Jēkabpilī nogalinātā sieviete vērsās pie ģenerālprokurora Stukāna cerībā, ka prokurori pamanīs situācijas bīstamību. Kļūdījās…

Sieviete, kuru nogalināja Leons Rusiņš, bija izmantojusi visus likumā paredzētos līdzekļus, lai sevi pasargātu no varmākas. Viņa kopā ar advokāti vērsās arī pie ģenerālprokurora Jura Stukāna, Latvijas Televīzijas raidījumā “Kas notiek Latvijā?” atklāja nogalinātās sieviete advokāte Anna Nore.

Advokāte netic, ka Rusiņš ir izdarījis pašnāvību.

Nore uzsver, ka nogalinātā sieviete bija saņēmusi visdažādākos draudus, tostarp, ka Rusiņš nodarīs pāris viņas bērniem.

“Draudu īsziņās bija norādīti bērnu iniciāļi,” saka Nore, norādot, ka nav pamata domāt, ka Rusiņš šos draudus neīstenos.

“Uz vietas [Jēkabpilī] cilvēkiem ir šoks – šī slepkavība bija ārkārtīgi brutāla. Nogalinātā sieviete neatlaidīgi cīnījās par savu dzīvību.”

Nores kliente pērn septembrī rakstījusi ģenerālprokuroram Jurim Stukānam cerībā, ka tādējādi prokurori pamanīs, ka situācija ir anormāla un ieraudzīs notiekošā kopainu. 

“Es runāju ar [uzraugošo] prokuroru, sakot, cik nopietna šī lieta ir, viņš atbildēja – šādi mīlnieki, viņi jau tikai draud un neko nedara,” saka Nore.

Nore atklāj, ka divkārt lūgusi Leonam Rusiņam noteikt psihiatrisko ekspertīzi, taču abos gadījumos ir saņemti atteikumi.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane norādīja, ka tiesā bija nonākušas trīs pret Leonu Rusiņu ierosinātas lietas. Viena no tām pērn augustā izskatīta paātrinātā kārtībā – pēc tam no prokuratūras ienākusi lieta par astoņām epizodēm, taču lietas nav bijis iespējams apvienot.

2022. gada 26. augustā Rusiņš tika atzīts par vainīgu ļaunprātīgā nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz 25 dienām.

Otrajā krimināllietā, kas skatīta šogad 17. aprīlī, dienu pēc slepkavības, tiesa bija pieņēmusi lēmumu atvest apsūdzēto uz tiesu piespiedu kārtā, jo viņš neieradās uz lietas izskatīšanu.

Trešajā krimināllietā Zemgales rajona tiesa 8. februārī apsūdzētajam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, izsludināja viņu meklēšanā un apturēja kriminālprocesu krimināllietā līdz laikam, kad apsūdzētais tiks atrasts.

Tiesa apsūdzētā meklēšanu uzdeva veikt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirknim.

Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Aigars Bičušs raidījumā pauda, ka slepkavība

Jēkabpilī ir pirmais šāda veida gadījums viņa praksē un pierādījums, ka pašreizējā kriminālprocesuālā kārtība ne vienmēr spēj pasargāt upuri.

Valsts policija ik gadu ierosina vairākus simtus kriminālprocesu pret varmākām, kas neievēro lēmumus par nošķiršanu.

Psiholoģe Evija Burkovska norādīja, ka 25 dienas cietumā vai 500 eiro naudas sods nespēj mainīt tādu vardarbīgi orientētu cilvēku, kāds ir Leons Rusiņš, domāšanas veidu.

Avots: Kas notiek Latvijā

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


14
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Streikot ierindas p[olicisti nedrīkst. Ko brīnaties? Valdība izliekas, ka ierindas policistiem maksā, ierindas policisti izliekas, ka strādā.

Vienkārši pie siles piesūkušās dēles ar nodokļu maksātāju naudu izrīkojas kā ar savu kabatas naudu, tāpēc arī ierindas policistiem ir tik nožēlojama alga.

Pareizais
Pareizais

Nav laika priekš tautas, jo dibenam ir jādomā par dibenu un kabatu!

Elementāri
Elementāri

Kaut kur tas jau tika dzirdēts: “Nu, ja jūs tomēr nogalinās, mēs vainīgo noķersim un ieliksim cietumā. Par ko jūs tā satraucaties?”

Eriks
Eriks

Apdolbītu maniaku iespējams izskaitļot tikai pēc nodarītā. Ja tiesībsargiem nākotnes maniaks jāizskaitļo, tad apsveicu – mēs visi esam maniaki

ruksis
ruksis

Atlaist Stukānu par nekompetenci.

Kariņš no Delavēras
Kariņš no Delavēras

Es tinos atvaļinājumā. Plebeji šonedēļ izbesīja. But i will be back

Andris
Andris

Vai kāds nezin, kas ir Latvijā tieslietu ministrs? Nav dzirdēts par tādu nekas.

Pelēns
Pelēns

Kādreiz bija smuka. Vairāk ziņu nav.

Vjačeslavs Dombrovskis
Vjačeslavs Dombrovskis

Man arī tagad viņa liekas smuka

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

Jāpieņem Bagdādes konvencija

Rīgas pils
Rīgas pils

Latvijā darbojas Zuzāna un Latvijas Balzama konvencija. Vērsta uz to lai cilvēki nospēlētu un nodzertu savu naudu. Darbojas

Stienis
Stienis

Policija un prokuratūra ir sapuvušas iestādes. Tās būtu jālikvidē, un jāmēģina izveidot no jauna ar pilnīgi citu darba kultūru, pienākuma apziņu – kalpot iedzīvotājiem un uzdevumiem. Ja vienā dienā policijas nebūtu, nemainītos pilnīgi nekas. Vismaz neviens sodu neuzliktu par braukšanu ar auto pēc 20.00…

levitkucins
levitkucins

Tiesa gan latvānijā ir kristāldzidra. Ā

Jā jā
Jā jā

Kalpot tikai Ramoliņa un Lapsas pasūtītājiem