“Jaunā Vienotība” vēršas KNAB par “profesionāli režisētu” slēpto aģitāciju reputācijas bojāšanai

Jaunā Vienotība

Partiju apvienība “Jaunā Vienotība” (JV) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu pret JV, informēja politiskā spēka pārstāve Anna Ūdre.

Partiju apvienībai ir aizdomas par slēptās aģitācijas īstenošanu ar mērķi graut tās reputāciju un mazināt partiju apvienības popularitāti priekšvēlēšanu aģitācijas laikā, teikts piektdien izplatītajā paziņojumā.

“Pēdējos mēnešos medijos izskanējušajā informācijā, kas vērsta pret JV, ir skaidri redzama profesionāla režija reputācijas un popularitātes bojāšanā priekšvēlēšanu aģitācijas laikā. Lielākā daļa apsūdzību ir publiskotas, par tām iepriekš neinformējot tiesībsargājošās iestādes, kas netieši norāda uz to, ka šo apsūdzību publiskošanas pamatmotīvs nav taisnības iegūšana, bet gan JV parādīšana negatīvā gaismā,” akcentē valdības un koalīcijas vadošajā partijā.

Pašlaik, kad apsūdzības ir izskanējušas, par kādām no tām iesniegumi no apsūdzētāju puses konkrētajās uzraugošajās un tiesībsargājošās iestādēs nav iesniegti, atzīmē JV.

“Publiskajā telpā notiekošais ļoti atgādina iestudētu realitātes šovu, kurā katru nedēļu ir jauna sērija, šajā gadījumā – jaunas, nepierādītas apsūdzības pret partiju apvienību – ar mērķi to vājināt priekšvēlēšanu laikā. JV uzskata, ka ir konstatējama arī īpaša laika – priekšvēlēšanu aģitācijas perioda – izvēle konkrēto ziņu un apsūdzību publiskošanai,” uzsver partijas “Vienotība” ģenerālsekretāre Signe Jantone.

Partiju apvienībā norāda, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā ir aizliegta slēptā priekšvēlēšanu aģitācija, kas definēta kā tāda aģitācija, par kuru saņemta samaksa un kuras apmaksātājs pretēji šā likuma noteikumiem nav norādīts.

Tāpat būtiska slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas pazīme ir tā, ka informācija satur netiešu aicinājumu balsot “par” vai “pret” kādu politisko partiju vai deputātu kandidātu. “JV uzskata, ka šobrīd notiekošais ir apzināta un mērķtiecīga slēpta priekšvēlēšanu aģitācija, kas vērsta pret partiju apvienību, un šīs aktivitātes nav saistītas ar informācijas publiskošanu sabiedrībai nozīmīgos jautājumos,” par partiju apvienības nostāju informēja Ūdre.

JV lūdz KNAB veikt pārbaudi, lai noskaidrotu iespējamos aģitācijas sponsorētājus un atbalstītājus, lai sauktu pie likumā paredzētās atbildības.

Kā ziņots, izskanējuši apgalvojumi par savulaik “Vienotības” birojā, iespējams, maksātām “aplokšņu algām”.

Tāpat TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstījis par to, ka informācijas tehnoloģiju uzņēmums “SOAAR” neesot gadiem saņēmis atlīdzību par “Vienotības” iekšējo vēlēšanu organizēšanu. Dažus gadus pēc šīs prakses pārtraukšanas “SOAAR” sākušās problēmas ar tiesībsargājošajām iestādēm, atzīmē uzņēmumā.

JV visos šajos jautājumos paudusi gatavību sadarboties ar tiesībsargājošajām iestādēm.

“SOAAR” vadītājs Renārs Kadžulis Latvijas Televīzijas raidījumā “Kas notiek Latvijā?” arī apgalvojis, ka bijušais “Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars esot centies ietekmēt balsu skaitīšanas rezultātus 2014.gada Saeimas vēlēšanās par labu partijas vadošam kandidātam. Kampars šos apgalvojumus sauc par nepatiesiem un absurdiem.

JV arī vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs, lai tās pārbaudītu šos Kadžuļa izteikumus par iespējamo mēģinājumu ietekmēt 2014.gada Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


19
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
345543
345543

Как можно испортить репутацию партии с ЧЕРНОЙ КАССОЙ?😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😊😂😂😊😊😊😂😊😊

Jefiņš
Jefiņš

Te drīzāk jārunā par JV profesionāli režisētu aizsardzības kampaņu uzbrūkot.

Jeblonskis
Jeblonskis

Kurējie par to mauku partju balsoja?
Zinat?
Kapēc neesat nosituši tos ībļus?
Satversme KO vēsta?

Ansis
Ansis

Kas tad nu, kur pēkšņi tik žēla ķilkstēšana Visu laiku tak bija deguni gaisā ar iedomībā pārgrieztiem ģīmjiem, nevienā neklausās, visgudrākie u.t.t. Kanti vajag turēt līdz galam un nepīkstēt. Kādas niecības tomēr ir šie smerdeļi!

Atrakta
Atrakta

Nevar bojāt to, kā nav… te dāmītes satrakojušās no kampaņas MeToo vismaz modernīgi un atraktīvi savai ublikai

Experts
Experts

Vienotības banda , par savu reputāciju bija jādomā , kad Kariņš izšķērdēja 1,4 miljonu , kad algas maksājāt aploksnēs , kad Āboltiņu caur logu ievilkāt Saeimā , kad jaucāties vēlēšanu rezultātos , un to visu redzēja valdes loceklītis Rinkēvič !

Politologs
Politologs

Vienotības banda , pārlasiet Lato Lapsas vēstutiskas grāmatas par savu reputāciju !

vientiesīc
vientiesīc

vēstutiskas ?

Zvaigzne
Zvaigzne

Liekuļu, meļu un dubulto standartu lielpartija! Kampara tumbačkas tēma ir vispārzināma, Latvija ir maza, tāpēc visi visu zina. Meļi!

jampamps
jampamps

Interesanti, no kura laika ar apmelošanām, reputācijas graušanām, goda aizskaršanām un līdzīgiem noziegumiem nodarbojas KNAB? Tā uzdevums ir korupcija, partiju finansēšana nevis iepriekš pārskaitītais. Tas ir vistīrākais VP uzdevums. Ja tā ir varas partija ar tās premjeru, tad var iesaistīties DP. Kāpēc neiesaistīja militāro policiju vai tikumības policiju (kura diemžēl nav)?

krokodils
krokodils

Viņi negrib neko atrast vai tieši ļoti grib atrast iepriekš zināmu.

Piko
Piko

Ne velti Rukam ar steigu piešķīra ģenerāļa pakāpi!!!!!! Viss tiek kontrolēts ……

Smiekls
Smiekls

Kāds sakars Vienotības bandas reputācijai ar KNAB, vai tāpēc , ka KNAB atrodas Siliņas uzraudzībā , tas ir interešu konflikts .

traips
traips

Jo tālāk jo jautrāk ar to vienotību iet. Tikko dzirdēju ziņu, ka esot atrasts pakāries Juris Zeltiņš, LZ Zītari izpilddirektors. Tas ir uzņēmums ar kuru bija noslēgts armijas barošanas iepirkums 220 miljonu vērtībā. Viņa brālis esot Kariņam kaimiņš. Pēdējā laikā visādi vienotības nesmukumi lien ārā.

345543
345543

Его убили. Она не совершал самоубийство.

Скорее всего сам Кариньш это сделал….

Guru
Guru

Var piekrist, ka tas izskatās režisēts pasākums. MIL izskan tāpēc, ka rakstot iesniegumu iestādēm, var nākties atbildēt par nepatiesu ieniegumu rakstīšanu. Sodi nav pievilcīgi. Bet kaut ko parunājot MIL , atbildība tikai par neslavas celšanu, kur sods ir niecīgs.
Bet pelnījuši ”jenoti” to ir pilnā apmērā.

cita starpā
cita starpā

V. Dombrovskis 5 gadus paralizēja KNAB darbību kad viņš bija Ministru prezidents.

Leonora
Leonora

Vienotības banda ir sajaukusi adresātus , šis jautājums deleğējams ĞP , te redzams , ka KNAB atrodas Ministru prezidenta uzraudzībā , salmiņš ,,pie kā pieķerties !

Krišjānis lido
Krišjānis lido

Kā Vienotības bandas reputāciju ietekmē Kariņa 1,4 miljonu izšķērdēšana , kā ietekmē Vienotības bandas aplokšņu algu maksāšana , kă ietekmē reputāciju neievēlētās Āboltiņas ar mahinācijām iekļūšana Saeimā , kā ietekmē SOAAR nokalpināšana bez samaksas ,sagaidīsim Kampara nopratināšanas protokolu , ar melu detektoru , par jaukšanos Latvijas vēlēšanu likumībâ ?