Stukāns: Lai arī prokuroram Cinkmanim diploms anulēts, nav pamata viņu atlaist no amata

Juris Stukāns

Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dome lēmusi anulēt Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora Ulda Cinkmaņa bakalaura diplomu, bet ne maģistra darbu. Šī situācija ir absurda, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” teica ģenerālprokurors Juris Stukāns.

LU Juridiskajā fakultātē īpaši izveidota komisija vērtēja prokurora Cinkmaņa bakalaura un maģistra darbus saistībā ar iespējamu plaģiātismu un tika pieņemts lēmums par Cinkmaņa bakalaura diploma anulēšanu.

Iepriekš Stukāns norādīja – ja tiks anulēti diplomi, prokuroram būs jāatstāj amats. Taču viņš situāciju vērtēja kā “interesantu”: “Universitāte ir anulējusi bakalaura diplomu, bet prokuroram ir maģistra diploms. Un likumos noteikts – lai persona varētu pretendēt uz amatu, jābūt maģistra vai doktora grādam.

Maģistra grāds prokuroram ir palicis. Līdz ar to formāli, pēc likuma, viņš atbilst prasībām. Nav pamata viņu atlaist no amata.” Turklāt prokurors neesot zaudējis jurista kvalifikāciju.

Ģenerālprokurors atzina, ka šī ir absurda situācija. Viņš arī piekrita, ka diploma anulēšana negatīvi ietekmē prokuratūras reputāciju.

Šo situāciju, tostarp prokurora atbildību, tālāk vērtēs kvalifikācijas komisiju.

Vienlaikus Stukāns atzina, ka Cinkmanis prokurora amatā ir vairākus gadus un viņa profesionālā darbība tika novērtēta pozitīvi. Tagad tiks vērtēts viņa paveiktais pēdējā laikā.

“Šeit nav pamata apšaubīt un šaubīties par to, ka viņa lēmumi un darbības ir likumīgas.

Tur nevar būt, ka kāda lieta būtu jāpārskata tikai tāpēc, ka prokuroram anulēts bakalaura diploms,” sacīja Stukāns.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar