā
uzņēmuma
SIA “Grand Force Security”
apgrozījumsNAV datu
peļņa/zaudējumiNAV datu
LV samaksātais peļņas nodoklisNAV datu
LV samaksātais sociālais nodoklis
par 1 darbinieku vidēji gadā
143

Parādsaistības: 87 420,45 CHF

Papildu informācija:

 • 2019.gada decembrī Satversmes tiesa nolemj, ka normas, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas darbā un saņemt atalgojumu pilnā apmērā, neatbilst Satversmei. Attiecībā uz kriminālvajāšanai izdoto Saeimas deputātu Juri Jurašu šī norma zaudē spēku no 2020.gada 31.janvāra, un viņš var atgriezties Saeimā (vairāk par to ŠEIT).
 • 2019.gada janvārī Saeimas deputātu vairākums nolēma Juri Jurašu izdot kriminālvajāšanai Ģenerālprokuratūras sāktā kriminālprocesa ietvaros saistībā ar valsts noslēpuma izpaušanu. Vēlāk Ģenerālprokuratūra deputātam izsniedz apsūdzību, bet partijas biedrene Strīķe Juraša vietā Saeimas sēžu zālē nosēdina kartona gabalu. ŠEIT un ŠEIT vairāk.
 • 2019.gada aprīlī uzņēmējam tika piespriests trīs gadu cietumsods par kukuļa došanu Jurašam. ŠEIT vairāk.
 • 2018. gadā priekšvēlēšanu periodā Jurašs izcēlās ar pārmetumiem Nacionālajai apvienībai, rādot interneta vietnes, kur esot fiksēti maksājumi vairāk nekā pusmiljona eiro pārskaitījumi NA līderiem Raivim Dzintaram un Imantam Parādniekam. Informāciju par šiem maksājumiem gan Juris Jurašs neprecizēja, tikai pieminēja, ka iesniedzis sūdzību KNAB. Savukārt pretim gan R. Dzintars, gan I. Parādnieks sūdzējās gan KNAB, gan Drošības policijā par J. Juraša rīcību, pārmetot viņam saistību ar Krievijas specdienestiem. ŠEIT vairāk.
 • J. Jurašs 2016.gada vasarā publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai bijušā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. ŠEIT vairāk.
 • Tika paustas aizdomas, ka Jurašu ģimene ir krāpusi valsti, uzrādot fiktīvi samazinātu zemes īpašuma iegādes darījuma summu, uz kuras tapusi ģimenes privātmāja. ŠEIT vairāk.
 • J. Juraša sieva Alla Juraša līdz 2009. gadam strādāja KNAB, vēlāk atrodot darbu Rīgas Brīvostas pārvaldē. Šo darbu viņai sagādāja Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, kura darbība bieži nonāca zem KNAB lupas. ŠEIT vairāk.
 • 2016.gadā publiskajā telpā izskanēja informācija, ka divus par kukuļņemšanu aizdomās turētos policistus, kuriem par labu Rīgas apgabaltiesa 2011.gada februārī piedzina no valsts 20 000 latu saistībā ar apsūdzības atcelšanu, iespējams, glābusi KNAB izmeklētāja Jura Juraša pārcenšanās, mēģinot abus aizturēt. ŠEIT vairāk.
 • Saeimas deputātu vairākums 2019.gada 31.janvārī atbalstīja Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra. ŠEIT vairāk.

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anita
Anita

Kā man riebj tie ,,gudrie,, plānā galdiņa urbēji, kas visu laiku ir barojušies pie valsts siles un paši ar savām smadzenēm un rokām neko dzīvē nav sasnieguši. Mācības policijas akadēmijā, kur gatavoja kārtības policistus, liek pasmaidīt par Juraša kvalifikāciju……..