Kāpēc Kariņš un ministri atteicās no Saeimas deputāta algas? Ne jau pieticības dēļ!

Likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” nosaka, ka gadījumos, ja Saeimas deputāts amata pildīšanu savieno ar Ministru prezidenta, Ministru prezidenta biedra, ministra, īpašu uzdevumu ministra vai parlamentārā sekretāra amatu, viņam ir atļauts saņemt tikai vienam amatam paredzēto atalgojumu, vēstīts portālā nra.lv.

Kā zināms, premjers Arturs Krišjānis Kariņš, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministre Ilze Indriksone un kultūras ministrs Nauris Puntulis atteikušies no savas Saeimas deputāta algas. Iesniegumos deputāti norādījuši, ka atsakās no Saeimas deputāta algas no 1.novembra līdz brīdim, kamēr pilda amatus valdībā, tas ir, Kariņš – kamēr būs ministru prezidents, Rinkēvičs – kamēr pildīs ārlietu ministra pienākumus.

Šis nav pieticības diktēts solis, bet gan likuma prasība, kas neļauj vienlaikus saņemt abas algas – gan Saeimas deputāta, gan arī premjera vai ministra algas.

Kariņš, Rinkēvičs, Puntulis un Indriksone izvēlējās atteikties no Saeimas deputāta algas, saglabājot attiecīgi premjera un ministra algas.

Valdības locekļu atalgojums ir daudz lielāks nekā ierindas Saeimas deputātam.

Ministru prezidenta alga šogad pirms nodokļu nomaksas ir 5216 eiro mēnesī, ministriem – 4952 eiro. Papildus tam amatpersonas saņem arī piemaksas reprezentācijas izdevumu segšanai: premjeram pie algas ik mēnesi pieskaitīs 1189 eiro, ministriem – 1127 eiro. Savukārt Saeimas deputāta alga ir tikai 3386 eiro.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vāvere
Vāvere

Reprezentācijas izdevumi ir svarīga, vajadzīga liea. Teiksim saprāta robežās uzsaukt kādu dzērienu restorānā. Jautājums, kad VID atgriezīs manu reprezentācijas izdevumu kopmensāciju, čeki par uzskauktajiem aliņiem čomiem bārā man ir.

Jaut
Jaut

Kas tie tādi 1200 reprezentācijas izdevumi .papildus algai , vai tik daudz vajag tualetes papīram ?

levitkucins
levitkucins

Tie ir priekś banāniem, ko pamest kādiem plebejiem

Šmariņš
Šmariņš

Labi, ka neviens nezina, cik man un maniem radiem amerikā pieder Eli Lilly kompānijas akciju