500 ilgtspējīgāko pasaules universitāšu sarakstā nav iekļuvusi neviena Latvijas augstskola

“QS” pasaules universitāšu reitingā, kur vērtēta augstskolu ilgtspējība, krities Latvijas augstāko izglītības iestāžu sniegums un neviena universitāte vairs nav ierindojusies 500 labāko pasaules universitāšu sarakstā, liecina reitinga rezultāti.

Latvijas Universitāte (LU) pērn bija 501.-550.vietā, bet šogad ierindota 695.vietā no 1043 pasaules valstu universitātēm. Tikmēr Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) šogad ierindojusies 771.-780.vietā starp pasaules valstu universitātēm. Pērn universitāte bija iekļuvusi 500 labāko universitāšu sarakstā.

Augstskolas vērtētas trīs kategorijās “Ietekme uz vidi”, “Sociālā ietekme” un “Pārvaldība”, kas šogad ir jauna kategorija. Izglītības iestādes varēja saņemt vērtējumu atsevišķi katrā vai visās trīs kategorijās un kopumā.

LU augstāku novērtējumu saņēmusi kategorijā “Sociālā ietekme” – 57,4 punktus. Savukārt RTU augstākus novērtējumus saņēmusi kategorijās “Ietekme uz vidi” un “Pārvaldība” – attiecīgi 44,2 un 75,9 punktus.

Reitings veidots otro gadu, un šogad tajā ir iekļautas divreiz vairāk universitāšu nekā pērn. Starp reitingā iekļautajām Baltijas valstu augstskolām visaugstāk novērtēta Viļņus universitāte, kas ierindota 474.vietā. Tai 563.vietā seko Tartu Universitāte un Kauņas Tehnoloģiju universitāte 586.vietā.

Avots: TV3

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Saprotams reitingi ir kaut kas neprecīzs un drīzāk raksturo, cik daudz naudas ir attiecīgās universitātes rīcībā, taču … LU akadēmiskais personāls nu ir kļuvis par apgrūtinājumu administrācijai un visiem tiem, kas saņem naudu ne par tēmu. Tā visa rezultātā administrācija pievāc nenormālu naudas daudzumu, kas pienāktos akadēmiskajam personālam – tā teikt akadēniskais personāls ir dzimtcilvēki, administrācija ar palīgiem – mūižnieki. Jaunā, tā sauktā konsolidācija, ir farss. Nebiju iedomājusies, ka Latvijas intelektuālā elite ir tik tālu deģenerējusies, ka vairs neredz baļķi savās acīs. Interesenti var paskatīties kādu brīnumu nu ir izcepusi LU vadība: viens nenormāls konglomerāts, tad pēkšņi sevi diskreditējušā pedagoģoijas… lasīt vēl »