Asiņainā nauda: 143 Latvijas uzņēmumi turpina sadarbību ar Krieviju

Maligins

143 Latvijas uzņēmumi turpina sadarboties ar Krieviju, piedāvājot savus produktus tirdzniecībai Krievijas tirgū, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” .

Kas ir šie uzņēmumi, ar ko tie nodarbojas un vai tiešām negrasās saites ar Krieviju pārtraukt, pēta raidījums (SARAKSTS ŠEIT: Saraksts ar eksportētājiem uz Krieviju un Baltkrieviju | Ekonomikas ministrija).

Uz Krieviju un Baltkrieviju eksportējošo uzņēmumu nosaukumi tagad atkal publiski pieejami Ekonomikas ministrijas mājaslapā. Kopš pēdējās publicēšanas reizes saraksts kļuvis īsāks.

Sarakstā visvairāk ir uzņēmumi, kuri nodarbojas ar loģistiku. 

Ar vairākiem uzņēmumiem LTV mēģināja sazināties. Komentāri bija īsi un izvairīgi, ar solījumiem atbildēt rakstiski. 

Ekonomikas ministrijas publicētajā sarakstā tikai trīs uzņēmumi skaidrojumus publicējuši. SIA “SONORA RW” skaidro, ka ar eksportu nenodarbojas, tikai sniedz noliktavas pakalpojumus. Bet zāļu ražotāji “Olainfarm” un “Grindeks” norādījuši savstarpēji līdzīgus skaidrojumus, ka medikamentu ierobežošana nebūtu humāna.

Ekonomikas ministrijā norāda, ka visi uzņēmumi, kuri sadarbojas ar Krieviju, tiek atbalstīti – tiek dotas iespējas piedalīties izstādēs un palīdzēts dibināt jaunus kontaktus, lai uzņēmējdarbību varētu pārorientēt citiem tirgiem.

Kaut gan eksports gada laikā samazinājies vien par 2%, imports samazinājies par 71%.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar