Slepkavība Jēkabpilī: Gan policijas, gan prokuratūras vadība atzīst, ka nebija neko dzirdējuši par Rusiņu

prokuratūra

Jēkabpils pusē pēc ilgstošas vajāšanas galu galā nežēlīgi noslepkavotā sieviete jau pirms vairākiem mēnešiem bija atzinusi, ka no policijas gaidīt palīdzību neesot vērts, jo tā esot bezspēcīga pret viņas bijušo dzīvesbiedru, tagad par slepkavību meklēšanā izsludināto Leonu Rusiņu.

Sieviete, kuru nogalināja Leons Rusiņš, kopā ar advokāti bija vērsusies arī pie ģenerālprokurora Jura Stukāna, kā Latvijas Televīzijas raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atklāja nogalinātās sieviete advokāte Anna Nore (Jēkabpilī nogalinātā sieviete vērsās pie ģenerālprokurora Stukāna cerībā, ka prokurori pamanīs situācijas bīstamību. Kļūdījās… – Puaro.lv )

Tostarp raidījumā “Kas notiek Latvijā” gan policijas, gan prokuratūras vadība atzina, ka nebija neko dzirdējuši par Rusiņu, kaut gan viņš vajāja un terorizēja ne vien pašu sievieti un kaimiņus, bet arī divas iestādes, kurās viņa strādāja.

Šobrīd pārbaude notiek arī prokuratūrā.

LTV: “Vai neredzēja kopainu?”

Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Aigars Bičušs: “Tieši šajā sakarā arī ir šī pārbaude. Lai saprastu – izpratnes trūkums, negribēšana vai nevarēšana?”

LTV: “Jūs kā virsprokurors nezinājāt?”

Zemgales tiesu apgabala virsprokurors: “Nē, es nezināju.”

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks jau pieņēmis pirmos lēmumus par amatpersonu atbildību, lai gan pārbaude par policijas rīcību sievietes slepkavas Rusiņa meklēšanā un draudu novēršanā turpinās. Amatu zaudēs bijušais Jēkabpils, tagadējais Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš (Slepkavība Jēkabpilī: amatu zaudēs VP Jēkabpils iecirkņa priekšnieks, apstiprina Ruks – Puaro.lv ).

Vēl pagājušo svētdien raidījumā “De facto” Bērziņš pauda, ka viss darīts pēc labākās sirdsapziņas. Taču intervijai nepiekrita. Tieši vēlme visu risināt pašiem, nevis ziņot vadībai un lūgt papildspēkus, Bērziņam maksās iecirkņa priekšnieka amatu.

“Šajā situācijā viņa rīcība nebija pietiekama un attiecīgi šī atbildība viennozīmīgi ir jāuzņemas viņam kā vadītājam. Īpaši tāpēc, ka mēģināja to risināt lokāli, nevirzot jautājumu reģionālā un centrālā līmenī. Viņš zaudēs amatu. Ar to ir jārēķinās, atbildībai ir jāseko. Skatīsimies arī, kādi būs dienesta pārbaudes rezultāti par citām iesaistītajām amatpersonām,” teica Ruks.

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (“Jaunā Vienotība”) paziņojusi, ka visas šādas lietas tiesā jāskata steidzamības kārtā un vardarbībai pret sievieti piemērojama nulles tolerance.

Kā zināms, Valsts policija turpina meklēt 53 gadus veco Rusiņu, kurš Jēkabpils novadā nogalināja bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja. Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Arī sievietes kolēģes bez mitas tika terorizētas – saņēma rupjus zvanus un īsziņas. Valsts policijas priekšnieks Ruks uzdevis sākt dienesta pārbaudi saistībā ar Jēkabpils novadā notikušo slepkavību, lai pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli. Ruks pauda, ka līdzīgām pārbaudēm būtu jābūt arī prokuratūrā un tiesā.

Tiesā gan uzskata: ja policija būtu izdarījusi savu darbu, sieviete būtu dzīva.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kuram teiktajam lai tic?
Kuram teiktajam lai tic?

Kaut kā dīvaini sanāk, vakar vēl teica ka meklēšanā jau no septembra. Šodien saka ka neviens neko nav zinājis.

advokāta palīgs
advokāta palīgs

Ja kāds nejauši būtu uzminis uz kājas Kariņam, tad visi to zinātu un 2x palielinātu apsardzi.

Sorosa konvencija
Sorosa konvencija

O, tielietu ministre arī beidzot izdomāja piecelt savu pakaļu. Iznāca no zapoja? Nulles tolerance gan diez vai iznāks. Ta jau sado mazo klubi jāslēdz ciet (Džilindžeram jāprasa kur tādi ir), sekšopi, kur var nopirkt rīkus ar kuriem nodarīt sāpes sievietei (un vìriešiem), pornofilmas jāaizliedz raidīt, kur atklāta vardarbìba pret sievieti. Un, tā kā parasti slepkavības izdara alkohola reibumā… Nu jā, labi tas jau perebors. Vispār es to visu izfantazēju. Nekā tāda nav.

Latvānijas prezidents Lezbīls Lezbits
Latvānijas prezidents Lezbīls Lezbits

Es fantazēju vai nevajadzētu aizliegt arì sorosa konvenciju, kura nosaka ka tēvam principā var aizliegt redzēt savu bērnu?

AspĀzija nevis Eiropa
AspĀzija nevis Eiropa

Latvānijā “sabiedrība” atbalsta bērnu nolaupīšanas, pat ja to izdara alkoholiķe. (Tā bija Misānes gadījumā.)

Golubevas sieva
Golubevas sieva

Jā, Eiropa (Dānija) mūs toreiz arī nesaprata.