Juris Jurašs

Jurašs

Jauno Konservatīvo frakcija

Dzimšanas gads: 1975.

Izglītība:

 • Latvijas Policijas akadēmija, maģistra grāds tiesību zinātnē (2007)

Zinātniskās publikācijas: NAV

Grāmatas: NAV

Publikācijas presē:

 • Man nav vienalga /Liesma, 2017/

Politiskā pieredze, vēlēti amati:

 • 13.Saeimas deputāts, JKP frakcijas priekšsēdētājs, Juridiskās komisijas priekšsēdētājs
 • Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs
 • Rīgas domes deputāts

Dalība partijās: Jaunā Konservatīvā partija

Dalība kapitālsabiedrībās:

 • SIA “Immunitas” (100%; līdz 12.12.2018.)
 • SIA “Grand Force Security” (10%; līdz 03.09.2018.)

Pieredze menedžmentā:

 • SIA “Immunitas”, valdes loceklis (līdz 2018.)
 • SIA “Grand Force Security”, dibinātājs, valdes loceklis (līdz 2018.)

Lielākais kolektīvs, kādu vadījis: 13.Saeimas JKP frakcija

Deputātam piederošā vai vadītā uzņēmuma NAV
apgrozījums
peļņa/zaudējumi
LV samaksātais peļņas nodoklis
LV samaksātais sociālais nodoklis
par 1 darbinieku vidēji gadā

Parādsaistības: 78 218.37 CHF

Papildu informācija:

 • 2020.gada 8.jūnijā Jurašs paziņo, ka atsauc savu dalību ģenerālprokurora amata kandidātu izvērtēšanā (ŠEIT vairāk);
 • 2020.gada maijā TV3 raidījuma “Nekā Personīga” sižets atklāj, ka
  Jura Juraša sievas Allas Jurašas firma un advokātu birojs no “PNB bankas” saņēmis pusmiljonu eiro (ŠEIT vairāk);
 • 2020. gada aprīlī KNAB publicē aicinājumu Jurašam, ņemot vērā viņam piemēroto apsūdzību valsts noslēpuma izpaušanā, ētisku apsvērumu dēļ nepiedalīties ģenerālprokurora amata kandidātu izvēlē. Uz to Jurašs norāda, ka nesaredz nevienu pašu iemeslu, kādēļ viņš nevarētu piedalīties ģenerālprokurora amata kandidātu vērtēšanā (ŠEIT vairāk). KNAB aicinājumu atbalsta arī Ministru prezidents K.Kariņš (ŠEIT vairāk);
 • Kas ir SIA “Immunitas”, var izlasīt ŠEIT;
 • 2020.gada martā klajā nāk viedoklis, ka caur toreizējo dzīvesbiedri un SIA “Immunitas” Jurašs būtu varējis tirgoties gan ar informāciju, gan ar ietekmi (vairāk ŠEIT);
 • 2020. gada martā klajā nāk informācija, ka Juraša uzņēmums “Immunitas” savulaik sniedzis juridiskās konsultācijas pašlaik slēgtajai “PNB bankai”, kuras lielākais akcionārs bija dažādos skandālos ierautais Lielbritānijā dzīvojošais krievu baņķieris Grigorijs Guseļņikovs. Rodas jautājums – Jurašs tirgojās ar ietekmi vai informāciju? (vairāk ŠEIT);
 • 2020.gada februārī tiek paziņots, ka JKP Rīgas mēra amata kandidāts gaidāmajās pašvaldības ārkārtas vēlēšanās būs Saeimas deputāts, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Jurašs, un viņa pirmsvēlēšanu uzsaukumi sāk skanēt “no visiem gludekļiem un ledusskapjiem” (ŠEIT vairāk) – kopš palielinājušas pašas sev finansējumu, partijas neskopojas ar reklāmām (vairāk ŠEIT) ;
 • 2019. gada decembrī Satversmes tiesa nolemj, ka normas, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas darbā un saņemt atalgojumu pilnā apmērā, neatbilst Satversmei. Attiecībā uz kriminālvajāšanai izdoto Saeimas deputātu Juri Jurašu šī norma zaudē spēku no 2020.gada 31.janvāra, un viņš var atgriezties Saeimā (vairāk par to ŠEIT).
 • 2019. gada janvārī Saeimas deputātu vairākums nolēma Juri Jurašu izdot kriminālvajāšanai Ģenerālprokuratūras sāktā kriminālprocesa ietvaros saistībā ar valsts noslēpuma izpaušanu. Vēlāk Ģenerālprokuratūra deputātam izsniedz apsūdzību, bet partijas biedrene Juta Strīķe Juraša vietā Saeimas sēžu zālē nosēdina kartona gabalu. (ŠEIT un ŠEIT vairāk);
 • 2019.gada aprīlī uzņēmējam tika piespriests trīs gadu cietumsods par kukuļa došanu Jurašam (ŠEIT vairāk);
 • 2018.gada decembrī pārraksta SIA “Immunitas”, kurai līdz šim bija īpašnieks, sievai Allai Jurašai, kas arī norādīta kā patiesā labuma guvēja (uz 2020.gada martu SIA “Immunitas” neaktīva).
 • 2018. gadā priekšvēlēšanu periodā Jurašs izcēlās ar pārmetumiem Nacionālajai apvienībai, rādot interneta vietnes, kur esot fiksēti maksājumi vairāk nekā pusmiljona eiro pārskaitījumi NA līderiem Raivim Dzintaram un Imantam Parādniekam. Informāciju par šiem maksājumiem gan Juris Jurašs neprecizēja, tikai pieminēja, ka iesniedzis sūdzību KNAB. Savukārt pretim gan R. Dzintars, gan I. Parādnieks sūdzējās gan KNAB, gan Drošības policijā par J. Juraša rīcību, pārmetot viņam saistību ar Krievijas specdienestiem. ŠEIT vairāk.
 • Pēc nodaļas vadītāja amata zaudēšanas KNAB reorganizācijas ietvaros, 2016. gadā Jurašs karjeru turpināja politikā. 2017. gadā tika ievēlēts Rīgas domē, gadu vēlāk kļuva par Saeimas deputātu. Šajā periodā viņš arī sāka nodarboties ar biznesu. Jurašs kļuva par īpašnieku un vadītāju nelielai juridisko pakalpojumu firmai “Immunitas”, kas pirms tam bija piederējusi arī viņa sievai advokātei Allai Jurašai.
 • J. Jurašs 2016.gada vasarā publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai bijušā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods. ŠEIT vairāk.
 • Tika paustas aizdomas, ka Jurašu ģimene ir krāpusi valsti, uzrādot fiktīvi samazinātu zemes īpašuma iegādes darījuma summu, uz kuras tapusi ģimenes privātmāja. ŠEIT vairāk.
 • J. Juraša sieva Alla Juraša līdz 2009. gadam strādāja KNAB, vēlāk atrodot darbu Rīgas Brīvostas pārvaldē. Šo darbu viņai sagādāja Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs, kura darbība bieži nonāca zem KNAB lupas. ŠEIT vairāk.
 • 2016.gadā publiskajā telpā izskanēja informācija, ka divus par kukuļņemšanu aizdomās turētos policistus, kuriem par labu Rīgas apgabaltiesa 2011.gada februārī piedzina no valsts 20 000 latu saistībā ar apsūdzības atcelšanu, iespējams, glābusi KNAB izmeklētāja Jura Juraša pārcenšanās, mēģinot abus aizturēt. ŠEIT vairāk.
 • Saeimas deputātu vairākums 2019.gada 31.janvārī atbalstīja Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, ko bija lūgusi Ģenerālprokuratūra. ŠEIT vairāk.

