“Paņemsim šļuškas un vienkārši…” – prokurors Uldis Cinkmanis rupji izrunājas un ālējas publiskā vietā

Uldis Cinkmanis

Grupas “Skyforger” koncertā Rēzeknes koncertzālē “Gors”, kuru apmeklētāji baudījuši no sēdvietām un pēc kura par piesardzības neievērošanu Covid-19 pandēmijas ierobežojumu laikā publiski tika nobārta izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), ar nesalīdzināmi skaļāku uzvedību izcēlies specializētās prokuratūras prokurors Uldis Cinkmanis.


Prokurors Uldis Cinkmanis Latgales vēstniecībā “Gors”, Rēzeknē, kur 17. oktobrī notika populārās latviešu metāla grupas “Skyforger” koncerts. Līdzās zilajā kreklā ir viņa palīgs Ričards Melnis

Šī prokurora vārds līdz šim izskanējis saistībā ar tādām sabiedrībā labi zināmām lietām, kā smagos finanšu noziegumus apsūdzētā bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda krimināllietu un seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa krimināllietu.

Izkliedz lamas, runā par “šļuškām”

Prokuratūras likuma 33. pants nosaka, ka prokurora amata kandidāts “ir ar nevainojamu reputāciju”.

Noskatoties gan augstāk ievietoto video no koncertzāles, gan portālā Jauns.lv video, kuros fiksēta prokurora Ulda Cinkmaņa uzvedība publiskā vietā – koncertzālē un vēlāk arī ēdināšanas iestādē – rodas pamats jautājumiem par to, cik šādam aprakstam atbilst konkrētā amatpersona.

Nofilmētajos kadros no koncertzāles ir vērojams, kā prokurors metāla mūzikas pasākuma laikā, atrodoties starp citiem sēdošiem apmeklētājiem, novelk kreklu, intensīvi žestikulē ar rokām un vairākkārt skaļi iebļaujas.

Vienā brīdī izklausās, ka kāds cits koncerta apmeklētājs pēc Cinkmaņa kārtējā kliedziena iesaucas: “Aizveries!”.

Taču visvairāk izbrīna notikumi, kuri fiksēti, Cinkmanim ar, domājams, paziņām atrodoties kādā kafejnīcā.

Pie galda sēdošā prokurora uzvedība vieš aizdomas par to, vai gadījumā amatpersona nav alkohola reibumā, taču tikai līdz brīdim, kad pats Cinkmanis to skaidri apstiprina sarunā ar saviem galda biedriem, sakot: “Ok, es esmu dzēris, bet man jūs pietrūkst.”

Pavisam drīz, neiztiekot bez lamuvārdiem krievu valodā, prokurors arī ierosina: “Paņemsim šļuškas un vienkārši [čaukstina ar lūpām].”

Vulgārais vārds “šļuškas”, vairumam, domājams, būs zināms, sarunvalodā ir ievazāts no krievu valodas un apzīmē prostitūtas.

Spriežot pēc videomateriāla, pie galda sēdošie sarunu līdzīgā manierē turpina vēl kādu laiku.

Vienlaikus ik pa brīdim no Cinkmaņa puses turpina izskanēt lamuvārdi arī tad, kad apkārt ir citi ēdināšanas iestādes apmeklētāji un pat bērni. Netrūkst arī momentu, kad prokurors nesavaldīgi kliedz.

Ko saka pats prokurors?

Lai noskaidrotu, kas par šādu uzvedību publiskās vietās sakāms pašam prokuroram un viņa vadībai, Jauns.lv vērsās Latvijas Republikas Prokuratūrā.

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras virsprokurori Gitu Biezumu portālam dienas garumā un ar prokurores kolēģu starpniecību sazvanīt tā arī neizdevās un pagaidām nav izdevies.

Savukārt pats Cinkmanis, sazvanīts un jautāts, vai zina, par ko ir runa, bija lakonisks, atsakoties sniegt jebkādus plašākus komentārus un piebilstot: “Nezinu video. Nezinu, vai jums [tas video] ir ar mani, līdz ar to šobrīd komentēt neko nevarēšu.”

Par to, vai šāda uzvedība ir prokuratūras amatpersonas cienīga, izteicās arī jurists, Latvijas juristu biedrības (LJB) prezidents Aivars Borovkovs.

“Nezinu, kas viņš ir pēc profesijas. Ja ir prokurors, man

pēc šī visa noskatīšanās liktos, ka es nebūtu īpaši drošs par šādu cilvēku, ja viņš lemtu par citu likteni. Amats tomēr uzliek uzvedības rāmi, […]” cita starpā pauda jurists.

Savulaik noņemts no Sprūda lietas

Pagājušā gada septembra beigās mediji ziņoja, ka prokurors Uldis Cinkmanis ir noņemts no krimināllietas, kurā apsūdzēts arī bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds.

Izšķiroties par šādu lēmumu, esot ņemts vērā arī tas, ka prokurors pieļāvis vairākus Kriminālprocesa likuma pārkāpumus, tostarp lietas materiālos iekļaujot detalizētas ziņas par citiem, ar krimināllietu nesaistītiem kriminālprocesiem. Tā pērn, ar Tiesu administrācijas starpniecību, norādīja tiesnesis Imants Dzenis.

Cinkmanis bija viens no prokuroriem krimināllietā, kurā Sprūds apsūdzēts par piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izspiešanu organizētā grupā. Bez viņa lietā apsūdzētas vēl desmit personas.

Tiesnesis tolaik norādīja, ka prokurors esot pieļāvis vairākus Kriminālprocesa likuma 375. panta 3. daļas pārkāpumus.

Tā paredz, ka informāciju par kriminālprocesā iesaistīto personu, izņemot personu, kurai ir tiesības uz aizstāvību, dzīvesvietu un telefona vai cita sakaru līdzekļa numuru, proti, adresi, uzglabā atsevišķā uzziņā, kas pievienota krimināllietai, un ar to var iepazīties tikai amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu.

LTV “Panorāmas” sižetā demonstrētais video, kurā tika kaunināta izglītības ministre Šuplinska, bet redzams arī prokurors Cinkmanis:

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: teksts Jauns.lv, video: Puaro.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Breksise
Breksise

Vai tad tik klaji ministri vajadzēja aprakstīt?

Jurga
Jurga

Raksts politisks pasūtījums, bet video smieklīgs.
čmok, čmok, čmok… :D

Inguna Neminska
Inguna Neminska

Mūžīgā patiesība : TIKAI PIEĶĒMOJIES cilvēks izkrīt no tēla un parāda, kas viš īsti ir . Ir gadījumi, kur jāpieķēmojas ļooooti tālu. Bet ne par to ir dziesma . …..

Šitajais personažs parāva vaļā vienu masku gesheften maistaru mazkakkcaurumu : IEKŠUTELPAS . No sākta gala – kur poliči pa jūrmalu atsevišķus veļukus dzenāja, citur no KUĢIEM UZ KROGIIEM – kaut ar visām pendelēm ……

.
PA TAISNO …….. PROBLEMU NEBIJA …. vai nav vēl tagad. ….. A uzpurņi ….. bizness ne no švakajiem ….

Bijušais zemessargs
Bijušais zemessargs

Tas taču nav prokurors, bet huligāns , kas salietojies narkotikas. Ja šis mafiozņikam līdzīgs individs turpmāk vēl būs prokurors, tad es varētu pateikt, ka šī nav tā valsts par ko es cīnijos.