Sāpes ķermenī – signāls par emocionālām problēmām

sāpes ķermenī

Sāpes ķermenī ne vienmēr ir kādas saslimšanas simptoms. Psiholoģe, kas specializējusies depresijas jautājumos, ārste Sūzena Babele (Susan Babel) norāda, ka sāpes dažādās ķermeņa daļās var būt signāls par emocionālām problēmām, nevis ir kādas slimības izraisītas.

Iztulko, par ko brīdina ķermenis:

 

1.Sāpes galvā

Galvas sāpes un migrēnu visbiežāk izraisa stress. Ja jūsu ikdiena ir pārāk nervoza, jums pat pašā saspringtākajā darba režīmā ir jāatrod brīdis, lai atpūstos un relaksētos.

 

2.Sāpes sprandā

Sāpoša spranda var liecināt par to, ka jums ir problēmas ar piedošanu gan citiem, gan sev pašam. Ja jūtat sāpes sprandā, pārdomājiet savu attieksmi pret sevi un citiem cilvēkiem. Iemācieties piedot, kas, protams, nav vienkārši.

 

3. Sāpes plecos

Ja jums ir sāpes plecos, tas var nozīmēt, ka šobrīd izjūtat lielu emocionālu spiedienu. Koncentrējieties uz pašu svarīgāko problēmu risināšanu. Pieņemiet lēmumu, lai arī cik grūti tas nāktos.

 

4. Sāpes muguras augšdaļā

Ja jūs moka sāpes muguras augšdaļā, tas var nozīmēt, ka jums pietrūkst tuvu cilvēku sabiedrības. Jūs esat noguris mūžīgi justies nemīlēts, noguris no mūžīgajām neveiksmēm personīgajā dzīvē. Ja vēl aizvien neesat atradis savu sirdsāķīti, dariet visu iespējamo, lai tādu atrastu.

 

5. Sāpes muguras lejasdaļā

Sāpoši krusti var būt brīdinājums, ka jūs pārāk daudz un bieži uztraucaties par materiālo labumu gūšanu. Iespējams, jums arī pietrūkst tuvinieku emocionālā atbalsta. Citiem vārdiem sakot, jūs pārāk stipri ņemat pie sirds finanšu problēmas. Jūs tracina naudas trūkums un otrās pusītes regulārās norādes, ka esat neveiksminieks. Mainiet attieksmi, sāciet plānot savu finanšu plūsmu, pārdomājiet izdevumus, apziniet ienākumu gūšanas veidus.

 

6. Sāpes elkoņos

Ja jums sāp elkoņi, tas visticamāk nozīmē, ka jūs pretojaties kaut kādām pārmaiņām savā dzīvē. Dzīve jums šobrīd var šķist pārāk skarba un sarežģīta. Apsveriet kompromisa variantus. Nebaidieties sākt jaunu dzīves etapu.

 

7. Sāpes rokās

Ja jums regulāri sāp rokas, tas var norādīt uz to, ka par maz atpūšaties un kontaktējaties ar citiem cilvēkiem. Tiecieties ar draugiem un atrodiet jaunus. Dodieties biznesa pusdienās, apmeklējiet sporta pasākumus, lai sajustu kopības sajūtu.

 

8. Sāpes gurnos

Ja ir gaidāma pārcelšanās, bet tā jums nav pa prātam vai jums ir bail no pārmaiņām, var sākties sāpju lēkmes gurnos. Šāda liga mēdz piemeklēt cilvēkus, kuriem patīk visu plānot un kuri augstu vērtē komfortu dzīvē. Bez tam, sāpes var būt kā brīdinājums: nedrīkst vilcināties ar svarīgu lēmumu pieņemšanu.

 

9. Sāpes ceļos

Sāpoši ceļi visbiežāk liecina par pārlieku lielu ego. Acīmredzot jūs pārāk daudz domājat par sevi un pārāk maz – par citiem. Samierinieties ar apstākļiem. Mēģiniet pievērsties labdarībai. Pārliecinieties, ka vēl varat būt līdzjūtīgs un domāt par citiem.

 

10. Sāpes apakšstilbos

Šīs sāpes signalizē par stipru emocionālu spriedzi. Visticamāk, par sevi liek just stress, ko izraisījuši pārdzīvojumi mīlas frontē. Biežākais apakšstilbu sāpju izraisītājs emocionālais iemesls ir greizsirdība. Varbūt ir laiks izbeigt mokošās attiecības?

 

11. Sāpes potītēs

Sāpošas potītes visticamāk liecina par to, ka jūs sev pārāk bieži liedzat gūt baudu. Varbūt ir īstais laiks, lai sevi mazliet palutinātu? Uz brīdi aizmirstiet par karjeru un padomājiet par, piemēram, romantisku randiņu vai kādu sen lolotu ceļojumu.

 

12. Sāpes pēdās

Sāpošas pēdas var norādīt, ka jau ilgu laiku ciešat no depresijas. Jūsu dzīvē ir pārāk daudz negāciju.

 

Viss iepriekš teiktais nav jāpieņem kā aksioma, sāpēm visbiežāk ir fizioloģisks iemesls. Taču tomēr ir vērts pievērst uzmanību arī emocionālajām problēmām. Rodiet dzīvē prieku!

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Psichology Today

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar