Rēgi Kariņa kabinetā jeb Evika Siliņa – Juraša pārstāve valdībā

“Jaunajā Vienotībā” pēc vēlēšanām notiekošais atgādina savulaik politiskajā pārpratumā – Zatlera reformu partijā – notikušo. Savulaik „Olšteina sešinieks” bija sākums partijas aizsūtīšanai vēstures mēslainē. Toreiz sešiniekā viena no partijām liktenīgajām figūrām bija Elīna Siliņa, bet šoreiz intrigu un notikumu epicentrā ir Evika Siliņa, vēsta Pietiek.

Jauna, enerģiska, varaskāra un ambicioza. Piedalās koalīcijas veidošanas sarunās, nogurusi, ne pārāk pārliecināta aizvien vairāk parādās zilajos TV ekrānos, intrigo partijas iekšienē, saimnieciski shēmo jau šobrīd ar apskaužamu bezkaunību, vienvārdsakot, cenšas uzkāpt uz lielās politiskās skatuves.

Šobrīd starmešu gaismu apspīdētās meitenes kontekstā ir vairāki jautājumi. Kāpēc, tuvojoties vēlēšanām, arvien uzmācīgāk Evikai Siliņai piezagās šaubas un satraukums, par ko viņa saspringtākajos brīžos dalījās ar apkārtējiem? Vai tiešām eksistē kādi tumši rēgi un grēki, kas tik cieši premjeram pietuvinātai, tik ļoti dziļi visos nopietnajos procesos iesaistītajai premjera parlamentārajai sekretārei naktīs neļauj gulēt?

Evika Siliņa uz politiskās skatuves parādījās līdz ar Zatlera reformu partiju. Dedzīga, cītīga un efektīva dāma. Diezgan ātri parādījās arī vēlme pēc ietekmīgiem amatiem. Soli pa solim Evika šim sapnim gatavojās un strādāja, līdz kļuva par iekšlietu ministra Riharda Kozlovska parlamentāro sekretāri.

Darbs Iekšlietu ministrijā izrādījās ārkārtīgi aizraujošs un apdullinošs, un pamazām vēlme būt ietekmīgai un kontrolēt arvien būtiskākus procesus iekšlietu sistēmā kļuva tik acīmredzama un nenoliedzama, ka par to jau sāka veidoties pabieza “mapīte”. Lieli iepirkumi – formu iepirkums, Austrumu robežas infrastruktūras izbūves projekts un citi. Evikai patika dalīties savās sajūtās, ka “Iekšlietu ministriju jau patiesībā vadu es, nevis Rihards”.

Likās, ka viss ritēs mierīgi un gludi vienmēr. Taču līdz ar Evikas Siliņas karjeras izaugsmi arvien redzamākas un bezbailīgākas kļuva viņas vīra Aigara Siliņa ego izpausmes. Aigars Siliņš ir ilgstoši strādājis par ceļu būves kompānijas “Igate” juristu. Viņam ir ciešas attiecības ar Juri Jurašu, kurš savukārt ir ļoti ciešās un draudzīgās attiecībās ar Valsts robežssardzes priekšnieku Gunti Pujātu un viņa brāli, kurš joprojām strādā KNAB. Iespējams, tieši šo ciešo attiecību dēļ koruptīvā rosība un krāšana robežas izbūves projektā bija tik pārliecinoša. Taču neviens laikam nebija rēķinājies ar Iekšējās drošības biroja spēju atšķirt labo no ļaunā. Vismaz šajā projektā. (Plašāk šeit: Iekšlietu ministrijas bijušās parlamentārās sekretāres Siliņas vīrs konsultējis robežbūves skandālā iesaistītos uzņēmējus – Puaro.lv)

Viens no šo vēlēšanu jaukākajiem notikumiem bija „Konservatīvo” loģiskā nonākšana politiskajā mēslainē, taču Juris Jurašs kā tāda žurka acīmredzot spēj pielāgoties situācijai. Kamēr dažādi grauzēji pa grupām pamet grimstošo kuģi, tikmēr bēdīgi slavenais kombinators Jurašs tomēr pamanījies nokļūt pie valdības veidošanas galda. Par to, cik tieši Siliņa un viņas vīrs saistīti ar Jurašu, varam vien minēt.

Zinātāji ļoti labi zina par Evikas lomu teju visos lielajos iekšlietu sistēmas iepirkuma projektos. Par to liecina draudzība un saikne ar nu jau bijušo Valsts policijas Administratīvās pārvaldes priekšnieci Renāti Filu-Roķi. Patiesībā darbošanās iekšlietu jomā un sakaru izmantošana arī turpmāk darbā premjera birojā ir atsevišķas izpētes vērta.

Bet tas vēl nav viss. Netalantīgais jurists – Evikas Siliņas vīrs, jau krietnu laiku “pilsētā” drosmīgi pozicionē sevi kā “Vienotības” kasieri. Tiesa gan, šobrīd ļoti šaurā nišā – IKT iepirkumos, kā arī šad tad zīmējas ar spēju sakārtot lietas FTKT un FID.

