Orleāns: Algas aploksnēs saņēma ne tikai “Vienotības” biroja darbinieki, bet arī partijai pietuvinātas personas citos amatos, tai skaitā – premjera birojā

Algas aploksnēs saņēmuši ne vien partijas “Vienotības” biroja darbinieki, bet arī partijai pietuvinātas personas citos amatos, tostarp premjera birojā, 24. aprīļa LTV raidījumā “Panorāma” apgalvoja bijušais partijas biedrs un ilggadējais “Vienotības” biroja vadītājs Normunds Orleāns.

Šīs personas sniegušas liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), bet izskanējušo informāciju noliedzot, vēsta raidījums.

Orleāns raidījumam sacīja, ka partijas biedru iekšējā slengā aploksnes ar skaidro naudu esot sauktas par “sūtījumiem”, kurus savukārt esot sagatavojis toreizējais partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars, bet darbinieki organizējuši to nogādi adresātiem.

Orleāns KNAB ziņojis par ilgstošu aplokšņu algu maksāšanu Ministru prezidenta birojā. Tas esot noticis 2021. un 2022.gadā, tomēr konkrētus aplokšņu saņēmējus Orleāns nenosauca.

LTV rīcībā esošā partijas sarakste liecina, ka par iespēju saņemt sūtījumu interesējās arī toreizējā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) padomniece Ieva Zīberga, kura patlaban ir pašreizējās premjeres Evikas Siliņas (JV) biroja vadītāja. Raidījumam Zīberga to noliedza, kā arī šādu “sūtījumu” eksistenci noliedza arī toreizējais ģenerālsekretārs Kampars.

Iepriekš TV3 raidījums “Nekā personīga” marta sākumā vēstīja, ka Orleāns vērsies tiesībsargājošajās iestādēs, apgalvojot, ka politiskais spēks viņam un vēl vismaz desmit biroja darbiniekiem maksājis tā sauktās aplokšņu algas.

Orleāns apgalvoja, ka algu maksāšana aploksnē sākusies ap 2017.gadu, kad partijai radušās finansiālas grūtības.

Saņemot pirmās aplokšņu algas, Orleāns iebildis, taču viņam solīts, ka, partijas finansiālajai situācijai uzlabojoties, tikšot atsākta oficiāla algu maksāšana, kā arī nomaksāti visi nodokļi par iepriekšējo periodu.

Politiķis raidījumam stāstīja, ka papildu oficiālajai algai viņš aploksnē saņēmis 650 eiro. Līdzīgas aploksnes politiķis esot redzējis arī uz citu kolēģu galdiem.

Nesagaidījis solīto nodokļu samaksu, Orleāns esot vērsies gan partijas valdē, gan individuāli pie vadošiem partijas politiķiem, tajā skaitā toreizējā Ministru prezidenta Kariņa un pašreizējās premjeres Siliņas, taču nekādi rezultāti neesot sekojuši.

Saistībā ar aplokšņu algu maksāšanu Orleāns vērsies KNAB, Valsts ieņēmumu dienestā, Valsts darba inspekcijā un Ģenerālprokuratūrā, kā arī Datu valsts inspekcijā par iespējamiem pārkāpumiem personas datu glabāšanā.

Savukārt partijas “Vienotības” izplatītajā paziņojumā 12.martā norādīts, ka Orleāna pārmetumi par aplokšņu algu maksāšanu “ir izdomāti ar mērķi nomelnot partiju “Vienotība”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pēters
Pēters

Nesaprotu, kāpēc tie noziedznieki nav noņemti no amatiem. Nu teiksim tādā formā, kā paņēma Rimšēvicu- bankas prezidentu. Nav akcepta no saimnieka ASV. Kādā drausmīgā valstī dzīvojam, kas atbalsta un sadarbojas ar bandītiem.

drons
drons

Orleāns ir līdzdalībnieks, ja viņa teiktais ir patiesība. Viņš saņēma nereģistrētus maksājumus, un tagad, kāds varonis(!!!), atklās patiesību. Vispirms viņam vajadzētu pateikt, cik viņš pats ir saņēmis un cik no tā ir parādā nodokļus.

Noteka
Noteka

nu kā tad tā?… un kurs gan srādaja prmjer biroja’? zmini u!

vērotājs
vērotājs

Pēc Domburšova kļuva skaidrs, ka to nemaksāšanu par pakalpojumu noteikti pieķers un tad viens jau melojušais vārds pret vēl melos nepieķerta vārdu. Secinājumos JV reputācija vējā. Protams, juristi laikam dzīvo uz Plutona un nekādi nevar saprast, ka jaunai firmai uzreiz skriet uz policiju nozīmē baigi riskēt trāpīt uz partijas ielikteni. Pat ja būs labs policists, tad kamēr visu izmeklēs un iztiesās tikmēr firma bankrotēs un nebūs ko ēst.