Evikai Siliņai kļūstot par valdības vadītāju, Jurim Jurašam būs svētki?

Evika Siliņa

PIETIEK

Pēc Krišjāņa Kariņa lēmuma piespiedu kārtā beigu beigās tomēr demisionēt aizkulisēs tiek runāts, ka par valdības vadītāju varētu tikt virzīta cita „Jaunās Vienotības” pārstāve Evika Siliņa. Šai saistībā Pietiek atkārtoti publicē pagājušā gada decembra rakstu, kurā uzsvērta pašreizējās labklājības ministres saistība ar bēdīgi slaveno Juri Jurašu.

“Jaunajā Vienotībā” pēc vēlēšanām notiekošais atgādina savulaik politiskajā pārpratumā – Zatlera reformu partijā – notikušo. Savulaik „Olšteina sešinieks” bija sākums partijas aizsūtīšanai vēstures mēslainē. Toreiz sešiniekā viena no partijām liktenīgajām figūrām bija Elīna Siliņa, bet šoreiz intrigu un notikumu epicentrā ir Evika Siliņa.

Jauna, enerģiska, varaskāra un ambicioza. Piedalās koalīcijas veidošanas sarunās, nogurusi, ne pārāk pārliecināta aizvien vairāk parādās zilajos TV ekrānos, intrigo partijas iekšienē, saimnieciski shēmo jau šobrīd ar apskaužamu bezkaunību, vienvārdsakot, cenšas uzkāpt uz lielās politiskās skatuves.

Šobrīd starmešu gaismu apspīdētās meitenes kontekstā ir vairāki jautājumi. Kāpēc, tuvojoties vēlēšanām, arvien uzmācīgāk Evikai Siliņai piezagās šaubas un satraukums par ko viņa saspringtākajos brīžos dalījās ar apkārtējiem? Vai tiešām eksistē kādi tumši rēgi un grēki, kas tik cieši premjeram pietuvinātai, tik ļoti dziļi visos nopietnajos procesos iesaistītajai premjera parlamentārajai sekretārei naktīs neļauj gulēt?

Evika Siliņa uz politiskās skatuves parādījās līdz ar Zatlera reformu partiju. Dedzīga, cītīga un efektīva dāma. Diezgan ātri parādījās arī vēlme pēc ietekmīgiem amatiem. Soli pa solim Evika šim sapnim gatavojās un strādāja, līdz kļuva par iekšlietu ministra Riharda Kozlovska parlamentāro sekretāri.

Darbs Iekšlietu ministrijā izrādījās ārkārtīgi aizraujošs un apdullinošs, un pamazām vēlme būt ietekmīgai un kontrolēt arvien būtiskākus procesus iekšlietu sistēmā kļuva tik acīmredzama un nenoliedzama, ka par to jau sāka veidoties pabieza “mapīte”. Lieli iepirkumi – formu iepirkums, Austrumu robežas infrastruktūras izbūves projekts un citi. Evikai patika dalīties savās sajūtās, ka

“Iekšlietu ministriju jau patiesībā vadu es, nevis Rihards”.

Likās, ka viss ritēs mierīgi un gludi vienmēr. Taču līdz ar Evikas Siliņas karjeras izaugsmi arvien redzamākas un bezbailīgākas kļuva viņas vīra Aigara Siliņa ego izpausmes. Aigars Siliņš ir ilgstoši strādājis par ceļu būves kompānijas “Igate” juristu. Viņam ir ciešas attiecības ar Juri Jurašu, kurš savukārt ir ļoti ciešās un draudzīgās attiecībās ar Valsts robežssardzes priekšnieku Gunti Pujātu un viņa brāli, kurš joprojām strādā KNAB. Iespējams, tieši šo ciešo attiecību dēļ koruptīvā rosība un krāšana robežas izbūves projektā bija tik pārliecinoša. Taču neviens laikam nebija rēķinājies ar Iekšējās drošības biroja spēju atšķirt labo no ļaunā. Vismaz šajā projektā.

Viens no šo vēlēšanu jaukākajiem notikumiem bija „Konservatīvo” loģiskā nonākšana politiskajā mēslainē, taču Juris Jurašs kā tāda žurka acīmredzot spēj pielāgoties situācijai. Kamēr dažādi grauzēji pa grupām pamet grimstošo kuģi, tikmēr bēdīgi slavenais kombinators Jurašs tomēr pamanījies nokļūt pie valdības veidošanas galda. Par to, cik tieši Siliņa un viņas vīrs saistīti ar Jurašu, varam vien minēt.

Zinātāji ļoti labi zina par Evikas lomu teju visos lielajos iekšlietu sistēmas iepirkuma projektos. Par to liecina draudzība un saikne ar nu jau bijušo Valsts policijas Administratīvās pārvaldes priekšnieci Renāti Filu-Roķi. Patiesībā darbošanās iekšlietu jomā un sakaru izmantošana arī turpmāk darbā premjera birojā ir atsevišķas izpētes vērta.

Bet tas vēl nav viss.

Netalantīgais jurists – Evikas Siliņas vīrs jau krietnu laiku “pilsētā” drosmīgi pozicionē sevi kā “Vienotības” kasieri. Tiesa gan, šobrīd ļoti šaurā nišā – IKT iepirkumos, kā arī šad tad zīmējas ar spēju sakārtot lietas FTKT un FID.