Informācijas tehnoloģiju jomā viņš pozicionējas, arī pateicoties senai draudzībai ar IT kompānijas “Uniso” īpašnieku Jāni Rumkovski, kurš kļuvis slavens ar savu biznesa partneri un “mentoru” Māri Martinsonu, kurš joprojām nodrošina Rumkovska biznesa pastāvīgu naudas plūsmu, ka arī ar sarunām parkos ar Edgaru Jaunupu. Pats Martinsons, savukārt nekautrējas sevi pozicionēt ne vien kā lielu būvzuņēmēju, bet arī ar saviem taustekļiem apvijis lielākos Latvijas IKT iepirkumus.

Evikas Siliņas vīra tirgošanās ar kundzes ietekmi uzņēma apgriezienus jau krietni pirms vēlēšanām. Tā ne tikai ir radījusi patīkamus varas demonstrācijas mirkļus un materiālus labumus, bet arī vienlaikus uzbarojusi šos tumšos rēgus, no kuriem Evikai bija bail pirms vēlēšanām.

Vai šie rēgi būs izzuduši līdz ar Evikas Siliņas ievēlēšanu? Vai tie tiešām nekad, nekad nespēlēs kādu lomu valdības vadītāja lēmumu pieņemšanas procesā? Vai to riebīgās garās rokas nesnaikstīsies gar informācijas mapītēm par valsts ekonomiskajām interesēm, valsts iekšējās un ārējās drošības interesēm, par stratēģiski svarīgiem iepirkumiem, par lielu investīciju iecerēm, par uzsāktiem un uzsākamiem elpu aizraujošiem kriminālprocesiem pret valsts amatpersonām, par Latvijas finanšu sektora būtiskākajām norisēm u.t.t.? Vai izšķirošajos brīžos šis rēgu, grēku un baiļu mākonis neapdullina Eviku Siliņu un viņas vietā lēmumus valdības vadītajam nedod kāds cits? Kurš? Māris Martinsons? Juris Jurašs? Kāds cits? Kā interesēs?

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rambo
Rambo

Ko tā puķīte dara Saeimā? Tai būtu jāatrodas citā iestādē.

tarkšķe
tarkšķe

gaismiņu nesīs gai;sais tēls vadonim, tikai tās matu saknītes vajadzētu rūpīgāk balināt Un tad kā parasti- par septiņiem mēmiem varēs vaļēt

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Un, ko par to visu saka ģenerālprokurors?

prokuroru ģenerālis
prokuroru ģenerālis

A man pie pakaļas. Riebīgā Znotiņa nav pārvēlēta. Jāiesēdina vēl rimševics. Ta plāns būs gatavs. Pārejais vis po

LTV
LTV

Tā krimināli sodītā prokuroriene vēl strādā pie prokuroru ģenerāļa?

Jānītis
Jānītis

bet NA kopā ar AS , piepalīdzot LPV, noliks pie vietas knarińu , eviku , čākšu ,jurīti !

Pičs
Pičs

Mazs kukainīts pa jūru peld un negrimst dibenā . . .

katram un katrai
katram un katrai

Sieviet;em ir tiesības izpausties– te kāds nesaprot feminisma būtību un dzīves veidu. Kam tāds neveiksminieks virs, ja lielā dzīve priekšā

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Sveicam putinu 70 gadu jubilejā!

zatlera perdeļu partija
zatlera perdeļu partija

Mūs ar vēl kāds atceras. Tie bij laiki… Staigule slava dombrovskis, klāva sešinieks, rinka

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Lūzeri laikam nevar samierināties ar zaudējumu vēlēšanās. Vaidzēj rīkoties gudri, un oliņas salikt dažādos groziņos. Evikai veiksmi. Latvijai jākļūst par Rosijas ofšoru. Tikai tā varēs palīdzēt arī tiem, kas paši sev palīdzēt nevar

Tirgošanās ar ietekmi
Tirgošanās ar ietekmi

Izlasīju sarakstīto. Ļoti dauz ticamu faktu par tirgošanos ar ietekmi un savtīgu labumu gūšanu. Aiz šīs naivās evikas ārienes slēpjas āboltiņas un jaunupa krustojums. Pašlabuma bīdītāja. Savīgi uz nodokļu maksātāju rēķina. Nav brīnums, ka čakša tik draudzīgi vēlēšanu naktī čaloja ap šo dīvaino eviku. Čakšai jau savulaik bija uzsākts pārbaudes process Knab par nelikumībām šeptējot stradiņa slimnīcā, bet kad čākša iestājās vienotībā, tā čušs izplēnēja gan čākšas knab process, gan vinķeles sāktās pārbaudes čākšai vadot veselības ministriju. Tā lūk tās lietas notiek. Vajag mācēt pielaizīties, tad dabūsi amatus valsts pārvaldē, un pārbaudes lietas izčākstēs, ja evika nokārtos. Interesanti, kurš tagad… lasīt vēl »

Precīzi
Precīzi

Jaunā Āboltiņa!