Slepkavība Jēkabpilī: amatu zaudēs VP Jēkabpils iecirkņa priekšnieks, apstiprina Ruks

Saistībā ar Leona Rusiņa meklēšanas pasākumiem pirms bijušās dzīvesbiedres slepkavības amatu nāksies zaudēt Valsts policijas Austrumzemgales iecirkņa (bijušā Jēkabpils iecirkņa) priekšniekam Rolandam Bērziņam, raksta Jauns.lv.

Piektdien portāla “Delfi” raidījumā “Kāpēc ar Olgu Dragiļevu” Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks (attēlā) norādīja, ka konstatētas atsevišķas personas, kas nesadarbojās ar policiju Rusiņa meklēšanas procesā. Viņš arī apliecināja, ka Bērziņš savu amatu zaudēs.

Šīs personas, kuru skaitu, statusu un attiecības ar Rusiņu policijas priekšnieks nekonkretizēja, “maldināja un nesniedza ziņas par viņu šeit, Latvijā”. Tāpat būšot jāvērtē viņu atbildība par slēpšanu, norādīja policijas priekšnieks.

Patlaban Rusiņš, kurš nacionālā līmenī policijas meklēšanā bijis kopš pērnā gada septembra, vēl nav atrasts. Notiek aktīvi meklēšanas pasākumi nacionālā un starptautiskā līmenī. Nacionālā līmenī Rusiņš policijā bija meklēšanā no 2022. gada pēc soda izciešanas par šiem pārkāpumiem. Policija ieguvusi apstiprinājumu, ka Rusiņš bijis Eiropā, Vācijā, un no turienes īstenojis emocionālo vardarbību gan pret upuri, gan viņas kolēģēm.

Bijušā Jēkabpils policijas iecirkņa vadītājam, pašreizējā Austrumzemgales iecirkņa vadītājam Bērziņam neesot izdevies sevi pierādīt no vadītāja profesionālās pieejas viedokļa.

Tāpat arī Iekšējās drošības birojs (IDB), izvērtējot plašsaziņas līdzekļos izskanējušās ziņas, kas norāda uz Valsts policijas amatpersonu iespējamu bezdarbību, pēc savas iniciatīvas ir sācis pārbaudi saistībā ar Leonu Rusiņu, kurš tagad tiek meklēts par bijušās dzīvesbiedres slepkavību.

16.aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Portāls “Delfi” vēsta, ka uzbrukums aprīlī, kas beidzās ar sievietes nāvi, nebija pirmā reize, kad Rusiņš uzbruka sievietei ar nazi. Viņas radi stāstījuši, ka uzbrukums noticis arī 2022. gada 18. februārī pie iepirkšanās centra “Sēlija”. Rusiņš tur sievietei uzbrucis ar nazi, no kā palikušas skrambas no naža griezieniem uz sejas un rokām. Par to Rusiņam piemēroja 500 eiro sodu.

Līdzīgas problēmas radušās arī citai Rusiņa bijušajai dzīvesbiedrei, kuru arī viņš pēc izšķiršanās sācis terorizēt. Arī šī sieviete uzsvērusi, ka no tiesībsargiem gaidīto palīdzību īsti nav saņēmusi – viņa rakstījusi iesniegumus policijai, vēstules Valsts prezidentam un tiesībsargam, taču “tas neko nedeva”. Sieviete pašlaik cenšas neatklāt savu dzīvesvietu, jo baidās, ka “viens nepareizs solis, un viss būs pagalam”, proti, ka viņa var būt nākamais upuris.

Jau rakstījām, ka savulaik Jēkabpilī nogalinātā sieviete vērsās pie ģenerālprokurora Stukāna cerībā, ka prokurori pamanīs situācijas bīstamību. Kļūdījās… – Puaro.lv .

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps
Kristaps

Atraduši grēkāzi par kopējās izmeklēšanas sistēmas neatrisinātām problēmām…

errors
errors

Kāds kaut ko baigi muld. Tas Rusiņš vēl pirms dažām nedēļām oficiālā darbā esot strādājis par smagās mašīnas šoferi. Man čoms strādā uzņēmumā uz kuru Rusiņš brauca. Esot ļoti komunikabls nevis noslēgts vienpatis. Kā var būt meklēšanā no septembra, ja vēl nesen strādāja oficiāli par šoferi? Kas tā par meklēšanu? Starp citu tagad ir pavasaris. Ja es kaut ko taisītos savārīt, tad laicīgi pie tās pašas Jēkabpils, pāri Daugavai lielie mežu masīvi. Cik tā darba sapirkties pārtiku, powerbankas, drēbes, telefonus, apavus. Salikt dažādās vietās. Un normāls piedzīvojums visas vasaras garumā, nav pat pārgājienā jāiet. Pie šitādas meklēšanas, līdz rudenim jau… lasīt vēl »

Šerloks Holms
Šerloks Holms

Ja tēvs grib tikties ar savu bērnu, tad nevajag daudz smadzeņu lai izdomātu kur to tēvu varētu gaidīt parādamies. Bet neesmu pārliecināts, ka vēlme tikties ar savu bērnu ir noziedzīga. Nezinu kuros likumos rakstìts, ka vecmātei lielākas tiesìbas tikties ar bērnu nekā tēvam.

ruksis
ruksis

Ko tādi draņķi dara manā dzimtā pilsētā?

Asais
Asais

No amata ir jāpazūd Jēkabpils VP priekšniekam, prokuroram, Domes vadītājam , Iekšlietu ministram – tam vairāk nekas neinteresē kā krievu valodas saglabāšana mūsu valstī un okupantu valsts pilsoņu tiesības!

Kristaps
Kristaps

…un iecelt amatā tevi un tavus radus😂

tieslietu ministre Lìbiete Engelsa
tieslietu ministre Lìbiete Engelsa

Pamēģiniet tik te mani ble kāds pieminēt. Atrausies pa zobiem

Mjuļļer
Mjuļļer

Vainīgais ir atrasts. Ja vēl iesaistījies IDB, tad jau Rusiņu drīz noteikti noķers.
Izskatās ka dzīve ies uz augšu.

LIEMENIS
LIEMENIS

MUĻĶĪBAS. Iekšējās drošības birojs, VP Rīgas reģiona pārvaldes Disciplinārās uzraudzības nodaļa un VP Iekšējās kontroles birojs arī pastāv, lai policisti tiktu pasargāti un nenosodīti gadījumos, ja tie veic prettiesiskas darbības.

Ziedonis
Ziedonis

Īsteni demokrātiskā sabiedrībā šādā situācijā atbildību uzņemtos un no amata atkāptos ģenerālprokurors vai iekšlietu ministrs, vai abi divi kopā.