Ģenerālprokuratūra paslepus apturējusi pārbaudi prokurora – plaģiatora lietā

Uldis Cinkmanis
Ekrānuzņēmums

Atsaucoties uz to, ka plaģiātā pieķertais prokurors Uldis Cinkmanis (attēlā) apstrīdējis tiesā Latvijas Universitātes lēmumu atņemt viņam bakalaura grādu, Jura Stukāna vadītā Ģenerālprokuratūra ir paslepus apturējusi pārbaudi par prokurora atbilstību nevainojamas reputācijas kritērijam.

„Pārbaude par prokurora U.Cinkmaņa atbilstību nevainojamas reputācijas kritērijam saistībā ar bakalaura darba iespējamo plaģiātu ir apturēta sakarā ar to, ka prokurors U.Cinkmanis ir apstrīdējis tiesā Latvijas Universitātes 2021. gada 13. maija lēmumu Nr. 1-13/408, ar kuru ir atstāts spēkā Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Domes sēdes 2021. gada 15. marta lēmums Nr. 20-3/30, ar kuru ir nolemts apstiprināt Bakalaura un maģistra gala pārbaudījumu komisijas 2020. gada 26. novembra lēmumu par bakalaura darba vērtējuma anulēšanu un lēmuma par sociālo zinātņu bakalaura grāda tiesību zinātnē piešķiršanu U.Cinkmanim atcelšanu,” par pirms vairākiem mēnešiem pieņemto lēmumu tagad informē Ģenerālprokuratūra.

Kura tieši prokuratūras amatpersona pieņēmusi lēmumu par pārbaudes apturēšanu, netiek ziņots, taču iepriekš tieši ģenerālprokurors J. Stukāns bija publiski pietiekami skaidri nostājies prokurora – plaģiatora aizstāvības pozīcijās.

Ģenerālprokuratūra atzīst, ka pēdējoreiz prokurora U. Cinkmaņa profesionālās darbības novērtēšana ir veikta pirms divarpus gadiem – 2019. gada 13. novembrī – un prokurora vērtējums bijis pozitīvs. Interesanti, ka tieši tajā pašā datumā – 2019. gada 13. novembrī prokurors arī disciplināri sodīts par nolaidību, pildot amata pienākumus: viņam piemērots disciplinārsods – piezīme, taču tā, „izvērtējot prokurora darba rezultātus un attieksmi pret darbu, 2020. gada 23. martā ir atcelta, pirms pagājis gads kopš soda piemērošanas”.

U. Cinkmaņa reputācijas pārbaude Ģenerālprokuratūrā bija mistiska jau no tās pirmsākumiem: sākotnēji publiski tika apgalvots, ka prokurora-plaģiatora lieta tiekot izskatīta Prokuroru atestācijas komisijā, bet pagājušā gada jūnijā Ģenerālprokuratūra oficiāli paziņoja, ka tā nemaz neesot, – tā vietā notiekot „pārbaude Ģenerālprokuratūrā”, par kuras veikšanu nekāda sīkāka informācija nezināmu iemeslu dēļ netika atklāta.

„Informēju, ka jautājums par U. Cinkmaņa bakalaura darbu Prokuroru atestācijas komisijā nav skatīts, jo notiek pārbaude Ģenerālprokuratūrā,” – šāda pagājušā gada vasarā Ģenerālprokuratūras Darbības kontroles un starptautiskās sadarbības departamenta Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurores Leldes Burves atbilde uz oficiālu informācijas pieprasījumu.

Jau tolaik Pietiek izteica prognozi: uz to, kā varētu beigties šī mistiskā pārbaude, pietiekami skaidri norāda fakts, ka pats ģenerālprokurors J. Stukāns saistībā ar plaģiātismā pieķertā prokurora U. Cinkmaņa nodarījumu ir izteicies ļoti maigi, nosaucot šo zādzību un krāpniecību par jaunības kļūdu,

Kā zināms, Latvijas Universitāte oficiāli ir paziņojusi, ka „2021. gada 15. martā notika nākamā JF [Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes] Domes sēde, kurā ir pieņemts lēmums – apstiprināt gala pārbaudījuma komisijas 2020. gada 26. novembra lēmumu un, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 86. panta otrās daļas 4. punktu, atcelt JF domes 2008. gada 19. jūnija lēmumu Nr. 9 par sociālo zinātņu bakalaura grāda tiesību zinātnē piešķiršanu Uldim Cinkmanim un anulēt viņam izsniegto diplomu Nr. BD E 1204”.