3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pupa
Pupa

Ja Jurašs nodarbojā ar operatīvām lietām, kaut kā neštimmē tā kukuļa došana Mafoņa lietā un paziņošana par to pēc liela laika. Vai vēsturē nebija vēl kādi gadījumi, ka persona, kurai it kā piedāvā kukuli, ir tieši viņš?

Anita
Anita

Kā man riebj tie ,,gudrie,, plānā galdiņa urbēji, kas visu laiku ir barojušies pie valsts siles un paši ar savām smadzenēm un rokām neko dzīvē nav sasnieguši. Mācības policijas akadēmijā, kur gatavoja kārtības policistus, liek pasmaidīt par Juraša kvalifikāciju……..

Lāpītāja.
Lāpītāja.

Vsr redzēt, ka nav jums nekādas jēgas par Policijas skadēmiju, pirms to likvidēja, tajā 5 gadus pilnvērtīgu augstāko juridisko un profesionālo izglītību guva tik daudzi cilvēki, kuri pēctam strādāja un šodien strādā daudzās ar juridisko jomu saistītās vietās un vadošos amatos. Akadēmiju beigušo kvalifikāciju ir augstu novērtējuši gan – ģenerālprokurori gan AT. Pat Lemberga 2 advokāti savulaik beiguši PA, bet “kārtības policistus” viņš sev par advokātiem neņemtu. Patiesibā, no kārtības policista kvalifikācijas ir atkarīgs daudz, tai skaitā, lai Jūsu aizturēšanas vai nokļūšanas kādā incidentā noritētu civilizēti. Ja neko nejēdz no dzīves, nav jālien vērtēt augstskolu, par kuru nav pat aptuvenas… lasīt vēl »