No Siliņas valdības visbiežāk ārvalstu komandējumos devies Kariņš, visretāk Valainis; cik tas valstij izmaksāja?

Foto: Valsts kanceleja

No pērn rudenī Ministru prezidentes amatā apstiprinātās Evikas Siliņas (JV) valdības visbiežāk ārvalstu komandējumos devies nu jau bijušais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš (JV), liecina Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” apkopotā informācija par laika periodu no 2023.gada 15.septembra līdz šā gada 31.martam.

Šajā laika posmā Kariņš komandējumos devies 22 reizes, pavadot tajos kopumā 54 dienas. Viņam, tāpat kā pārējiem ministriem, pie komandējumu dienas naudas maksāta 20% piemaksa. Kopējās izmaksas par Kariņa komandējumiem sasniedz 57 400 eiro.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) un aizsardzības ministrs Andris Sprūds (P) katrs bijis 16 komandējumos. Sprūda komandējumos pavadīto dienu skaits tikai mazliet atpaliek no ārlietu ministra un ir vairāk nekā premjerei, tas ir, 44 dienas, kamēr Siliņai – 38 dienas. Piemēram, apvienotā vizīte ASV un Kanādā Sprūdam ilga desmit dienas. Zviedriju viņš apmeklēja divreiz – vispirms piedaloties Baltijas un Ziemeļvalstu aizsardzības ministru sanāksmē, bet pusotru mēnesi vēlāk trīs dienas aizvadot nacionāla līmeņa konferencē.

Savukārt Siliņas komandējumu darba kārtība ir pārblīvēta, visbiežākais galamērķis – Brisele Beļģijā un valstis ap Baltijas jūru – gan tuvāki kaimiņi, gan Skandināvija, gan arī citas valstis, tajā skaitā Spānija, Francija un ASV.

Sprūda izmaksas par komandējumiem bijušas mazākas nekā Siliņai. Aizsardzības ministrs ārvalstu komandējumos iztērējis 24 700 eiro, bet premjere – 58 800 eiro.

Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) kopš apstiprināšanas amatā devies tikai desmit komandējumos, kuru kopējais ilgums bijis 24 dienas, bet izmaksas – 8700 eiro.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV), finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) un satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) no pagājušā gada 15.septembra līdz šī gada 31.martam katrs devušies septiņos ārvalstu komandējumos. Katram no viņiem ir arī līdzīgs kopējais komandējumos pavadīto dienu skaits – attiecīgi 23, 22 un 19 dienas. Ašeradena izmaksas par komandējumu veido 10 500 eiro, Kozlovska – 9000 eiro, bet Briškena – 9900 eiro, vēstīja raidījums.

Vairākiem ministriem, piemēram, Krauzem, Kozlovskim un Ašeradenam, gandrīz visi komandējumi bijuši saistīti ar Eiropas Savienības formālajām un neformālajām ministru padomēm.

Arī Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS) devies septiņos komandējumos, kuru kopējais ilgums bijis 16 dienas, bet izmaksas – 7200 eiro.

Savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa (JV) un kultūras ministre Agnese Logina (P) konkrētajā laika posmā ārvalstu komandējumos devušās attiecīgi sešas un piecas reizes, pavadot tajos vienādu laiku – 14 dienas. Piemēram, Logina Apvienotajos Arābu emirātos apmeklējusi UNESCO konferenci par kultūras un mākslas izglītību un arī pārstāvējusi Latviju Pasaules valdību samitā. No turienes viņa devusies uz Berlīnes kinofestivālu.

Bērziņas komandējumu izmaksas veido 3500 eiro, bet Loginas – 4400 eiro.

Kopš šīs valdības apstiprināšanas veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) komandējumos devies četras reizes un pavadījis tajos desmit dienas, kas valstij izmaksājis 4800 eiro.

Tikmēr tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) un labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) katrs devušies komandējumos trīs reizes. Lībiņa-Egnere pavadījusi tajos astoņas dienas, kamēr Augulis – septiņas. Kopējās komandējuma izmaksas tieslietu ministrei ir 3400 eiro, bet labklājības ministram – 3100 eiro.

Vismazāk komandējumos ārpus Latvijas devusies izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) un ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS). Čakša bijusi divos komandējumos – uz Strasbūru Francijā un Tallinu Igaunijā, bet Valainis vienā – uz Štutgarti Vācijā.

Čakša komandējumos pavadījusi kopumā piecas dienas, bet Valainis savā vienīgajā komandējumā bijis četras dienas. Tie izmaksājuši attiecīgi 1700 eiro un 800 eiro.

“De facto” norāda, ka braucienu izmaksas grūti salīdzināt dažādo galamērķu dēļ, taču ir atsevišķi izņēmumi. Piemēram, aizsardzības ministram viesnīca divām naktīm Briselē reiz izmaksājusi 1280 eiro. Ministrija skaidro, ka tobrīd bijis tik augsts pieprasījums, ka visu delegāciju pat nav izdevies izmitināt vienā viesnīcā.

Raidījums arī noskaidrojis, ka biznesa klasi lidojumiem regulāri izmantojuši tikai Kariņš un Siliņa.

No 2023.gada 15.septembra līdz šā gada 31.martam ministru ārvalstu komandējumi izmaksājuši aptuveni 208 500 eiro.

Kā ziņots, kādreizējais Ministru prezidents Kariņš nesen atstāja ārlietu ministra amatu Siliņas valdībā pēc tam, kad plašu rezonansi ieguva skandāls par viņa relatīvi lielajiem tēriņiem un iespējamu līdzekļu izšķērdēšanu, premjerēšanas laikā komandējumiem izmantojot speciālos avioreisus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kariņš
Kariņš

Kad vēl kādreiz tikšu ekskursijās !