No šī dokumenta nepārprotami izriet, ka U. Cinkmanis, veicot apjomīgu plaģiātu, domājams, ir aizskāris autortiesību subjektu personiskās vai mantiskās tiesības, kas minētas Autortiesību likuma 68. panta pirmajā daļā, līdz ar to, iespējams, izdarot Krimināllikuma 148. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Tāpat no publiski pieejamas informācijas zināms, ka bakalaura darba noslēgumā U. Cinkmanis ar savu parakstu ir apliecinājis: “Apliecinu, ka bakalaura darbu esmu uzrakstījis patstāvīgi, izmantojot darbā norādītos avotus, un darbs nav plaģiāts.”

No tā izriet, ka U. Cinkmanis, iespējams, ir sniedzis nepatiesu apliecinājumu, kas vienlaicīgi ir saturiskais viltojums, dokumentam (bakalaura darbam), kas piešķir tiesības kārtot gala pārbaudījumu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē.

Šāda darbība ir minēta Krimināllikuma 275. pantā, kas varētu nozīmēt, ka pēc Kriminālprocesa likuma 6.pantā nostiprinātā kriminālprocesa obligātuma principa Valsts policijai būtu jāuzsāk kriminālprocess.

Acīmredzamas plaģiāta pazīmes saskatāmas arī U. Cinkmaņa maģistra darbā, taču tās LU ir izvēlējusies nepamanīt.

Jau vēstījām:

Policijā sākta resoriskā pārbaude, lai izlemtu, vai saistībā ar prokurora Cinkmaņa plaģiātu sākams kriminālprocess – Puaro.lv

Kāpēc maģistra grāda saglabāšana prokuroram Cinkmanim ir absurds – Puaro.lv

Prokurora Ulda Cinkmaņa vēstījums – Puaro.lv

Virsprokurors: “Nekas ārkārtējs nav noticis”; Cinkmaņa atbilstību amatam un nevainojamas reputācijas prasībai vērtēs prokuroru atestācijas komisija – Puaro.lv

Atšķirībā no Stukāna, Valsts prezidents domā, ka prokurors Cinkmanis nevar turpināt savu darbu – Puaro.lv

Stukāns: Lai arī prokuroram Cinkmanim diploms anulēts, nav pamata viņu atlaist no amata – Puaro.lv

Plaģiātismā apsūdzētajam prokuroram Cinkmanim tiek anulēts bakalaura diploms – Puaro.lv

Tiesu varu diskreditējošā prokurora Cinkmaņa izglītības vērtēšanai izveidota vēl viena darba grupa – Puaro.lv

Par Stukāna balstītā prokurora-plaģiatora lietu notiek mistiska „pārbaude Ģenerālprokuratūrā” – Puaro.lv

Prokurors – “šļušku ņēmējs” nodarbojies ar plaģiātismu un arī samelojies; komisija lems par Cinkmaņa diplomu anulēšanu – Puaro.lv

Stukāna vadītās LR Prokuratūras prokuroram, kurš atzīst – par pid**asiem mēs saucam sev netīkamus cilvēkus, būs publiski jāatvainojas – Puaro.lv

Prokuroru atestācijas komisijā sākta pārbaude par prokurora – urlas izdarībām, aizdomas par mēģinājumu piesegt „savējo” – Puaro.lv

Par prokurora – “šļušku paņēmēja” pieļauto pārkāpumu kriminālprocesā tiesa piedzen no valsts 700 eiro – Puaro.lv

Prokurors Cinkmanis: “Visapkārt pida**si!” – Puaro.lv

“Paņemsim šļuškas un vienkārši…” – prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Maigurs
Maigurs

Uldis: Esmu prokurors un lieku mīksto uz jums visiem

Maigurs
Maigurs

Tikai nevar saprast kāpēc mīkstie priekšnieki viņu aizstāv?

sīkais smerdelis pļešs
sīkais smerdelis pļešs

Normāls čiekurs. Jāturās pretī to lūzeru spiedienam. Kāds droši vien iekārojis prokurora silto vietiņu

pietura
pietura

Prokurors ir valsts amatpersona nevis čiekurs. Nejauc pirkstu ar pim.i!

Jautājums autoram
Jautājums autoram

Kāds iemesls šīs nu jau pavecās informācijas retranslēšan no Pietiek?

Stienis
Stienis

Kā lai tauta uzticas valsts pārvaldei, ja tādi klauni kā prokurors, iekšlietu ministre (nu jau bijusī) un pat valdība vispār neiespringst par principu VIENS LIKUMS – VIENA TAISNĪBA VISIEM…? Cik dzird, pašreizējā Saeimas koalīcija ļoti labi apzinās, ka rudenī viņiem nespīd. Ata, atā, un aiziet vēstures mēslainē.