Nolemts izteikt aizrādījumu – Jaunzeme saglabā amatu

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi nolemts izteikt aizrādījumu. Šādu lēmumu finanšu ministrs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) pieņēmis, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, informēja Finanšu ministrijā (FM).

VID ģenerāldirektore turpinās veikt darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām, tomēr kā nosacījumi darba turpināšanai tiks uzdoti vairāki uzdevumi, kas būs jāizpilda noteiktā termiņā un par kuru izpildes gaitu būs regulāri jāziņo ministram. Šo uzdevumu izpildes kontrole būs jāveic FM.

“Galvenais VID ģenerāldirektores uzdevums būs atjaunot VID reputāciju, un tas jādara visos līmeņos un visās pārvaldēs, īstenojot nulles tolerances pieeju korupcijas un interešu konflikta jomā. Jāpanāk, lai kukuļņemšana muitā nekļūst par sabiedrības akceptētu normālību. Jāizdara viss, lai pasūtījuma auditi vai safabricēti kriminālprocesi iestādē nav iespējami. Tāpat būs fundamentāli jāpārskata personālvadības politika un jāstiprina iestādes iekšējās kontroles sistēmas, lai turpmāk novērstu VID amatpersonu pārkāpumus,” norādīja Ašeradens.

FM skaidroja, ka VID vadītājai tiks uzdots izstrādāt konkrētus pasākumus VID reputācijas uzlabošanas jomā un to īstenošanas plānu. Tāpat būs nepieciešams izstrādāt un ieviest VID ierēdņu ilgtermiņa pārcelšanas mehānismu, tostarp sagatavojot arī nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus. Būtiski ir stiprināt iekšējās kontroles sistēmu un nepieļaut korupcijas un interešu konflikta gadījumus. Tāpat nepieciešams stiprināt Nodokļu un muitas policijas uzraudzību, tai skaitā izstrādājot nosacījumus papildu uzraudzībai kriminālprocesu ierosināšanai un savlaicīgai virzībai.

“Pirms lēmuma pieņemšanas tikos ar Ievu Jaunzemi, un viņa norādīja, ka sadarbībā ar VID Iekšējās drošības pārvaldi līdz šim jau paveikts nozīmīgs darbs iekšējās kontroles pilnveidošanā un noziegumu atklāšanā, kā arī ēnu ekonomikas izskaušanā. Ir laiks, ceļot iestādes reputāciju, parādīt un pierādīt šo darbu rezultātu arī nodokļu maksātājiem un visai sabiedrībai,” sacīja finanšu ministrs.

Disciplinārlietas komisijas sastāvā bija FM, KNAB un Tieslietu ministrijas ierēdņi.

Iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) 2022. gada septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un VID ģenerāldirektores Jaunzemes atstādināšanu. Uz pārbaudes laiku atstādināts arī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors  Kaspars Podiņš. FM skaidroja, ka rīkojums ir izdots gan uz dienesta pārbaudes ziņojuma pamata, gan reaģējot uz nesenajām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturēšanām.

FM bija iecerējusi Jaunzemi rotēt uz FM Ēnu ekonomikas ierobežošanas koordinācijas departamenta direktora amatu. FM iepriekš komentēja, ka Jaunzemes rotācija nekādā veidā nav saistīta ar disciplinārlietu, bet viņa esot piemērota vakantajam amatam. Taču iepriekšējā valdība 2022. gada izskaņā atlika jautājumu par Jaunzemes pārcelšanu.

Tikmēr ilggadējais VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš pagājušajā nedēļā iesniedza atlūgumu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
starta
starta

Neaista’jamo barikāde te savu panāca, bet tur tā meietenīte smukumam noliktā kā p.i. tā arī nepaspēja ne baļļūkos pagrozīties, ne pat visu kosmetoloģijas riņķi iziet Pilnīgs negals

Ja ba da ba doo ha
Ja ba da ba doo ha

Nosauļojusies Daubajā večiņa ar slimības lapu.

Zili brīnumi
Zili brīnumi

Un tagad veselāka par veselu. Tāpat kā nabaga bijušais zeks Lembergs.

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Briškens ir piemērotākais kandidāts VID ģenerāldirektora amatam. Stulbs perverss melīgs smerdelis. Tāds būtu ideāls direktors.

Zinošais bailulis
Zinošais bailulis

Visi visu zin. Bet pateikt neko neviens nevar

nu gan
nu gan

Izrādās, ka mūsu valstī nevienam ne par ko nav jāatbild! Jau kuro reizi… pirmoreiz!