Atšķirībā no Stukāna, Valsts prezidents domā, ka prokurors Cinkmanis nevar turpināt savu darbu

Levits

“Cik cilvēks ir negodīgs, lems attiecīgā disciplinārkomisija. Es pieņemu, ka tā attiecībā uz šo prokuroru izdarīs savus secinājumus, kas, protams, nozīmē, ka šis prokurors nevar turpināt savu darbu,” komentējot šonedēļ plašāk izskanējušo informāciju par to, ka Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes dome pieņēmusi lēmumu par prokurora Ulda Cinkmaņa bakalaura diploma anulēšanu, RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādīja Valsts prezidents Egils Levits.

Levits raidījumā aicināja tos, kuri šobrīd raksta savus bakalaura vai maģistra darbus, darīt to pašiem un nenorakstīt no citiem. E. Levits arī uzsvēra, ka šajā konkrētajā gadījumā ir runa par plaģiātismu, līdz ar to tur ir izdarītas attiecīgās konsekvences.

“Cik cilvēks ir negodīgs, lems attiecīgā disciplinārkomisija. Es pieņemu, ka tā attiecībā uz šo prokuroru izdarīs savus secinājumus, kas, protams, nozīmē, ka šis prokurors nevar turpināt savu darbu. Tā ir disciplinārkomisijas lieta, es domāju, ka tā arī attiecīgi par to spriedīs,” norādīja Valsts prezidents.

Komentējot problēmas tieslietu sistēmā kopumā, E. Levits arī norādīja, ka “visos gadījumos, mūsu tiesībsargājošo orgānu darbinieku kvalitātes standarts neatbilst augsti attīstītai tiesiskai valstij.”

Atgādināsim, ka šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ģenerālprokurors Juris Stukāns norādīja, ka “maģistra grāds prokuroram [Cinkmanim] ir palicis. [..] Nav pamata viņu atlaist no amata.” Turklāt prokurors neesot zaudējis jurista kvalifikāciju (ŠEIT vairāk).

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Milda
Milda

Vecais, nav zolīdi ietekmēt Attestācijas komisiju !

Gailis
Gailis

Tītars uz sūdu čupas , kad uzkāpj , arī domā !

Maigurs
Maigurs

Protams ka vajag prokuroru paaugstināt par radošu un izcilu darbību un aicināt citus rīkoties līdzīgi!

Nav jādomā
Nav jādomā

Bet jārīkojas atbilstoši likuma normām.