Izskan jauna versija par ministru amatu sadalījumu topošajā valdībā

Ministru kabinets

Kuluāros tiek pieļauta iespēja, ka jaunajā valdībā Veselības ministrija varētu nonākt “Jaunās vienotības” (JV) atbildībā, savukārt kultūras ministra amatu varētu uzticēt “Progresīvajiem”, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Tādā gadījumā kultūras ministra postenim “Progresīvie” varētu vērtēt Rīgas domes deputātes Agneses Loginas (P) kandidatūru. Logina ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī Amsterdamas Universitātes koledžas bakalaura grādu tajā pašā sfērā.

Šādā situācijā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pienāktos klimata un enerģētikas ministra postenis.

Veselības ministra amata iespējamo nonākšanu JV atbildībā saista arī ar to, ka JV ir finanšu ministra amats.

Kritikas vilnis par dažiem neoficiāli ministru amatiem izskanējušajiem kandidātiem licis atsevišķiem politiķiem piesardzīgāk komentēt iespējamo amatu sadalījumu topošajā valdībā.

Tagad atsevišķi politiķi labprātāk sagaida oficiālu piedāvājumu amatiem, lai to komentētu.

Šādu rīcību izpelnījās pēdējās dienās par dažiem politiķiem, kas tikuši minēti kā iespējamie ministru amata kandidāti, izvērtušais kritikas vilnis.

Viens no šādiem gadījumiem bija ZZS Saeimas deputāta Gunāra Kūtra iespējamā kandidatūra kultūras ministra amatam, pēc kā vairāki attiecīgās nozares pārstāvji izteica “noraidījumu”, prasot cita pretendenta izraudzīšanos.

Tikmēr brīdī, kad tika pieļauta “Progresīvo” deputāta Andra Sprūda kandidatūra aizsardzības ministra amatam, izskanēja pārmetumi par viņa kā politologa pagātnes izteikumiem saistībā ar Krieviju un Ukrainu.

Ja ZZS tiktu piedāvāts ekonomikas ministra amats, tam cita starpā varētu apsvērt Saeimas deputāta Kaspara Meļņa (ZZS) kandidatūru. Par viņa iespējamo kandidatūru iepriekš ziņoja LTV “Panorāma”.

Paralēli tiek norādīts, ka līdz ar Melni uz ar saimnieciskiem jautājumiem saistītam amatam atbilstošs kandidāts ZZS rindās esot arī parlamentārietis Harijs Rokpelnis.

Labklājības ministra amatam pie iespējas tiktu virzīts Uldis Augulis (ZZS), kurš savulaik strādājis arī šajā valdības amatā.

Neoficiāli tiek pieļauts, ka, ja JV iekšlietu ministra kandidāts varētu būt kādreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV), ja politiķis pats tam piekritīs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam no JV puses varētu tikt virzīta Inga Bērziņa (JV).

Kā ziņots, jau iepriekš gan publiskajā telpā, gan kuluāros iezīmējušies vairāki iespējamie kandidāti uz Saeimas priekšsēdētāja un ministru amatiem līdz ar valdošās koalīcijas potenciālo nomaiņu.

Saeimas priekšsēdētāja amatam no ZZS rindām cita starpā izskanēja arī ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Viktora Valaiņa kandidatūra.

Tajā pašā laikā arī netika izslēgta arī iespēja Valainim ieņemt amatu valdībā. No izšķiršanās šajā jautājumā varētu būt atkarīgs, cik aktuāla būtu iespēja parlamenta augstākajam amatam apsvērt arī deputātu, kādreizējo partijas “No sirds Latvijai” vienu no līderiem un Satversmes tiesas bijušo priekšsēdētāju Kūtri.

Joprojām tiek minēts, ka parlamenta deputāts, Saeimas sekretārs parlamenta Prezidijā Armands Krauze (ZZS) varētu tikt virzīts zemkopības ministra amatam.

Aizvien drošāk iezīmējās, ka ārlietu ministra amatu ieņemtu pašreizējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Līdz ar to Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds (P) varētu ieņemt aizsardzības ministra amatu, kuru šim krēslam “Progresīvie” pieteica vēl pirms 14.Saeimas vēlēšanām.

Kā trešais amats “Progresīvajiem” varētu būt satiksmes ministra postenis, uz kuru varētu virzīt Briškenu, kuram ir pieredze satiksmes jomā, tajā skaitā savulaik saistībā ar “Rail Baltica” projekta virzību.

Tomēr drošāk gan par kandidātu, gan amatu sadalījumu varētu runāt, sarunām ritot uz priekšu.

Attiecībā uz JV aizejošās valdības ministriem tiek norādīts, ka lielas izmaiņas nav gaidāmas, līdz ar to lielākā daļa, kuriem nemainās amats, varētu turpināt iesākto.

JV, ZZS un “Progresīvo” veidotā topošā koalīcija Siliņas vadībā pagājušajā nedēļā strādāja pie jaunās valdības deklarācijas, koalīcijas līguma un pielikuma par neatliekamajiem darbiem, kas paveicami līdz decembrim un janvārim. Šajos jautājumos pusēm lielu domstarpību neesot.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jauna versija
Jauna versija

Būs tāds uzrāviens , tāds dinamisms , ka mēğinās apdzīt Rumāniju !

Jefiņš
Jefiņš

… vajag norādīt, ka apdzīs uz atpakaļu nevis uz priekšu.

putinkaka
putinkaka

Apjāj mužikus ar uzviju !

levitkucins
levitkucins

Kura ta smerdele (lis) būs svarīgajā klimata ministrijā? Šitas kantoris izveidots lai nodiņģētu latkrievijas pēdejos veiksmīgos uzņēmumus kā lētas padauzas.

kariņš no Delavēras ofšora
kariņš no Delavēras ofšora

Gan jau izdomāsam veidu kā labāk apjāt latvāņus