Piecu mēnešu laikā administratīvi sodīti astoņi Saeimas deputāti

Inese Voika
13.Saeimas deputāte Inese Voika (A/PAR) (Foto:Saeima.lv)

No 2020.gada 2.septembra līdz 6.janvārim pie administratīvās atbildības ir saukti astoņi Saeimas deputāti, no kuriem daži pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus, citi sodīti par neatļauta amata savienošanu, interešu konflikta situācijām un citiem pārkāpumiem, liecina Iekšlietu ministrijas Informācijas centra Saeimas Mandātu, ētikas iesniegumu komisijai sniegtā informācija.

Parlamentārietis Gatis Eglītis (JKP) ar naudas sodu sodīts par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā apdzīvotā vietā vai dzīvojamajā zonā.

Tāpat par ātruma pārsniegšanu tādā pat apmērā apdzīvotā vai dzīvojamajā zonā sodīts arī partijas “Saskaņa” valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Savukārt deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S) saņēmusi brīdinājumu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 11 kilometriem stundā līdz 20 kilometriem apdzīvotā vietā vai dzīvojamajā zonā.

Septembrī stājās spēkā lēmums par naudas sodu deputātam Ilmārs Dūrītis (AP) par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā un par neatļauta amata, uzņēmuma līguma vai pilnvarojuma izpildes neizbeigšanu likumā noteiktajā termiņā.

“Par cilvēcīgu Latviju” (PCL) valdes priekšsēdētāja, deputāte Ieva Krapāne saņēmusi naudas sodu par maksātnespējas procesa vai tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi maksātnespējas procesā vai tiesiskās aizsardzības procesā iesaistītā persona.

Savukārt deputāte Janīna Kursīte-Pakule (NA) saņēmusi naudas sodu kā sankciju par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Arī Vladimiram Nikonovam (S) piemērots naudas, taču par izdarīto pārkāpumu pēc likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, proti, par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā.

Šādu pat administratīvo pārkāpumu izdarījusi arī deputāte Inese Voika (AP), un arī viņai kā sankcija piemērots naudas sods.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kasiņš
Kasiņš

Kāds drausmīgs vieplis tai Voikai…

izlase
izlase

Parasta krimnālā izlase te pastalnieku vēlētājiem der padomāt kā nasabalsot darvas mucu, kurā, runā, esot arī kāda medus jarote