Kamēr Latvijā organizē tematisko komisiju, Igaunijā plāno apmācīt rīcībai ārkārtējā situācijā pusi pieaugušo iedzīvotāju

ārkārtas gadījumu soma

Igaunijas Iekšlietu ministrija vēlas, lai līdz 2027.gadam puse pieaugušo tiktu apmācīti rīkoties ārkārtējās situācijās, kā arī ierosina noteikt, ka valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem jāapgūst krīžu vadības un nacionālās aizsardzības pamatkurss.

Ministrija izvirzījusi mērķi izstrādāt patvertņu darbības regulējumu, kā arī desmit gadu laikā nodrošināt ar patvertnēm vismaz 730 000 cilvēku, vēsta ministrijas preses dienests.

“No patvertnēm, sirēnām un trauksmes brīdinājumiem patiešām ir maz jēgas, ja sabiedrībai (..) nav prasmju rīkoties dažādās ārkārtējās situācijās. Diemžēl pašreizējā apmācību sistēma ir sadrumstalota un trūkst stratēģiskās sadarbības. Tādēļ esam noteikuši mērķi Glābšanas departamenta vadībā līdz 2027.gadam apmācīt vismaz pusi pieaugušo iedzīvotāju,” norādījis iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss.

Ministrija arī vēlas izstrādāt civilās aizsardzības mācības programmu, kas būtu obligāti jāapgūst visās vispārizglītojošās un profesionālajās mācību iestādēs.

Vēl ministrija ierosina ierosina noteikt, ka visiem valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem jāapgūst krīžu vadības un nacionālās aizsardzības pamatkurss.

Jau vēstījām, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) parakstījis rīkojumu par Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas sistēmas tematiskās komitejas izveidošanu: Kariņš izveido Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas sistēmas tematisko komiteju – Puaro.lv .

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TVnet

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jēcīc
Jēcīc

Galvenai lai pieitktu munīcijas un haubuču,haimarsu un 777.

Emergency
Emergency

Nu jau atuveni 1% no kopprodukta pateeree

Budgetfrog
Budgetfrog

Jaa. Kara uztureeshanai peec kungu paveeles. Vareetu domaat, ka sheit nav nekaadu vajadziibu. Shaaada riiciiba ir amoraala un stulba turklaat. Vai TIESHAAM gribat karu arii SHEIT? Biibelee gan rakstiits – lai sveetiiti tie garaa nabagie… Tomeer nav labi, ka taadi pi teikshanas. Gott. GOOT MIT UNS. ;-)

Derdz
Derdz

Oi, tak tas izmaksās miljardus Latvijai, jūs ko

teterevas šestjorka zatlers
teterevas šestjorka zatlers

Putins ir atbrīvotājs. Mēs uzstādìsim Kristspa Ģelža “Uzvaras lielgabalu” Jēkaba laukumā. Kad Putins pagodinās ar savu vizīti Rīgu, lielgabals Viņam par godu pacels stobru debesīs.

Latvijas rādio
Latvijas rādio

Māksla pāri visam. Kunst uber alles. Kad Putjins atbrauks, mēs laidīsim vaļā no Pētera Avena Stenvei klavierēm, ko glabājam savā ēkā tieši śim mērķim. Nevakcinēto Šimkusu gan nelūgsim. Mizā dos pats pauļuts un solo ar dziesmu My way (moi putj) caru tētiņu izklaidēs amerikānis

Andrejs Upīts
Andrejs Upīts

Visi latvieši tak sapņo dzīvot Krievijā

Vilis Lācis
Vilis Lācis

Drīz arī dzīvos