No “Jaunās Vienotības” Saeimas vēlēšanās startēs arī Račs un Zakatistovs; saraksta līderi – ministri, deputāti, vietvaru vadītāji

Jaunā Vienotība

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” 14. Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstā atrodami gan vairāki līdzšinējie Saeimas un pašvaldību deputāti, gan ministri, gan agrāk ar politisko spēku konkurējoši politiķi, gan sabiedrībā labi zināmi citu jomu profesionāļi.

Pirmdien partija Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniedza kandidātu sarakstu un priekšvēlēšanu programmu gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

“Jaunās Vienotības” kandidātu sarakstā ir iekļauti 115 deputātu kandidāti, kas ir  maksimāli pieļaujamais kandidātu skaits. Starp kandidātiem ir 42 sievietes un 73 vīrieši.

Iepriekš jau tapa zināms, ka rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās partiju apvienības “Jaunā Vienotība” premjera amata kandidāts būs esošais premjers Krišjānis Kariņš.

Partijas saraksta priekšgalā Rīgas vēlēšanu apgabalā būs pašreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kam sekos trīs 13. Saeimas deputāti – attiecīgi Inese Lībiņa-Egnere, Andrejs Judins un Kārlis Šadurskis

Tikmēr ar astoto kārtas numuru Rīgā kandidēs pie frakcijām nepiederošā 13. Saeimas deputāte Iveta Benhena-Bēkena, kuru Saeimā ievēlēja no politiskās partijas “KPV LV”.

“Jaunās Vienotības” Vidzemes vēlēšanu saraksta līderis būs politiskā spēka premjera amata kandidāts Kariņš, kuram sekos Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa un “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, kā arī Salaspils novada mērs Raimonds Čudars.

Tikmēr Latgales vēlēšanu apgabalā saraksta priekšgalā būs 13. Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis, kuram pievienojas Rēzeknes novada domes deputāte, pašvaldības mājaslapas satura redaktore Anna Rancāne un Saeimas deputāte Alīna Gendele.

Tāpat Latgalē ar 8. numuru startēs pie frakcijām nepiederošais 13. Saeimas deputāts Atis Zakatistovs, kuru Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”.

Savukārt Kurzemes vēlēšanu apgabalā “Jaunā Vienotība” par saraksta līderi izvēlējusi Saeimas deputātu Arvilu Ašeradenu, taču kā otrā un trešais Kurzemē startēs attiecīgi Kuldīgas novada domes vadītāja Inga Bērziņa un mūziķis un producents Guntars Račs.

Arī Zemgales vēlēšanu apgabalā “Jaunā Vienotība” par saraksta līderiem izraudzījusi pieredzējušus politiķus. Proti, kā pirmais Zemgalē startēs pašreizējais finanšu ministrs Jānis Reirs, un viņam sekos Saeimas deputāte Anda Čakša un Jēkabpils novada domnieks, ilggadējs bijušais Jēkabpils pilsētas domes vadītājs Leonīds Salcevičs

Vienlaikus “Jaunā Vienotība” pirmdien CVK iesniedza arī priekšvēlēšanu programu ar 14. Saeimas vēlēšanu saukli “Kompetence, tālredzība, godaprāts”.

Partiju apvienības progrommā teikts: “”Jaunā Vienotība” veido Latviju par nacionālu, eiropeisku un demokrātisku valsti, kuras sabiedrība ir izglītota, vesela un droša par nākotni. Mēs iestājamies par saliedētu un vienotu politisko nāciju. Mēs esam vienoti izpratnē par godīgu, tālredzīgu un kompetentu politiku, stiprinot Latvijas valsts drošību un ceļot tautas labklājību.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Cecīlija
Cecīlija

Jenoti, kur palikusi kompetence dzīvokļu celtniecībā , Rìgā ir tikai krievu laikā celtais dzīvojamais fonds ?

Andris
Andris

Vienotība ir novedusi Latviju Eiropas nabadzīgo valstu rangā , balsošu par LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ , kam ir reāla programma .

Zaķis Tistovs
Zaķis Tistovs

Es esmu baigais lēkātājs.

Jēzups
Jēzups

Nu jau 20 gadi, ka vienotības izstrādājumi ir pie varas Latvijā. Cik tālu mēs esam tikuši???? Tuvojas 1990 gads!!!!! Kompetence, tālredzība, godaprāts ir mūs pataisījis par Ukrainas koloniju, kas novedis valsti kara stāvoklī ar Krieviju un Baltkrieviju. Nu, kur tālāk vedīsiet vēl Latvijā palikušo Tautu????

Ušakovs
Ušakovs

Vai tu arī, Jezup, domā ka krieviem jālien pēcpusē?

Korektors
Korektors

Bet ir tak arī tie, kas vēl par visiem šiem.

vēlētāja
vēlētāja

Ja JV sagrābstīsies apkārt visādas pabiras kā Akapistovus un Ričus, tad zaudēs arī savus uzticamos vēlētājus.

latviešu dzejnieks Vasja Dzintars
latviešu dzejnieks Vasja Dzintars

Kapēc repšes nav sarakstos? Lokomotīve sagriezta lūžņos?

Vēlēšanās ir jāpiedalās
Vēlēšanās ir jāpiedalās

Šogad būs jāiet uz vēlēšanām, jo ja nepiedalās vēlēšanās, tad balsi atdod par vienotību un nekas nemainās, pēdējos gados paliek tikai sliktāk. Tagad jau runā ka rudenī viss būs vēl dārgāks.

progresīvais deģenerāts
progresīvais deģenerāts

Balsosi par tām divām, kas vārdu “kompetence” nesaprot kā turēt, ja vāciņi ar muguru pret viņām?