Cik daudz marihuānas jāizpīpē, lai no tās nomirtu?

marihuāna

Marihuānu mūsu valstī lieto arvien vairāk cilvēku, vēstīja nesenais Eiropas Narkotiku un narkomānijas centra 2017. gada ziņojums par narkotiku izplatību Latvijā. Arī tās audzēšana Latvijā iet plašumā. Skaidrojam, cik cilvēku ir miruši no “zālītes” pārdozēšanas un kāda ir marihuānas nāvējošā deva.

Aizvien biežāk kriminālhronikas papildina ziņas par atklātām marihuānas audzētavām un izņemtiem gramiem, tāpēc daudziem neatbildēts ir jautājums – cik tieši cilvēku ir nāvējoši pārdozējuši un miruši no „zālītes” lietošanas. Atbilde ir – necik. Nulle.

Tas ir tāpēc, ka uzņemt nāvējošu marihuānas devu fiziski nav iespējams. Pat aspirīns var nogalināt, ja to pārdozē, bet fatāla “zālītes” deva ir 680 kilogramu 15 minūšu laikā. Tā apgalvo grāmatas “Zāle: lietotāja instrukcija” autors Deivids Šmanders.

Lūk, attēls, kas ilustrē šo daudzumu:

marihuānas letālā deva

Kad lietotājs ieelpo marihuānu, vielas no auga caur nervu sistēmu sasniedz smadzenes un saslēdzas ar molekulām, ko sauc par kanabinoīdu receptoriem. Šīs mazās baudas šūniņas atbild par labsajūtu, atmiņu, koordināciju un uztveri. Tieši tāpēc “zālīte” ietekmē domāšanu un uzvedību. Kanabinoīdu receptori nav atrodami smadzeņu zonās, kas kontrolē elpošanu. Tāpēc nāvējoša kaņepju un kanabinoīdu pārdozēšana nenotiek, skaidro ASV nacionālais vēža institūts, kas oficiāli atzinis, ka marihuāna nogalina vēža šūnas.

Tiesa gan, “zālīte” nav pilnīgi nekaitīga. Psihoaktīvā viela tetrahidrokanabinols (THC), kas lietotājam rada baudas sajūtu, ir spēcīgs apreibinātājs. Ietekmējot fiziskās un spriešanas spējas, var nonākt bīstamās situācijās.

Kaut gan nav reģistrēts neviens marihuānas pārdozēšanas izraisīts nāves gadījums, viens lieks “kāsītis” var lietotājam radīt diskomfortu. Var paātrināties sirdsdarbība, sākt trīcēt rokas un rasties trauksmes sajūta. Grāmatas autors iesaka, kā rīkoties šādos gadījumos: ir svarīgi sev atgādināt, ka reāla apdraudējuma nav, iedzert ūdeni, apēst kādu našķi, lai paaugstinātu cukura līmeni asinīs, un piezvanīt kādam labam draugam.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
janka
janka

Raksts +++