ASV Kara studiju institūts publicē divus scenārijus, kā Krievija varētu mēģināt iebrukt Baltijas valstīs

ASV Kara studiju institūts šonedēļ (ISW) publicējis divus scenārijus, kā varētu izskatīties Krievijas uzbrukums Baltijas valstīs.

ISW analītiķi 16. aprīļa ziņojumā norāda, ka pašreizējās ASV debates par papildu militārās palīdzības sniegšanu Ukrainai daļēji balstās uz pieņēmumu, ka karš paliks strupceļā neatkarīgi no ASV darbībām. ISW norāda, ka šis pieņēmums ir nepatiess, un Krievijas panākumi karā var pastiprināties.

Krievijas spēki sāk atjaunot manevrus kaujaslaukā, jo aizkavējas ASV militārās palīdzības sniegšana Ukrainai.

“Ukraina nevar noturēt pašreizējās pozīcijas bez ASV ātras palīdzības, īpaši pretgaisa aizsardzības un artilērijas, ko tikai ASV var nodrošināt ātri un apjomīgi,” ziņojumā norāda ISW analītiķi.

Krievijas spēki lēnām, bet stabili virzās uz priekšu vairākos frontes sektoros, un kopš šā gada sākuma ir sagrābuši vairāk nekā 360 kvadrātkilometru.

Domnīcas eksperti brīdina, ka ASV militārās palīdzības aizkavēšanās vai tās apturēšana var novest pie “draudīgiem” Krievijas panākumiem šogad un nākamgad, un galu galā – arī pie Krievijas uzvaras karā.

“Tādējādi ASV šobrīd ir divas reālas iespējas – tā var ātri atsākt militārās palīdzības sniegšanu, lai ļautu Ukrainai stabilizēt frontes līnijas. Vai arī ASV var ļaut krieviem sakaut Ukrainas spēkus, ļaujot pietuvoties NATO robežām. Trešā varianta nav,” ziņojumā norāda analītiķi.

ISW uzskata, ka riski Krievijas uzbrukumam NATO tuvākajā nākotnē dramatiski pieaugtu, ja ASV ļaus Krievijai sakaut Ukrainu jau tagad, un Baltijas valstu aizsardzība varētu kļūt par īpašu izaicinājumu.

Tālāk ziņojumā ISW analītiķi modelē iespējamos uzbrukuma scenārijus Baltijas valstīm.

nalītiķi norāda – Krievijas uzvarai Ukrainā būtu nopietnas sekas. Savukārt Ukrainas uzvaras gadījumā Krievijas nodomi uzbrukt Polijai vai Baltijas valstīm būtu krietni apgrūtināti. Ukrainas panākumi ievērojami stiprinātu NATO spēju atturēt un aizsargāties pret turpmāko Krievijas agresiju.

ISW divos scenārijos aplūko, kā varētu izskatīties Krievijas iebrukums Baltijas valstīs. Vienā scenārijā aplūkota situācija Krievijas uzvaras gadījumā, savukārt otrā, – ja uzvaru gūst Ukraina.

ISW: NATO nākotne ir saistīta ar Ukrainas panākumiem

ASV Kara studiju institūts norāda – ja Krievija uzvarēs karā, NATO saskarsies ar milzīgiem izaicinājumiem savu ziemeļaustrumu dalībvalstu aizsardzībā.

ISW publicētajā kartēs attēlotas pašreizējās NATO dislokācijas, Ukrainas nosacītās dislokācijas, kuru pamatā ir pirmskara Ukrainas militārās pozīcijas, un nosacīta Krievijas spēku koncentrācija iebrukumam Baltijas valstīs.

Analītiķu pamatscenārijs paredz, ka krievi par prioritāti dos Suvalku koridora ieņemšanai, lai neļautu NATO pastiprināt vai apgādāt Baltijas valstis, kamēr Krievijas bruņutehnikas un gaisa desanta vienības ieņems pašas Baltijas valstis.

Scenārijs arī paredz, ka krievi centīsies sagatavoties un uzbrukt pietiekami ātri, lai nedotu NATO iespēju pirms iebrukuma Suvalku koridorā un Baltijas valstīs ievest lielus papildspēkus no ASV, Francijas, Vācijas un Lielbritānijas. Šajā gadījumā Krievijas spēki lielākoties sastāvētu no vienībām jaunizveidotajos Ļeņingradas un Maskavas militārajos apgabalos, jo šie spēki varētu pārvietoties uz uzbrukuma pozīcijām un uzsākt iebrukumu daudz ātrāk nekā lielāki Krievijas spēki no vienībām Kaukāzā vai Tālajos Austrumos.

Savukārt Ukrainas panākumu scenārijā Krievija, visticamāk, izmantotu spēkus, kas dislocēti tālāk dienvidos un austrumos. Lai izveidotu Baltijas okupācijai nepieciešamos Krievijas kaujas spēkus vai samazinātu triecienspēkus, būtu nepieciešami arī papildspēki no centrālās Krievijas. Šāds scenārijs prasītu daudz lielāku un lēnāku Krievijas spēku mobilizāciju, ko NATO spētu prognozēt un uz to reaģēt.

“Šajās kartēs attēlotie scenāriji un informācija ir pieejama debatēm, diskusijām. Tomēr būtība ir ļoti skaidra. Neatkarīga Ukraina ar spēcīgu militāro spēku un prorietumniecisku valdību padarīs Krievijas uzbrukumu NATO daudz grūtāku, riskantāku un Maskavai dārgāku,” ziņojumā secina ISW.

No TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Man ir 3 scenāriji, kā citplanētieši ieņems Kolku!
Mudīgi pērciet no manis torsionu vairogu! Strādā no sertificētām alvas baterijām, 276 grādu darbības virziens, automātiskais UN kājas režīms.
Tikai šodien, supercena – 1,9999 miljardi dolāru.

a@a.lv

stendzi, tas tu?

cits scenārijs
cits scenārijs

Pūķins zaudē karu un apkakājas, bet ģimnaste viņu izmet no gultas.