Bēdīgi slavenais Kaspars Čerņeckis iecelts par Arvila Ašeradena biroja vadītāju

Kaspars Čerņeckis

No šā gada 25.marta par finanšu ministra Arvila Ašeradena (Jaunā Vienotība) biroja vadītāju ir iecelts līdzšinējais ministra padomnieks nodokļu, muitas un ēnu ekonomikas jautājumos Kaspars Čerņeckis. Šajā amatā viņš nomaina ilggadējo biroja vadītāju Signi Jantoni, kura tiek pārcelta uz partiju apvienības Jaunā vienotība (JV) ģenerālsekretāres amatu.

Kaspars Čerņeckis lielāko savas karjeras daļu pavadīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijā. Tur viņam tika piedēvēta gan kaislīga cīņa ar vieniem noziedzniekiem, gan tikpat kaislīga citu noziedznieku piesegšana, tādējādi izpelnoties cienījamu vietu VID “astoņkājī”.

2016. gadā K.Čerņeckis zaudēja savu ietekmīgo amatu, „pateicoties” agrākās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) nu jau neslēptajai finansiālajai atkarībai no bēdīgi slavenā uzņēmēja Māra Martinsona (iesauka “Kvadrāts”).

Pēc nelielas pauzes, kurā K.Čerņeckis strādāja savādā ofšora uzņēmumā, kas par spīti viņa kā VID ģenerāļa pieņemšanai darbā tomēr nokļuva zem tiesībsargājošo iestāžu lupas saistībā ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, viņš ar D. Reiznieci-Ozolu amatā nomainījušā Jāņa Reira (Jaunā vienotība) gādību 2019. gadā tika pieņemts darbā Finanšu ministrijā (FM) par ministra padomnieku.

Padomnieka darbs nebija grūts, ikdienā ar ministrijas darba pienākumiem K. Čerņecki parasti neapgrūtināja, ļaujot viņam veikt atbildīgāku darbu – finanšu līdzekļu piesaisti partijai Jaunā vienotība un, pēc paša K. Čerņecka vārdiem, arī pašam ministram.

Pēc J. Reira nomaiņas ar A. Ašeradenu, K. Čerņeckis amatu saglabāja, bet no ikdienas darba ministrijā gandrīz vispār tika atstumts. Brīvo laiku K. Čerņeckis pāsvarā pavadīja, komunicējot ar dažādu jomu uzņēmējiem un lielāko uzmanības daļu veltot ienesīgās degvielas jomas pārstāvjiem, kuriem viņš vairāk vai mazāk efektīvi iestāstīja, ka tieši viņš ir tas, ar kuru ir jārunā, lai biznesam būtu mazāki šķēršļi no VID un FM puses.

Savukārt Signe Jantone savu ilggadējās finanšu ministra biroja vadītājas amatu bieži izmantoja, sazinoties ar dažādām amatpersonām un it kā “finanšu ministra vārdā”, lūdzot izdarīt lielāku vai mazāku pakalpojumu.

Tādēļ S. Jantonei lēmums pārcelt viņu no ienesīgā “darba” Finanšu ministrijā bija nepatīkams pārsteigums. Kaut arī viņa visiem spēkiem centās radīt iespaidu, ka iecelšana par JV ģenerālsekretāri ir lielisks pavērsiens viņas dzīvē, patiesībā viņa pati un zinoši ļaudis to uztver kā noņemšanu no trases.

Galvenokārt tas ir saistīts ar to, ka S. Jantone ar gadiem kļuva arvien nekaunīgāka un alkatīgāka, apkalpojot arī noziedzīgās pasaules pārstāvjus un arvien vairāk līdzekļiem pielīpot pašas rokām. Katrā ziņā viņas darbošanās sasniedza tādu līmeni, ka pat valsts tiesībsargājošās iestādes, kuras parasti neredz korupciju ierēdņu vidū, vairs nevarēja nereaģēt. 

Tādēļ S.Jantones iecelšana par JV ģenerālsekretāri bija gudrs partijas gājiens – aizvācot viņu no FM, var izvairīties no kauna, ka ilggadējai FM biroja vadītājai netiek pagarināta pielaide valsts noslēpumam, vienlaikus ieliekot viņu tādā amatā, kurā līdzekļu vākšana ir oficiāli darba pienākumi.

Savukārt K. Čerņecka iecelšana S. Jantones vietā ir pārsteigums teju visiem FM darbiniekiem. Kopš A. Ašeradena stāšanās amatā nebija iespējams nepamanīt klaji nicinošo A. Ašeradena attieksmi pret K. Čerņecki. Acīmredzot viņa atstāšana amatā bija saistīta tikai un vienīgi ar A.Ašeradena nevēlēšanos iziet uz vēl atklātāku konfrontāciju ar J. Reiru.

Protams, pastāv iespēja, ka A. Ašeradens iedevis šo amatu K. Čerņeckim tikai kā pagaidu amatu, lai no viņa būtu vieglāk atbrīvoties. Tomēr arī tādā gadījumā tas ir neloģiski – kāpēc finanšu ministra biroja vadītāja pienākumus uztic pildīt darbiniekam, kurš nebauda ministra uzticību un nespēja pildīt padomnieka pienākumus?

No Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
knariņš
knariņš

Šķēles princips “ieliksim lielāko kretīnu “darbojas joprojām :)

Čiko
Čiko

Ja tas viss ir taisnība, tad kāpēc visas citas partijas nekooperējas JV totālai nomešanai no troņa par spīti savstarpējām ideoloģiskām un citām domstarpībām? Vienīgais iemesls tad ir, ka tie ir meli vai domstarpības un mērķi ir tik atšķirīgi, ka sadarbība ir neiespējama, vai paši visā piedalās.

Pasūtijumu galds
Pasūtijumu galds

Un kāds amats Jaunzemei pietaupīts ?

Armatūra
Armatūra

Vienotības bandas astońkājis rullē , arī tumbočkă jaunas aploksnes !

Stienis
Stienis

Mafija ir mūžīga. Bet visvairāk uzjautrina Vienotības vēlētājs – tevi jāj, bet tu tik balso. Pareizi!

roka
roka

Labs taču cilvēks un tik sen jau piederīgs padomju nomenklatūrai. Ja par daudz trok”nos ilis kādā treknākā padomē, lai savu un kaklakungu lietu kārtošanai būtu viss pieejamas un laiks. Gan jau to pusstundiņu reizi trīs mēnešos padomē kaut kā atsēdēs ar telefou rokās.

Saņķiks
Saņķiks

Ja no pietiek pārpublicēts, ar lielu ticamību tā ir maksas publikācija.

Niknais
Niknais

To žurku midzeni likvidēt un sākt veidot visu no jauna bez vecajiem zagļiem un korumpēto partiju pārstāvjiem.