Logina noturas krēslā – Saeima neatbalsta NA pieprasīto kultūras ministres demisiju saistībā ar krievu valodu sabiedriskajos medijos

Saeima noraidīja opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) prasīto neuzticības izteikšanu kultūras ministrei Agnesei Loginai (“Progresīvie”), kurai NA pārmeta vairākkārt publiski pausto, ka sabiedrisko mediju saturs jānodrošina arī krievu valodā, lai gan Nacionālā drošības koncepcija paredz to vairs nefinansēt no 2026. gada, ziņo lsm.lv.

Pēc nedaudz vairāk nekā divu stundu debatēm par Loginas demisiju balsoja 24 deputāti, pret bija 66.

NA demisijas pieprasījumu pamatoja ar to, ka Logina publiski paudusi, ka sabiedrisko mediju saturs jānodrošina krieviski arī pēc 2026. gada 1. janvāra.

NA uzsvēra, ka Nacionālās drošības koncepcija gan paredz, ka no 2026. gada 1. janvāra pārstāj finansēt saturu krievu valodā, veicinot visu Latvijas iedzīvotāju piederību vienotai informatīvajai telpai.

“Kultūras ministre ir izteikusi apņemšanos nepildīt Nacionālās drošības koncepcijā noteikto, tā apšaubot ne vien pašu koncepciju, bet arī to institūciju kompetenci, kas atbild par valsts drošību. Nav pieļaujams, ka tiek ignorēts drošības risku izvērtējums un apdraudēta informatīvā telpa, īpaši esošajā drošības situācijā,” iepriekš pamatojot demisijas pieprasījumu, norādīja NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

NA ieskatā kultūras ministres attieksme nav savienojama ar profesionālu un veiksmīgu mediju telpas attīstību valstī, kas ir viens no būtiskākajiem aspektiem vienotas informatīvās telpas nodrošināšanā.

NA deputāts Nauris Puntulis debatēs pauda, ka ministre ne vien atsakās pildīt koncepcijā teikto un Saeimas lēmumu, bet nav pareizi uztvērusi šī dokumenta garu un būtību. Puntulis norādīja, ka šobrīd tāpat sabiedriskie mediji neveido un neveidos saturu visās mazākumtautību valodās, jo tam nav kapacitātes, savukārt Kultūras ministrija var rūpēties par Latvijā izsenis dzīvojošo mazākumtautību valodu un tradīcijām ar citiem instrumentiem.  

Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Agnese Lāce (“Progresīvie”), kura pārstāvēja komandējumā Venēcijas biennālē Latvijas paviljona atklāšanā esošo ministri, deputātiem atgādināja, ka tieši NA vairākus gadus vadīja Kultūras ministriju un tai bija iespēja atrisināt jautājumu, kurš pēkšņi šogad kļuva tik svarīgs.

Lāce uzsvēra, ka ministre un viņas komanda apņemas rīkoties atbilstoši Nacionālās drošības koncepcijai pēc būtības – ar medijpratības stiprināšanu un satura latviešu valoda atbalstīšanu. Lāce norādīja, ka arī citās valstīs, kas robežojas ar Krieviju, sabiedriskie mediji veido saturu krieviski, ministre piekrīt, ka ir jāmazina krievu valodas dominance, jau ir nolemts mainīt mazākumtautību platformas “Rus.LSM.lv” zīmolu, šis process jau sācies, bet tajā paredzēt nozīmīgāka loma medijiem, nevis politiķiem.

Deputāts Edvīns Šnore (NA) savukārt norādīja, ka saglabāt krievu valodas saturu sabiedriskajos medijos nozīmē iet to pavadā, kas materiāli ieinteresēti – krievu valodas redakciju darbinieku pavadā, “bet nevar vienas šauras grupas intereses stādīt augstāk par sabiedrības interesēm”.

Tikmēr opozīcijas partijas “Latvija pirmajā vietā” deputāts Vilis Krištopāns apgalvoja, ka NA “paši ar viltu iemānījuši šo punktu par valodu” drošības koncepcijā, un tagad uzbrūk ministrei, kas, viņaprāt, nav godīgi. Šos viņa apgalvojumus gan NA pārstāvji zālē uzņēma ar saucieniem, ka tā nav patiesība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jampidl jampidl vau vau vau
jampidl jampidl vau vau vau

Plānprātiņi, būtu argumentējuši ar nevienlīdzīgu attieksmi pret dažādām mākslām un piemetinājuši to, ka saturs krievu valodā mudina necenzēti lamāties krieviski, tad viss būtu štokos un ministre vairs nebūtu ministre.

Joske
Joske

Logina stingri ievēro cunftes prasības. Tagad mālderi, podnieki, bronzas lējēji un akmeņkaļi dabūs bada maizi.

filologs
filologs

Loginova ir rūdīta padomiete.

tas beigsies ar vaimanām
tas beigsies ar vaimanām

Šajā gadījumā atbalstu NA. Lai aizliedz, lai tie atlikušie krievi kas skatījās vietējo saturu arī sāk meklēt citas opcijas. LV medijus tad varēs skatīties tikai NA un JV vēlētājs. Varēs klausīties kā viss attīstās, IKP aug, viss izdevies, ukraiņi uzvar, Kariņš labākais premjers. Jaunieši vietējos melus un propagandu tāpat neskatās. Visi skatās ārzemju saturu youtubē, tiktokā, netflixā. Vietējo LTV tikai vecie padomju zombiji skatās, jo pieraduši ka kāds cits izlemj ko drīkst rādīt. Kas grib redzēt Krievijas saturu tas tāpat to redz, gan krievu gan angļu valodās. Ļoti daudzi lieto VPN. Bet var iztikt bez VPN, cenzūru Baltijas valstīs var… lasīt vēl »

Fizika
Fizika

Tādu masu viss tik vienkārši neizkustināsi