Aplokšņu algu skandāls “Vienotībā” Ašeradenu no amata nespēj gāzt

Arvils Ašeradens

Saeima ceturtdien, 21. martā, neatbalstīja opozīcijas frakcijas “Apvienotais saraksts” rosināto finanšu ministra Arvila Ašeradena (“Jaunā Vienotība”) demisiju. Neuzticības izteikšanu ministram atbalstīja 35 deputāti, pret bija 47, līdz ar to Ašeradens saglabāja amatu.

“Apvienotais saraksts” rosināja izteikt finanšu ministram neuzticību saistībā ar iespējamu aplokšņu algu maksāšanu “Vienotības” biroja darbiniekiem.

“Finanšu ministrija ir atbildīga par godīgas nodokļu politikas īstenošanu un ēnu ekonomikas apkarošanu valstī. Arvils Ašeradens vada gan Finanšu ministriju, gan ir politiskās partijas “Vienotība” priekšsēdētājs. Publiski izskanējušas ziņas par iespējamu ilgstošu un sistēmisku aplokšņu algu maksāšanu viņa vadītās politiskās partijas birojā. Nav pieļaujams, ka Finanšu ministriju vada un Valsts ieņēmumu dienesta darbu uzrauga ministrs, kura vadītās politiskās organizācijas darbība rada nopietnas aizdomas par rīcības ētiskumu,” pauduši demisijas pieprasītāji.

“Narkomāns nevar apkarot narkotikas,” aicinot izteikt neuzticību finanšu ministram, sacīja Andris Kulbergs (“Apvienotais saraksts”). “Vai tiešām esat uzņēmums ar simtiem darbinieku un departamentiem, kurā vadība nezina, kas notiek birojā?”

Taču ne jau aplokšņu algas, pēc Kulberga teiktā, ir lielākā problēma.

“Nopietnāks jautājums – no kurienes radās skaidrā nauda, lai šīs aplokšņu algas nomaksātu? Kam “Vienotība” kalpoja un par kādiem pakalpojumiem saņēma šos resursus?

Šis nav politiskais uzbrukums. “Vienotībai” jāuzņemas atbildība – nav savienojams finanšu ministra postenis ar ticamu ziņu, ka “Vienotībā” ilgstoši un sistemātiski maksātas aplokšņu algas,” uzsvēra Kulbergs.

“Zināma šmucīte laikam ir sanākusi. Gribējām nonākt Skandināvijas līgā, bet esam nonākuši Rumānijas, Ungārijas līgā,” atzina Edgars Putra (“Apvienotais saraksts”).

Savukārt opozicionāre Linda Liepiņa (“Latvija pirmajā vietā”) pauda: “Šis skandāls parāda “Vienotības” liekulību – vārdos sakāt vienu, bet darāt ko citu. No iedzīvotājiem pieprasāt katru centu. Visiem vajag maksāt, bet “Vienotībai” nevajag, jo “Vienotībai” ir Ašeradens. “Vienotība”, jūs esat Latvijas kaprači daudzu gadu garumā!”

Opozīcija arī atgādināja citus “Vienotības” “grēkus”, piemēram, Kariņa lidojumus, elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) lietu.

Pēc debatēm Ašeradens tribīni izmantoja, lai runātu par savām prioritātēm – valsts drošību un ekonomisko attīstību – un paveikto ministra amatā. Viņš arī akcentēja, ka ir sākta Valsts ieņēmumu dienesta reforma un ir sākta nodokļu sistēmas izvērtēšana.

Runājot par iespējamo aplokšņu algu maksāšanu partijas biroja darbiniekiem, Ašeradens uzsvēra, ka “Vienotība” ir veikusi iekšējo izmeklēšanu, vērsusies pie auditora un juristiem. “Pārbaudot apgalvojumus, secinājām, ka tie neatbilst patiesībai un ziņojām par šo notikumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam,” skaidroja ministrs.

Viņš norādīja, ka “Vienotība” sadarbojas ar atbildīgajām iestādēm un gaida pārbaudes rezultātus: “”Vienotībai” nav pieņemama aplokšņu algu maksāšana. Esmu pārliecināts, ka šīs pārbaudes beigsies ar šādu rezultātu.”

Kā zināms, partijas bijušais darbinieks Orleāns “TV3” raidījumam “Nekā personīga” stāstīja, ka “Vienotība” saviem darbiniekiem maksājusi “aploksnēs”. “Aplokšņu algas” maksātas viņam un vēl vismaz desmit citiem partijas biroja darbiniekiem. Šāda prakse sākusies ap 2017. gadu, kad partija bija nonākusi finansiālās grūtībās. Politiskais spēks pārmetumus sauc par meliem; apsūdzības vērtē KNAB un Valsts ieņēmumu dienests.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

No lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vērotājs
vērotājs

Sadisti. Paturēja Ašerādenu, lai ilgāk varētu pasmieties par viņa muldēšanu un ilgāk paņirgāties par lielmanību.