Pēc Mičerevska paziņojumiem par iespējamiem nelikumīgiem maksājumiem partijai “Latvijas attīstībai” KNAB sācis vairākus pārkāpuma procesus

Pēc Saeimas deputāta Māra Mičerevska paziņojumiem par iespējamiem nelikumīgiem maksājumiem partijai “Latvijas attīstībai” (LA) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierosinājis divus administratīvā pārkāpuma procesus par partiju finansēšanas kārtības neievērošanu un 13 administratīvās lietas par pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu atmaksu valsts budžetā.

KNAB skaidro, ka birojs noslēdzis resorisko pārbaudi, kuras laikā vērtēja LA saņemto ziedojumu un biedru naudas likumību un patiesumu.

KNAB partijas finansēšanā konstatēja neatbilstības Politisko organizāciju finansēšanas likuma prasībām – partija tikusi finansēta, izmantojot vairāku trešo personu starpniecību ziedojumu veikšanā un privātpersonu līdzekļus, kas nav gūti iepriekšējā kalendārajā gadā.

KNAB informē, ka minētais likums pieļauj finanšu līdzekļu ziedošanu, kā arī biedru naudas un iestāšanās naudas iemaksu partijām tikai no personu pašu ienākumiem, kas gūti iepriekšējā kalendārajā gadā. Tāpat šis normatīvais akts aizliedz finansēt partijas, izmantojot trešo personu starpniecību.

KNAB pārbaudes laikā ierosināja divus administratīvā pārkāpuma procesus par politisko partiju finansēšanas kārtības neievērošanu un 13 administratīvās lietas par pretlikumīgi iegūto finanšu līdzekļu atmaksu valsts budžetā.

KNAB neatklāj plašāku informāciju par iesaistīto personu skaitu un pieņemtajiem lēmumiem, taču vienlaikus norāda, ka partijas pretlikumīgi saņemtie ziedojumi atmaksājami valsts budžetā. Saskaņā ar KNAB rīcībā esošo informāciju LA biroja pieņemtos lēmumus pārsūdzējusi tiesā.

Ņemot vērā, ka KNAB pārbaudes laikā neguva apstiprinājumu tam, ka politiskā partija varētu būt nelikumīgi finansēta lielā apmērā, proti, ka kāda persona būtu devusi vairāk nekā 25 000 eiro finanšu līdzekļu citām personām ziedojumu veikšanai, KNAB iesaistīto personu darbības vērtēja atbilstoši administratīvā procesam.

Kā zināms, toreizējais Rīgas domes deputāts, tagad parlamentārietis Mičerevskis 2020.gada rudenī apgalvoja, ka LA ziedotā nauda sākotnēji ir nākusi no sponsoriem, kas savukārt sadalīta biedriem ziedojumu veikšanai.

Mičerevskis arī apgalvoja, ka daļu sponsoru naudas patur LA valdes loceklis Edgars Jaunups, taču “pārējie”, ieskaitot viņu pašu, gan tā nedarot.

LTV raidījums “De facto” 2020.gada nogalē ziņoja, ka LA faktiskie līderi Juris Pūce un Jaunups bijušajam partijas biedram Mičerevskim vairākkārt nodevuši tūkstošos eiro mērāmas summas, lai tās tiktu noziedotas partijai. To “De facto” apgalvoja pats Mičerevskis, savukārt Pūce šādus maksājumus noliedzis.

Mičerevskis arī paziņoja, ka nolēmis izstāties no LA.

Par šo tēmu rakstījām:

Mičerevskis par “A/Par!” neētisko “virtuvi” – Puaro.lv;

Mičerevskis apgalvo, ka ziedojis partijai Jaunupa un Pūces doto naudu – Puaro.lv;

“Iedeva skaidru naudu zem galda” – Mičerevskis atklāj, kā Pūce un Jaunups devuši summas partijas finansēšanai – Puaro.lv;

Politiskās spēles un biznesa intereses pāri cilvēku dzīvībām, man tas nav pieņemami – Mičerevskis paziņo par izstāšanos no “Latvijas Attīstībai” – Puaro.lv

Mičerevskis vērsies KNAB – Puaro.lv;

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Apustulis
Apustulis

Plešs noteikti ir kaut ko nopelnījis sev un partijai par atbalsta granulu katliem izčakarēšanu un samazinātā PVN neatjaunošanu koksnes kurināmam.

zuzāniņš
zuzāniņš

Kas tev pa daļu? Skauž? Varbūt cilvēkam vnk pokerā veicas. Vai blek džekā. Varbūt ruletē. Es nezinu. Nau mana darīšana

Dzeltenais aisbergs
Dzeltenais aisbergs

Jaunups ir godīgs, viņš kā Jaunupa stipendiāts ar kaut kādu tur Jaunupu nedalīsies

vecā vīzda freiberga-hermanoviča
vecā vīzda freiberga-hermanoviča

No malas izskatās, ka edgars un māris samērījās ar krāniņiem un edgaram bija lielāks. Tad māris gribēja samērīties ar juri, bet juris negribēja mērīties