Politiķa Juraša pakalpojumu cena

Juris Jurašs

Agnese Margēviča, Diena

Saeimas deputāta un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Rīgas mēra kandidāta Jura Juraša uzņēmums savulaik sniedzis juridiskās konsultācijas bijušajai Norvik bankai (tagad PNB banka) – svētdien, atsaucoties uz šobrīd maksātnespējīgās bankas administratora sniegto informāciju, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Pilnā notikumu secība, kas aprakstīta  Dienas mediju izdotajā grāmatā Brālība kvadrātā, gan norāda uz daudz tālejošākām aizdomām – ka Jurašs bijis saistīts ar bankas saņemtiem pakalpojumiem jau tad, kad vēl vadīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļu.

Jurašs raidījumam atzinis, ka viņš palīdzējis bankai panākt izmeklēšanu uzsākšanu tiesībsargājošās iestādēs. PNB bankas administrators Vigo Krastiņš De facto atklājis, ka banka bijusi Jurašam piederošās firmas Immunitas klients kopš 2017. gada rudens un līgums bijis spēkā dažus mēnešus.

Aizdomas, kuras var izsecināt no De facto sižeta, ir, ka Jurašs, kura rīcībā bija KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas slepenā informācija par bankas akcionāra Grigorija Guseļņikova “ienaidniekiem”, piemēram, nu jau bijušo Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, varētu būt tirgojies ar šo un citu informāciju.

Pats Jurašs pamatoti raidījumam norādījis, ka vēršanās pēc pakalpojumiem pie viņa kā bijušā KNAB darbinieka bijusi loģiska. Loģiski un pieļaujami no baņķiera, PNB bankas lielākā akcionāra Grigorija Guseļņikova, bet vai pieļaujami no bijušās augsti stāvošās KNAB amatpersonas, kuras rīcībā vēl aizvien ir valsts noslēpumu saturoša informācija no biroja izmeklēšanām.

Guseļņikovs Dienas mediju pērnajā rudenī izdotajā grāmatā Brālība kvadrātā noliedz saikni ar Jurašu, bet nenoliedz acīmredzamo saikni ar viņa šobrīd jau šķirto sievu, advokāti Allu Jurašu. Bet tieši šī saikne, nevis politiķa Juraša firmas līgumattiecības ar PNB banku raisa vislielākos jautājumus. Proti, Alla Juraša sniedza juridiskos pakalpojumus bankai, sākot vismaz ar 2015. gadu, kad politiķis Jurašs vēl vadīja KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļu. Tas savukārt rada

aizdomas, ka caur toreizējo dzīvesbiedri Jurašs būtu varējis tirgoties gan ar informāciju, gan ar ietekmi.

Allai Jurašai uz pusēm ar Aleksandru Berezinu piederošais advokātu birojs pakalpojumus PNB bankai sniedza arī 2019. gadā, kad turpinājās bankas lielākā akcionāra Guseļņikova publiskā cīņa un arī cīņa tiesībsargājošajās iestādēs, lai tiktu izmeklēti Rimšēviča un citi ar korupciju banku uzraudzībā saistīti noziegumi. Kas būtiski – vienlaikus ar pakalpojumu sniegšanu bankai zvērināts advokāts, Allas Jurašas biznesa partneris Berezins sniedza advokāta pakalpojumus arī nu jau politiķa statusā esošajam Jurim Jurašam. Politiķim, kā zināms, ir nepatikšanas ar apsūdzībām valsts noslēpuma izpaušanā.

Būtu vietā sagaidīt, ka politiķis Jurašs iesniedz maksājumus apliecinošus dokumentus, ka par advokāta pakalpojumiem maksājis pats. Kārtējā lieta, kur KNAB un drošības dienesti, iespējams, “politiskās stabilitātes vārdā”, nav darījuši neko, lai noskaidrotu lietas patiesos apstākļus.

Avots: Diena.lv

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus. Te varat uzzināt arī datus par rakstā minēto Juri Jurašu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Latvijas valstī esošā vide neparedz citādu cilvēku nonākšanu pie varas… Nesasmērētu cilvēku nav. Labs raksts emocionāliem cilvēkiem tvaika nolaišanai…

Zirgs
Zirgs

Redzat , informăciju var pat bankăm labi pārdot !

Lamata
Lamata

To visu uzzinot, rodas aizdomas, ka Bordāns ( JKP) ir pilnībā atkarīgs no informācijas, kas ir Juraša rīcībā par viņu . Tāpēc arī tāda Juraša aizstāvība no JKP puses .Viņam bija visa informācija, strādājot KNAB, ko varēja tirgot vajadzīgajām amatpersonām.