Viņķele klusi šņukstot pamet TV tiešraidi – ar Kramiņu nav iespējams diskutēt

Ilze Viņķele

Dramatiski notikumi piektdien risinājās citkārt tik rāmajā aktuālo pļāpu raidījumā “Preses klubs” TV24 studijā.

Viesos uzaicinātā trijotne reklāmas pauzē palika divatā. Un vainīgais runātāju skaita sarukumā ir vokālais pedagogs Edgars Kramiņš – vīrs, kuram, šķiet, vairs nav nekādas sapratnes par to, ko viņš publiski pauž.

TV24 “Preses kluba” skatītāji piektdienas pēcpusdienā bija liecinieki politiķes Ilzes Viņķeles īstām izmisuma asarām. Tas beidzās ar to, ka viņa studiju pameta.

Ciemos pie moderatora Aivja Ceriņa bija uzaicināti Kramiņš, Viņķele un Ansis Bogustovs. Sākoties sarunai, pienāca pirmās ziņas par teroraktu Stokholmā. Situācija studijā kļuva nokaitēta tieši vokālā pedagoga dēļ. Proti, ticis pie vārda, šis cilvēks nespēja vairs kontrolēt savus runas plūdus, it visos pasaules grēkos vainojot vietējos politiķus, tostarp Ilzi Viņķeli. Kramiņš piesauca “liberāļus” un “Vienotību”, Ilzi nosaucot par visvairāk svītroto politiķi pagājušajās vēlēšanās. “Vienotība” ienīstot latviešu tautu, izteicās Kramiņš. Un terorakti esot sekas tam, ka pie varas nākuši politiķi, kas atbalsta visatļautību. Viņš TV tiešraidē nekautrējoties lamāja Ilzi Viņķeli.

Viņķeles kundze ātri saprata, ka diskusija pēc būtības šeit nebūs iespējama, jo pretī ir Kramiņš. “Ir zem manas cieņas šādus murgus komentēt,” sacīja deputāte.

“Es jau neprasu lai jūs komentētu, mēs no tā tikai iegūsim,” izsprāga Kramiņš. “Forši, brīnišķīgi,” sacīja Viņķele, manāmi sākot noprast, ka iekūlusies pagalam nepareizajā kompānijā. Situāciju daudz nespēja glābt nedz Ansis Bogustovs, aizstāvot sievieti, nedz raidījuma vadītājs. Pēc piecām minūtēm, klausoties Kramiņa murgus, Viņķeles acīs jau bija asaras.

Pūlēdamās saglabāt pieklājību, Viņķele turpināja runāt par liberālo ideoloģiju, taču no Kramiņa puses nekādu sapratni neguva. Visbeidzot politiķe, kamēr skatītāji vēroja reklāmas pauzi, studiju pameta. “Jūs esat aurotājs, nevis vokālais pedagogs”, viņa pateica īsi pirms raidījuma pauzes.

 

Lūk, ko savā blogā raksta pati deputāte Ilze Viņķele

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu pienākumos ietilpst gan saziņa ar medijiem, dalība diskusijās arī vispretējāko viedokļu paudējiem. Esmu šos principus ievērojusi savā darbā. Politiķus drīkst un vajag vērtet un kritizēt skarbi. Bet ir robežas. Robežas atdala viedokļus no personiskiem uzbrukumiem.

Vakar raidījumā dalībnieks vokālais pedagogs Kramiņš robežas starp viedokļu atšķirību un personisku uzbrukumu nespēja ievērot, veicot verbālas un emocionālas vardarbības aktu. Visu cieņu vienmēr nosvērtajam raidījuma vadītajam Aivim Ceriņam, bet viņš nespēja šo vardarbību pārtraukt. Pieņēmu vienīgo iespējamo lēmumu, lai izbeigtu pazemojumus pret sevi un skatītajiem – raidījumu atstāju.

Situācija kā Latvijā ierasts – varmāka palika mājās (studijā).

Kā politiķe biju un būšu gatava visnesaudzīgākajai kritikai par savu veikumu  un ar pateicību to uzklausīšu. Biju un būšu gatava dalībai diskusijās ar visatšķirīgāko viedokļu paudējiem, jo tas ietilpst manos darba pienākumos. Runāju un runāšu ar žurnālistiem. Piedalījos un piedalīšos raidījumos, ja tikšu aicināta.

Neļāvu un neļaušu uzbrukt man kā personai. Neviens cilvēks, arī politiķis vai politiķe, nav spļaujamtrauks, kurā nelīdzsvarotas personas vai provokatori var izgāzt savu žulti.

Paldies par izteikto atbalstu. Ļoti novērtēju.

 

Dramatisko “Preses klubu” skaties TV24.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: KasJauns, Ilzes Viņķeles blogs

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

19 Komentāri on "Viņķele klusi šņukstot pamet TV tiešraidi – ar Kramiņu nav iespējams diskutēt"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
juris
juris

Tādai Viņķelei un Bogustovam uz tirgu jāsēž ne politikā jālien. Pilnīgi kauns bija skatīties uz tiem diviem. Bogustovs kā bāba pa vidu klukst, bet tas viņa viedoklis par furgonu…tas ir kaut kas nenormāls! Šitie spriedēji jāiesēdina tais migrantu pūļos Eiropā, lai redz un saprot realitāti, kas notiek. Ar steigu pie valsts stūres jāliek tādi kā Kramiņš. Vecie Latviju galīgi nolikvidēs.

Anna
Anna

Tā diena, kad Kramiņa kungs skaļi pateica viņķelei, ka Kārlis ir Kārlis un Karlīna ir Karlīna. Sņuksti skaļi vai klusi, bet par to sadarīto murgu būs jānes atbildība. Un biežāk tādi lēmēji jāvelk ārā pret cilvēkiem, kas runā tiešu valodu. Visu cieņu kramiņa kungam.

Laila
Laila

Patiešām pati Viņķele tur uzvilkās kā uzpūtīga lapsene. Neko sliktu Kramiņa teiktajā nesaskatīju. Tikai patiesību, kas politiķiem nepatīk. Meitene pirmā uzbrauca, uzmeta lūpu, piepūta vaigus un aizlika prom. Bija jautri.

wpDiscuz