Kariņš noliedz savu vainu privāto lidojumu skandālā un atbildību noveļ uz Valsts kanceleju

Pēc Ģenerālprokuratūras sāktā kriminālprocesa par Krišjāņa Kariņa (JV) lidojumiem ar privātreisiem, opozīcija pieprasījusi viņa atkāpšanos, bet pats Kariņš atbildību noveļ uz Valsts kanceleju, vēsta “TV3 Ziņas”.

“Pilnībā paļaujos uz tiesībsargājošo iestāžu darbu un kompetenci izvērtēt Valsts kancelejas pieņemtos lēmumus laikā, kad pildīju Ministru prezidenta amata pienākumus,” raidījumam norādīja Kariņš.

Bijušā premjera Kariņa biroja vadītājs Jānis Patmalnieks norāda, ka Valsts kanceleja arī ir atbildīga par to, kādā veidā līdzekļi ir izlietoti.

Patmalnieks uzsver, ka Kariņam pašam jāvērtē sava rīcība.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) pēc Ģenerālprokuratūras iesnieguma izveidojusi komisiju amatpersonu atbildības vērtēšanai saistībā ar Krišjāņa Kariņa (JV) Ministru prezidenta laika lidojumiem.

Siliņa paziņojumā presei norāda, ka saņēmusi Ģenerālprokuratūras prokurores iesniegumu par gaisa transporta līgumreisu pakalpojumu izmantošanas tiesiskumu.

Lai izvērtētu prokurores iesniegumā norādītos apstākļus, kā arī amatpersonu rīcību un atbildību, trešdien, 20.martā, premjerministre uzdevusi Tieslietu ministrijai (TM), Finanšu ministrijai (FM), Ekonomikas ministrijai un Labklājības ministrijai deleģēt pārstāvjus neatkarīgai dienesta pārbaudes komisijai.

Komisijas vadību un sekretariāta funkcijas nodrošinās TM, informēja Ministru kabinetā.

Ņemot vērā Ģenerālprokuratūras iesniegumā prasīto, Siliņa arī uzdevusi Valsts kancelejai (VK) sadarbībā ar FM un Ārlietu ministriju četru mēnešu laikā izstrādāt normatīvo regulējumu, kas paredz precizēt nosacījumus speciālo līgumreisu pakalpojumu izmantošanai.

Tāpat pēc prokurores norādītā Ministru prezidente uzdevusi VK izstrādāt tās iekšējo regulējumu iepirkumu plānošanas, organizēšanas un līgumu izpildes uzraudzības procesa nodrošināšanai atbilstoši Publisko iepirkumu likuma prasībām un par veiktajiem pasākumiem informēt Ģenerālprokuratūru līdz 2024.gada 1.jūlijam.

Siliņa skaidro, ka tas papildina viņas decembrī šajā lietā izdoto rezolūciju VK.

“Manā rīcībā nav informācijas par iespējamu kriminālvajāšanas sākšanu pret konkrētām amatpersonām saistībā ar prokuratūras konstatētajiem pārkāpumiem. Ja šādu informāciju saņemšu, nekavējoties rīkošos atbilstoši likuma prasībām,” uzsver Siliņa akcentējot, ka paļaujas uz tiesībsargājošo iestāžu darbu un kompetenci.

Kā ziņots, Ģenerālprokuratūra sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Kariņa komandējumos, informē prokuratūrā.

Ģenerālprokuratūra neapstrīd, ka valsts augstāko amatpersonu pienākumu izpildes gaitā var rasties situācijas, kad komandējuma nodrošināšanā nepieciešams izmantot gaisa transporta līgumreisu pakalpojumus.

Reizē secināts, ka pastāv reāla iespēja, ka noticis noziedzīgs nodarījums.

Jau vēstīts, ka daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi. No 2021. līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai šādi iztērēti 613 830 eiro, bet kopā ar ES segto izmaksu daļu tēriņi sasniedz 1,36 miljonus eiro.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Polis
Polis

Man nez kāpēc ir tāda aizdoma, ka Kariņš patiešām savā naivajā prātiņā domā, ka tas viss ir normāli. Par laimi viens parazīts būs mazāk.

Niknais Traktorists no laukiem
Niknais Traktorists no laukiem

Kariņš lidoja.

hiēna
hiēna

Ieraudzījis, ka ratu vietā pasniegta apzeltīta kariete, iekāpa un aizbrauca bez liekiem jautājumiem un izbrīna? Šādai pasakai netic vairāk kā jebkurai citai pasakai.

knariņš
knariņš

Visiem viss pohuj,bet jūs bauri vergojiet un maksājiet nodokļus

Ceplis
Ceplis

Vienkārš Nelietis…..

Niknais
Niknais

Šis jau ir ierasts kariņa scenārijs esmu balts un pūkains visi pārējie ir vainīgi ko tad es cilvēks kurš neuzņemas atbildību ir sliktāks par saslaucītu netīru grīdas lupatu.🤮🤮🤮