Čeku loterija, MK drošas darba vides pilnveidošana u.c. svarīgas budžeta prioritātes uz mediķu rēķina?

Latvijas Ārstu biedrības prezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, paklausot politiķu ieteikumam pašiem mediķiem atrast naudu savu atalgojumu palielināšanai, izpētījusi Budžeta likumu un tā paskaidrojumus, ko paredzēts apstiprināt šodienas Saeimas sēdē.

Publicējam Ārstu biedrības prezidentes “atradumus”, kas patiešām prasīt prasās pēc paskaidrojumiem, kāpēc tieši šādi mērķi ir nodokļu maksātāju naudas vērti, toties izglītība, medicīna un citas jomas, kas tiešā veidā skar iedzīvotāju labklājību un veselību, valdošajai koalīcijai nešķiet ne nieka vērti.

“Šorīt aizsūtīju e-pastu Saeimas deputātiem.
Tikai daži jautājumi 13. Saeimas deputātiem pirms balsošanas par 2020. gada Budžeta likumu:

Pagājušajā nedēļā man, ģimenes ārstam, politiķi ieteica sameklēt naudu budžetā.

Trīs dienas pavadīju izlasot visu Budžeta likumu un tā paskaidrojumus 1. un 2. sējumu ar 500 lapaspusēm katrā. Ja ministrijām un iesniedzējiem ir precīzāka informācija par konkrētajām budžeta pozīcijām un to patieso izlietojumu, tam arī precīzi ir jāatspoguļojas budžetā, jo tas ir likums un tā ir visu mūsu nauda – kopā 10 miljardi.

Kāpēc ir jāsedz no valsts līdzekļiem :
– 265000 eiro par A/S “ Dzintars” parādiem? (Kompāniju, kuras zīmoli ir pārreģistrēti uz privātpersonu un ir nodibināts jauns SIA)
– 60 000 eiro par I/U “ Lords” parādiem?
– 266000 eiro par Z/S Jaunaglona parādiem?

Šogad neparedzētiem izdevumiem ieplānoti 25 700 000 eiro.
Cik pagājušajā gadā tikai iztērēts no neparedzētajiem līdzekļiem un kādiem mērķiem?

Kā uzlabos kopējo fiskālo telpu ar 48 000 000 eiro?

Un tad “ Latvijas informācijas telpas mūsdienu izaicinājumiem atbilstošu , efektīvu centralizētu valsts stratēģiskās komunikācijas kapacitāti, iedzīvotāju saliedētībai un piederības savai valstij stiprināšanai” – šim paredzēti 916 000. Un tie tiks izlietoti viena normatīvā akta izstrādei, vienas interneta lapas izveidei ( maksā ap 1000 eiro), divpadsmit darba grupu sanāksmēm, piecām amata vietām, un četrdesmit analītiskajiem pārskatiem.

500 000 eiro Ministru Kabinetam drošas darba vides pilnveidošanai?

500 000 eiro Iepirkuma uzraudzības biroja un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas darbības spēju stiprināšanai?

500 000 eiro jaunai elektroniskās balsošanas sistēmai un apsekošanai par Saeimas tehnisko stāvokli?

Un papildus 1 800 000 Saeimas sēžu zāles aparatūras nomaiņai, kas dublējas ar iepriekšējo?

929 976 eiro divu jaunu štata vietu izveidošanai un grāmatvedības pakalpojumiem Valsts Kasē klāt papildus jau esošajam lielajam finansējumam?

668 942 eiro Valsts kases kapacitātes stiprināšanai?

5 000 000 eiro uzreiz politisko partiju finansēšanai vienā gadā? Varbūt iespējams pakāpeniski nonākt līdz šim pilnajam maksājumam?

ES finanšu instruments, Ekonomikas ministrija – 21 000 000 , tā apsaimniekošanai aiziet 5 000 000 eiro algām, 13 750 000 eiro precēm un pakalpojumiem, bet subsīdijām paliek tika nepilni 4 000 000 eiro.

224 000 000 eiro procentu izdevumi par valsts parādiem, kuri ievērojami palielinājās dēļ PAREX bankas.

11 000 000 eiro Finanšu ministrijas algām?

400 000 eiro čeku loterija? Kāds ir pienesums no tās?

10 000 000 eiro pirmo reizi budžetā paredzēts noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu nodrošināšanai? Tiks veidota maza armija?

10 575 000 eiro Sabiedrības integrācijas fondam bez programmas paskaidrojumiem?
Kādi ir šī fonda panākumiem līdz šim? Kāda ir bijusi līdzekļu lietošanas efektivitāte līdz šim?

Nemaz nerunāsim par 16 000 000 eiro valsts atbalsta dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā un ģenētiskajai analīzei. Šī nauda esot jādod, jo Eiropas Fondi, pēc Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra Latvijas Radio teiktā. Tad nu vēlreiz sēdos pie budžeta likuma pārlasīšanas. Un pēc likumā ierakstītā šī nauda nāk no pamatbudžeta, tiesa pašu faktu nosaka Eiropas regula, kas gan nenosaka summas apmēru.

Vai deputāti nevarētu atteikties no daļas savas piemaksas nākamajā gadā, lai guloši un termināli slimnieki nemirtu bada nāvē? Viņus var barot tikai caur zondi vai ievadot šķidrumu vēnā vai speciālu ēdienu. Par to ģimenēm ir jāmaksā vairāki simti mēnesī.

Lai valsts to segtu , budžetā jāparedz 198 000 eiro. Tā būtu trešā daļa no deputātu algu pieauguma, vēl paliktu gandrīz 70 % pieaugums. Vai tas ir ētiski un satversmei atbilstoši pašiem sev piešķirt naudu, bet savas valsts iedzīvotāju veselībai nepiešķirt?

Latvijas veselības aprūpē vidējā algas ir 1000 eiro, valsts pārvaldē strādājošajiem 2000 eiro.

Tā ir tikai maza daļa no maniem atradumiem un jautājumiem, kuri kopskaitā ir vairāk nekā 100.

Pārskatot šīs izdevuma pozīcijas ar gudra saimnieka acīm, veidojot citu budžetu, mēs varētu virzīties uz valsti ar lielāku labklājību, sociālu drošību un sabiedrības saliedētību.

Saeimas deputātiem vajadzētu atcerēties, ka patiesie šīs valsts īpašnieki ir tās iedzīvotāji, kuru intereses pārstāv Saeimas deputāti. Mēs esam Latvijas valsts akcionāri, ievēlētajai padomei ( Saeimai) un valdei ( valdībai) ir jāveic mūsu izstādītie uzdevumi, par kuriem vienojāmies priekšvēlēšanu kampaņā.

Vai mēs dodamies – uz koruptokrātiju, kleptokrātiju un vēl lielāku birokrātiju?”

Šorīt aizsūtīju e-pastu Saeimas deputātiem.Tikai daži jautājumi 13. Saeimas deputātiem pirms balsošanas par 2020. gada…

Gepostet von Ilze Aizsilniece am Dienstag, 12. November 2019

Atgādinām, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija Mārtiņa Bondara (AP) vadībā 11.novembrī noraidīja medicīnas darbinieku un opozīcijas deputātu lūgumu pārtraukt nākamā gada valsts budžeta izskatīšanu un uzdot Ministru kabinetam atrast mediķu atalgojumam solīto finansējumu. ( Par to vairāk lasiet ŠEIT.)

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: Saeima.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Juris
Juris

Pseido demokrātija, viens atbaidošs monstrs dzīvi valstī padara nepanesamu miera laikā, nerunājot nemaz par X stundu.