Informācijas tehnoloģiju jomā viņš pozicionējas, arī pateicoties senai draudzībai ar IT kompānijas “Uniso” īpašnieku Jāni Rumkovski, kurš kļuvis slavens ar savu biznesa partneri un “mentoru” Māri Martinsonu, kurš joprojām nodrošina Rumkovska biznesa pastāvīgu naudas plūsmu, ka arī ar sarunām parkos ar Edgaru Jaunupu. Pats Martinsons, savukārt nekautrējas sevi pozicionēt ne vien kā lielu būvzuņēmēju, bet arī ar saviem taustekļiem apvijis lielākos Latvijas IKT iepirkumus.

Evikas Siliņas vīra tirgošanās ar kundzes ietekmi uzņēma apgriezienus jau krietni pirms vēlēšanām. Tā ne tikai ir radījusi patīkamus varas demonstrācijas mirkļus un materiālus labumus, bet arī vienlaikus uzbarojusi šos tumšos rēgus, no kuriem Evikai bija bail pirms vēlēšanām.

Vai šie rēgi būs izzuduši līdz ar Evikas Siliņas ievēlēšanu? Vai tie tiešām nekad, nekad nespēlēs kādu lomu valdības vadītāja lēmumu pieņemšanas procesā? Vai to riebīgās garās rokas nesnaikstīsies gar informācijas mapītēm par valsts ekonomiskajām interesēm, valsts iekšējās un ārējās drošības interesēm, par stratēģiski svarīgiem iepirkumiem, par lielu investīciju iecerēm, par uzsāktiem un uzsākamiem elpu aizraujošiem kriminālprocesiem pret valsts amatpersonām, par Latvijas finanšu sektora būtiskākajām norisēm u.t.t.? Vai izšķirošajos brīžos šis rēgu, grēku un baiļu mākonis neapdullina Eviku Siliņu un viņas vietā lēmumus valdības vadītajam nedod kāds cits? Kurš? Māris Martinsons? Juris Jurašs? Kāds cits? Kā interesēs?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


22
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krams
krams

Dinamisma vietā būs deblisms!

vodka
vodka

Jurašs protams ir lošara. No “cīnītāja” pret korupciju kļuva par kartona apsmieklu, padirsa krimināllietu, dabūja sodāmību, oficiāli kļūs par kaktu mahinatoru

rowdy
rowdy

Nekas labs nav sagaidāms, kā parasti, ja kaut kur manāma Juraša ēna.

krams
krams

mēsli nadvigajutsa!

jendzelīns
jendzelīns

Ielika Pīzdiņa ir E.Siliņas draudzene un arī grib par premjeri.

virgo
virgo

Kariņš ieceļ Viku par savu pēcteci. Vai cik demokratiski!

Zane
Zane

Nožēlojami….Vienotība agonē ….

ruksis
ruksis

Te kautkas ož.

precētais
precētais

Pēc klasifikācijas viņa atbilst stervai.Vai tādu valdībā vajag ir liels jautājums. Stervas kož pa labi un kreisi sliktas noskaņas dēļ vai tāpat vien, protams, pievāc visu, kas piesiets vai nepiesiets.

Eva
Eva

Vai viņa tiek virzīta izskata vai smadzeņu dēļ?

klauns
klauns

Kaada izskata?? vai tiesham tu domaa ka latvju tauta augstu noveertee vinju deelj izskata ? Eva, luudzu izguli dzeerumu :|)

Rieboņa
Rieboņa

Vīrs grādos uzgrūžas tramvajā jaunai sievietei. Viņa 1- jūs esat piedzēries. Viņš – es rīt būšu skaidrā, bet jūs muļķe un nesmuka uz mūžu.

Nesaprašana
Nesaprašana

Ir teiciens, ka nevar saprast vairāk skaista nekā gudra vai arī vairāk gudra nekā skaista. Reāls galvas mežģis

Rieboņa
Rieboņa

Abi ar ne.

Evica
Evica

Ū, macj tvoju zanogūū, kā gribas par Latvijas premjerūū…..

●●●
●●●

Riskanti, viņa vēl ir reproduktīvā vecumā.

Rambo
Rambo

Es par reproducēšanos.

outsider
outsider

Atkal JV politiskais cirks, iemeta tautai uzvaardu lai pavaaraas, laiburbuljo. Premjers buus Aserdans. Peec Karinja pasha gribas paliks kaa arlietu ministrs un pec tam v jevropu ja sanaaks. Ar so daamu JV nesasniegt 5% robezu velesanaas.

...
...

Cerams, ka Ašeradens nebūs. Nekad nav aizstāvējis Latvijas kā valsts intereses. Vienmēr bijis oikistu, banku un ko tik vēl ne pusē…

valsts izpārdošana biržā
valsts izpārdošana biržā

Tad jau tieši ir tas kas vajadzīgs. Kuram tad, izņemot tautu, vajag tādu premjeru kurš aizstāv valsts intereses? Gudru cilvēku par premjeru arī nevar likt. Vajag tādu kurš ir paklausīgs, ar pietiekami līku muguriņu. Varam paskatīties delfos prezidenta bildes – ir ar līku muguriņu.

Delfu orākuls
Delfu orākuls

Nesen klausījos kā viņa sarunājas. Sanāca veceniski augstprātīgi, gražīgi ar lielu inteliģences nepietiekamības un provinciālas pietiekamības nospiedumu.

Zelma
Zelma

Bet meitenīte tā grib premjerēt , ka acīs cērtās !