LTV: Nav pamatojuma Kariņa apgalvojumam, ka OIK atcelšanas dēļ «Latvenergo» bankrotēs

Krišjānis Kariņš, Foto Saeima.lv

Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā apgalvoja, ka OIK atbalsta atņemšana varētu novest līdz bankrotam lielāko valsts uzņēmumu “Latvenergo”. Vai šāds apgalvojums ir pamatots, noskaidrojis LTV Ziņu dienests.

“Ja “Latvenergo” šo OIK maksājumu atņem, “Latvenergo” varētu faktiski bankrotēt,” tik apokaliptisku ainu LTV raidījumā “Viens pret vienu” iezīmēja Kariņš. Viņa partijas biedrs un bijušais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) tik skarbu iznākumu straujai OIK likvidēšanai neparedz, tomēr norāda uz risku ar šādu soli satraukt “Latvenergo” aizdevējus.

“Nevajadzētu sašūpot tirgu, jo obligācijām ir noteikti rangi. “Latvenergo” finanšu plāni, aizņēmumu plāni un viss ir uzbūvēts uz šo. Es uzreiz neņemtos apgalvot, ka ar “Latvenergo” viss un cauri, bet pamatīgas grūtības tās būtu,” skaidro Ašeradens.

Krietni skarbāks viedoklis par Kariņa teikto ir ilgstošajam OIK kritiķim, Saeimas opozīcijas deputātam Ivaram Zariņam (“Saskaņa”):

“Tie ir ļoti histēriski, nekompetenti apgalvojumi. Tur ir vai nu cilvēkam reālas problēmas ar matemātiku, vai ar ekonomiku.”

“Latvenergo” peļņa 2019. gadā bijusi 94 miljoni eiro. Savukārt maksājums no OIK, kas uzņēmumam pēdējos gados jau ievērojami samazināts, pērn bija 24 miljoni eiro.  

“Dividenžu apjomu tas var ietekmēt daudz būtiskāk dažādu grāmatvedības uzskaišu jautājumā,” skaidro “Latvenergo” komercdirektors Uldis Bariss, noliedzot, ka OIK atcelšanas gadījumā būtu pamats bažām par uzņēmuma maksātnespēju.

“Latvenergo” komercdirektors arī atzīst, ka kreditori pie runām par OIK likvidēšanu jau pieraduši un vairs daudz nesatraucas.

“Mēs turpināsim strādāt, elektroenerģija būs, un nekādas nopietnas kataklizmas Latvijai šajā sakarā nedraud. Ko tas būtiski ietekmēs? Tas ietekmēs mūsu iespējas dividendēs iemaksāt valsts budžetā tik, cik šobrīd ir paredzēts, un tā droši vien ir nopietna problēma valstij,” norāda Bariss.

Turpmāk par OIK likvidēšanas ietekmi uz “Latvenergo”, citiem uzņēmumiem vai valsts budžetu būs jāuztraucas Saeimai, jo ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) par spīti koalīcijas partneru iebildumiem OIK likvidēšanas likumprojektu ir nosūtījis uz Saeimu, un deputāti lēma nodot likumprojektu atbildīgajai komisijai.

Nemiro priekšlikums paredz tā dēvēto zaļo enerģiju turpināt iepirkt, tomēr ne vairs par paaugstinātu, bet biržas cenu. “KPV LV” valdības partneri gan ministram pārmet, ka pirms priekšlikuma virzīšanas uz Saeimu nav izvērtētas ne tā ekonomiskās, ne juridiskās sekas.

“Šobrīd nav nekāda risinājuma, šobrīd tādā bērnu spēļu terminoloģijā bumba ir iemesta Saeimā, tad ejiet un risiniet, nu ļoti atbildīga un drosmīga rīcība,” ironizē Ašeradens.

“Tajā brīdī, kad OIK tika ieviests, tas bija politisks lēmums, un, ja mēs esam pieņēmuši politisku lēmumu atcelt OIK, tas ir jādara politiķiem, un politiķi ir Saeimas deputāti,” savukārt uzsver Nemiro.

Likumprojekta skatīšana uzticēta “KPV LV” vadītajai Saeimas Tautsaimniecības komisijai.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,   Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Janis
Janis

Bet TEC- 1, TEC-2 jau ļidz 2028 ir izmaksāts OIK 450 milj apmērā, kuru nāksie atmaksāt, ko Baris noklusē.

Ēriks
Ēriks

Kariņ, Tu esi malacis, bet šoreiz gan gribi piedirst mūs iedzīvotājus

Auza
Auza

Karins. Nu nav pamatojuma. Vispar nav..

tā gan
tā gan

Kad Kariņš ,kā OIK ieviesējs un atbalstītājs ,atgriezīs naudu atpakaļ tautai?Varbūt viņam sākt ar saviem pieciem kontiem?Un tāpat arī visiem pārējiem izkrāpējiem?Un tie ir miljardi!!!!!

čība
čība

Protams, ka nav, bet…. sabiedrības peļņa jau ir garants valdības dumjumu segšanai Tā rezerve tāda un te nebūs labi Šuplinskas ārdīšanās vien maksās desmitiem miljonu- bet par to visa vara padomēm un visi vienā strīpiņa …. kā pie Dievgalda Būs vienrreiz kārtība

Jānis
Jānis

Varbūt pat labāk ka bankrotē, pirksim kā gāzi, degvielu un pārējo. Tagad tik uzturam tos kas pie Latvenergo siles barojas…

Lamata
Lamata

Nav atcelts esošais OIK, kad Ragaušs ar milzīgu sparu, palīdzot JKP un NA, cenšas ieviest vēl vienu OIK. Pieprasot visiem iedzīvotājiem apmaksāt uz ilgiem gadiem viņa privāto biznesu Skultes termināli.

Migla
Migla

Amerikānis taču neko no ekonomikas nejēdz, ieķēries ar zobiem savā OIK , un pūš miglu !