Bordāna un Stukāna spiediens apdraud tiesu varas neatkarību

Juris Stukāns, Jānis Bordāns
Ekrānuzņēmums

Visās demokrātiskās un tiesiskās valstīs tiesu sistēma ir neatkarīga un stāv pāri visam. Piemēram, ASV neviens politiķis nevar pat iedomāties, ka varētu iejaukties tiesu darbā. Par nožēlu Latvijas tiesu sistēmā un izmeklēšanas darbā pēdējo gadu laikā, kopš Jānis Bordāns ir tieslietu ministrs un Juris Stukāns – ģenerālprokurors, uz tiesu varu, tiesnešiem un viņu darbu tiek izdarīts spiediens.

Īpaši kopš 2021. gada tas notiek atklāti un bez sirdsapziņas pārmetumiem. Bordāns kopā ar Stukānu izdara spiedienu uz tiesām, un tiesu darba un pat konkrētu nolēmumu kritizēšana ir jau ikdienišķa lieta.

Īpaši kritika tiek vērsta pret tiesnešiem, kuri pieņēmuši „nepareizus” nolēmumus attiecībā uz Bordānam un Stukānam nevēlamām personām.

Nesen Stukāns klaji iejaucās un kritizēja gan Senāta lēmumu, gan apgabaltiesas apelācijas instances lēmumu digitālās TV lietā. Skaidra lieta, ka Stukāns jūtas neērti un nervozē, kad apelācijas instancē tiek attaisnoti, piemēram, digitālās TV lietas ietvaros apsūdzētie, jo, pirms kļūt par ģenerālprokuroru, Stukāns bija apgabaltiesas krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs un tieši viņa spriedums digitālās TV lietā tagad ir jau divreiz atzīts par brāķi. Viņa laikā tika notiesātas daudzas personas, kuras tagad Senāts attaisno.

Savukārt Bordāns Magoņa lietā publiski ārdījās un apvainoja tiesnesi, kurš attaisnoja Magoni un Osinovski.

Ir lietas, kurās Bordāns un Stukāns izdara spiedienu uz prokuroriem un tiesnešiem, kam vajadzētu taisīt „pareizus” nolēmumus, kuru faktiski tieši vai netieši pasūtījis Bordāns vai Stukāns. Nesen Latvijas Avīzē bija raksts, kurā bija minēts, ka 70% tiesnešu atzīst – viņi ir pakļauti spiedienam no Bordāna puses.

Visi šie fakti liecina par to, ka tiesneši izjūt spiedienu pildīt Bordāna un Stukāna pasūtījumus, kas ir pilnīgā pretrunā ar tiesas sistēmas neatkarību.

Prezidentam kā konstitūcijas garantam, Saeimai kā likumdevējam un Tieslietu padomei ir nekavējoties jāpārtrauc Bordāna iejaukšanās tiesu sistēmas neatkarības sagraušanā, citādi mēs būsim zaudējuši visdārgākās Eiropas vērtības – vārda brīvību, neatkarīgu tiesu, cilvēktiesības.

Stukāns ģenerālprokurora amatā tika apstiprināts, pateicoties Bordānam un Jurašam. Šodien Stukāns izpilda savu pienākumu pret Bordānu par to, ka tika ievēlēts. Ir izveidojusies ļoti bīstama situācija, kad

faktiski pēc Bordāna un Stukāna iegribas var tikt notiesāti nevainīgi cilvēki, bet tie, kurus piesedz Bordāns, ir uz brīvām kājām.

Visi tiesneši ļoti labi zina, ka ministri nāk un iet, bet izpostītie cilvēku likteņi paliks uz to tiesnešu sirdsapziņas, kuri izpildīs Bordāna pasūtījumus. Viņiem jāatceras, ka tiesai ir augstākā vara, un jādod pretspars Bordāna un Stukāna visatļautībai, spiedienam un draudiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
par to pašu
par to pašu

Tiesu vara nekads nav bijusi neatkarīga. Tikai dažādos varas gaiteņus ir pārvaldījuši dažādi noziedznieku klani. Un tas ir daudz labāk, kā nodot visu varu vienas bandas rokās. Šobrīd šāda koncentrācija notiek – zem tepiķa tiek paslaucīti mēdiji un likumdevēji un un nevienam nav skaļi jāsaka kā šādu iekārtu sauc mācību grāmatās.

gf..
gf..

interesanta ir bordāna impotence pavļuta veselības azartspēļu sakarā :)

ala
ala

bezkompromisa tiesiskums- tikai zem politkontrles. Sen taču vajadzēja tos tiesnešus zem padomēm, lai JKP politvertikālē būtu spriedumi.

Inta
Inta

Atbalstu Stukāna un Bordāna rīcību, jo zinu no pieredzes cik tiesas ir korumpētas.

Kasiņš
Kasiņš

Distancējoties no korumpētajām tiesām, vai tādu pašu dziesmu dziedāsi, ja nejauši pašai krustosies ceļi ar šo divu vai ar viņiem saistīto interesēm? Jautājums retorisks, atbilde nav nepieciešama…

Ārča
Ārča

Kristiski pavērojot Puaro publikācijas acīs krīt organizētās noziedzības ieinteresētību apkarot JKP kā partiju. Tiesas līdz šim ir strādājušas organizētās noziedzības interesēs, prokurori roku rokā ar tiesnešiem bīda lietas, kukuļi ripo, tas ļoti ērti, jo zaglis var padalīties ar savu nozagto un cietušais ir tikai apzagtais. Ja zaglis zaudē visu nozagto un vēl dabū sodu, tikai tad tas ir samērīgs sods un attur izdarīt noziegumu. Kamēr sods ir mazāks kā saņemtais izdarot noziedzīgu nodarījumu, tikmēr zagšanas un krāpšanās būs Latvijas ikdiena.