Pēc JKP pieļautās iespējas prasīt Petravičas demisiju, “KPV LV” rosinās pārrunāt sadarbību koalīcijā

Ramona Petraviča

Pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pieļautās iespējas prasīt  labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) demisiju, “KPV LV” nākamajā valdības koalīcijas partiju sanāksmē rosinās pārrunāt savstarpējo sadarbību, informējis “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens

Pucens norāda, ka visas koalīciju veidojošās partijas “vienmēr ir bijušas koleģiālas un vērstas uz kopīgu darbu pandēmijas radītās krīzes pārvarēšanai”. Taču

pēdējā laikā JKP jau vairākkārt esot pārkāpusi koleģialitātes robežu

attiecībā “uz visiem” partneriem, pauž “KPV LV” politiķis.

Tāpēc pirmdien, 25.janvārī, gaidāmajā koalīcijas sanāksmē tikšot rosināts pārrunāt savstarpējās sadarbības principus un cieņas jautājumus, jo pašlaik valdībai esot jābūt spēcīgākai nekā jebkad iepriekš un to sagaidot arī sabiedrība.

“Jaungada vakarā izsaukt veselības ministru un premjeru uz pārrunām, regulāri draudēt ar demisijas pieprasījumu visu partneru ministriem, izvirzīt nepamatotus un neloģiskus ultimātus ar preses relīžu starpniecību – tā nav koalīcijas partnera cienīga rīcība krīzes apstākļos,” akcentē Pucens.

Viņš norāda, ka diez vai kāds gribētu ar šādu sabiedroto atrasties vienos ierakumos vai iet izlūkos. “Šajos nestandarta krīzes apstākļos ir ļoti grūti būt izcilniekam un to mēs redzam jebkurā jomā un jebkura partnera lauciņā,” uzskata Pucens.

Problēmas ir visās jomās, “KPV LV” “nesit kāju pie zemes” un nesaka, ka pirmajiem vakcīnas vajadzēja saņemt sociālās aprūpes iestādes iemītniekiem un darbiniekiem, nevis, piemēram, mediķiem, norāda partijā. “Mēs kā deputāti un mūsu ministri paļaujas uz epidemiologu redzējumu. (..) Ārkārtējā situācijā ir jāstrādā kā kolēģiem, jāsadarbojas un jānāk palīgā,” pauž Pucens.

“KPV LV” “novērojusi”, ka JKP esot paudusi neapmierinātību arī par aizsardzības ministra un finanšu ministra darbu, “bet tagad jau slikta ir labklājības ministre, tai pat laikā ne mazākas problēmas ar Covid-19 pasākumiem ir pašu pārstāvētajās nozarēs,” pauž “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks.

Pucens arī cer uz pārējo partneru koleģiālu neklusēšanu, bet gan iespēju kopīgiem spēkiem meklēt labākos risinājumus sadarbības uzlabošanai.

Kā ziņots, ja tuvāko divu nedēļu laika netiks novēroti jūtami uzlabojumi Covid-19 ierobežošanā pansionātos, JKP apsver iespēju lūgt premjeru vērtēt labklājības ministres Petravičas demisiju, teikts JKP izplatītajā paziņojumā.

Lai arī iepriekš vairākas reizes Labklājības ministrijai ir norādīts uz kritisko situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību pansionātos, JKP uzskata, ka reāli uzlabojumi nav redzami un situācija pansionātos turpina pasliktināties. Tāpēc nepieciešams vērtēt Petravičas atbildību, pauž partijā.

Partija 25.janvārī aicinājusi uz tikšanos ministri Petraviču un Kariņu. “Ja divu nedēļu laikā nebūs iespējams saskatīt skaidri izmērāmus rezultātus, būs jāvērtē Petravičas profesionalitāte un atbilstība ieņemamajam amatam. Līdz šim nerodas pārliecība, ka viņa spēj vienlaicīgi apvienot ministres un Saeimas deputātes amatus,” uzskata JKP politiķis Gatis Eglītis.

Šomēnes Covid-19 gadījumi konstatēti kopumā 80 sociālās aprūpes iestādēs Latvijā, pirmdien Latvijas Pašvaldību savienības videokonferencē informēja Slimību profilakses un kontroles centra Direktora vietniece attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos Ilona Liskova.

Otrdien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka atbildīgajām ministrijām līdz darba nedēļas beigām jābūt skaidram rīcības plānam Covid-19 būtiskai ierobežošanai sociālās aprūpes centros.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
atkārtojumi
atkārtojumi

tikai īsos nepākārtotos teikumos. Ne vairāk par trim teikumiem un tad jānogaida lai pielec kaut kas. Tad tas pats jāatkārto otro reizi. Petrac vičai parasti pietiek ar trīs- četrām reiziem.

ciba
ciba

Patiešām jāpārrunā – nevar taču mēsi Petraviča staigāt bez gēla nagiem. Pilnīga necilvēcība

maskarāde
maskarāde

un tas palīdzēs? apspriezamos jautajumus pirms tam vajag rakstiski iesniegt ministrei. Jāsadala atsevišķos teikun mos, visu vajag ar lielajiem burtiem un tad pilnīgs nasing spešal vai tad ministre kaut reizi ir knariņam iebildusi- īsta stute savā vietā. Tas JKP te tirinās un putru maisa, lai neviens nepamanītu šuplinskas postījumus