Prokuroru atestācijas komisijā sākta pārbaude par prokurora – urlas izdarībām, aizdomas par mēģinājumu piesegt „savējo”

Uldis Cinkmanis

Prokuroru atestācijas komisijā ir sākta pārbaude par prokurora Ulda Cinkmaņa publiskajām izdarībām, kas interneta lietotāju vidē likušas viņu nodēvēt īsi – par urlu un prokuratūras kauna traipu. Taču komisijas oficiāli sniegtā informācija rada aizdomas par mēģinājumiem notikušo nokušināt un piesegt „savējo”.

„Informēju, ka pārbaude par prokurora Ulda Cinkmaņa, iespējams, neētisku rīcību un uzvedību tiek turpināta. Par pieņemto galīgo lēmumu varēsim sniegt informāciju tikai pēc pārbaudes pabeigšanas,” – šādu atbildi uz oficiālu informācijas pieprasījumu pēc veselu mēnesi ilgām pārdomām, šādā veidā pārkāpjot Informācijas atklātības likuma normas, sniedza Prokuroru atestācijas komisijas sekretāre Lita Sakoviča.

Lai gan LR Ģenerālprokuratūrai bija pieprasīts sniegt informāciju par to, vai prokurora uzvedība jau ir izskatīta kādā Atestācijas komisijas sēdē, un infomrēt arī par visiem komisijas izskatītajiem materiāliem saistībā ar šo prokuratūras darbinieku, L. Sakoviča šo pieprasījumu ir ignorējusi.

Pašlaik šis prettiesiskais mēģinājums noklusēt šīs ziņas, kas rada aizdomas par vēlmi paglābt „savējo”, jau ir pārsūdzēts jaunajam ģenerālprokuroram Jurim Stukānam.

Līdz šim Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurora U. Cinkmaņa uzvedību demonstrējošus video jau publicējām iepriekš (ŠEIT). Izteiksmīgākais video apskatāms zemāk.

Šajos video prokurors izskatās pamatīgi piedzēries un publiskā vietā uzvedas klaji piedauzīgi. Taču Prokuratūras likuma 33. pants nosaka, ka prokurora amata kandidātam noteikti ir jābūt “ar nevainojamu reputāciju”, – tiesa, konkrētais urla ir nevis prokurora amata kandidāts, bet jau pilntiesīgs prokurors.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Spunde
Spunde

Mazs bet tomēr mierinājums kādai vajātai dvēselītei

ērce
ērce

Tas vēlreiz apstiprina to, ko daudzi ir jau gadiem atkārtojuši, ka LV tiesu sistēmā kautkas smird.

Dabrs
Dabrs

No kurienes šī informācija?

Dabrs
Dabrs

Ļoti pareizi – zem šādiem kretīniem ir jārok, jārok, un tikai tad , cerams, vismaz mūsu bērni tiks pie daudz maz tīras tiesu sistēmas. Un ne tikai tieslietu jomā – mūsu ierēdniecību būtu konkrēti jāizsijā, jo tā ir pilna ne tikai ar liekēžiem, bet reāli slimiem, kaitniecīgiem kadriem.

dekante
dekante

un kas no tā? Te taču tik un tā nebūs sausā atlikuma