Prokurora Ulda Cinkmaņa vēstījums

Uldis Cinkmanis

Prokuroru atestācijas komisija atzinusi, ka prokurors Uldis Cinkmanis ir pieļāvis ētikas kodeksa pārkāpumus, tāpēc viņam publiski jāatvainojas par lamāšanos kafejnīcā.

Iepriekš jau rakstījām par Cinkmaņa “izpildīšanos” 2020.gada 17.oktobrī Latgales vēstniecībā “Gors” Rēzeknē grupas “Skyforger” koncertā un pēc tam kafejnīcā, kur prokurors, izmeties puskails, uzvedās agresīvi un skaļi, lietoja rupjus, necenzētus izteicienus (ŠEIT plašāk).

Prokuroru atestācijas komisija atzina, ka Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Uldis Cinkmanis ir pieļāvis Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Godīgums, objektivitāte, taisnīgums” 2. punktā; Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Ārpusdarba attiecības” 1. punktā un Prokuroru ētikas kodeksa sadaļas “Prokuroru savstarpējās attiecības un uzvedības pamatprincipi” 3. punktā noteikto uzvedības pamatprincipu pārkāpumus.

Tādēļ Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokuroram Uldim Cinkmanim par pieļautajiem Prokuroru ētikas kodeksa normu pārkāpumiem Prokuroru atestācijas komisija nolēma piemērot Prokuroru ētikas kodeksā paredzēto morālo sankciju – publisku atvainošanos par ētikas pamatprincipu neievērošanu, to noformējot video formātā un  tajā iekļaujot informāciju par Prokuroru atestācijas komisijas pieņemto lēmumu, situācijas raksturojumu, savas uzvedības novērtējumu un atvainošanos.

Ievērojot minēto, tiek publiskots gan Prokuroru atestācijas komisijas 2021. gada 11. marta sēdes lēmums, gan arī prokurora Ulda Cinkmaņa atvainošanās vēstījums sabiedrībai.

Prokuroru atestācijas komisijas 2021.gada 11.marta sēdes lēmums apskatāms ŠEIT

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jurista Vārds

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Laila
Laila

Degredacija.. vinam seja tachu rakstits – likumparkapejs nevis prokorors!

zvirbulēns
zvirbulēns

Kaut kas visā šajā procesā ir atbaidoši pervers! Komisija liek atvainoties, šis, nabadziņš, kaut ko nolasa, ja jau liek…nē, nē, faktiski, te notiek publisks izvarošanas akts! Vēl pačakarēs to cilvi, ieies proķenē un apšaus kādus kolēģus.