Kādi jums burvīgi auskari! Paldies, tie ir mani bijušie vīri – aizgājēju pelnus pārvērš dimantos

Pirmajā brīdī šādu dialogu izdzirdot, acu priekšā, visticamāk, ataust ainiņas no kādas šausmu filmas. Tomēr tas patiešām ir iespējams – mirušo tuvinieku kremācijas pelnu pārvēršana briljantos, kurus pēc tam var iestrādāt rotās.

Mākslīgā dimanta sintezēšanai nepieciešams ogleklis, un tas atrodams arī kremēta cilvēka pelnos. Šī ideja vedinājusi amerikāņu uzņēmumu LifeGem uz domām nākt klajā ar piedāvājumu pēc nāves pārtapt par dārgakmeni.

“Ieguldiet vairākus tūkstošus eiro, un arī jūsu tuvinieki varēs rotāties ar dzeltenīgi vai zili zaigojošu briljanta gredzenu vai rokassprādzi! Ja esat konservatīvs vīrietis un rotaslietas nenēsājat, nebēdājiet – jums būs iespēja aizgājēju paturēt sev tuvumā aproču pogas vai kaklasaites piespraudes izskatā!” Šādus aicinājumus var izlasīt firmas mājaslapā. Neparastais apbedīšanas veids jau kļuvis moderns – pie tāda paša biznesa ķērusies arī šveiciešu firma Algordanza.

Ideja ir vienkārša – cilvēks tāpat kā dimants satur oglekli. “Atrodot veidu, kā savienot cilvēku ar dimantu, mēs iegūstam brīnišķīgu piemiņas lietu.

Tikpat vienkāršai vajadzētu būt arī attieksmei pret nāvi. Eiropas kultūrās viss ar aizgājēju saistītais lielākoties notiek izteiktā tabu atmosfērā. Taču cilvēkam vajadzētu ļaut izvēlēties sev atbilstošu sērošanas veidu. Tieši to piedāvājam mēs, stāsta šī pakalpojuma piedāvātāji. Kopumā kopš dibināšanas LifeGem biroji auguši kā sēnes. Galvenā mītnes vieta atrodas Čikāgā, taču arī Eiropā vien pārstāvniecības atvērtas jau vairāk nekā desmit valstīs.

Lielākā daļa sērojošo tuvinieku briljantu iestrādā gredzenā vai auskaros. Daudzas atraitnes vēlas izkausēt un pārtaisīt mirušā vīra laulības gredzenu, iestrādājot tajā šo briljantu. Ne mazāk populāri ir kuloni vai auskari – arī šādā formā briljants vienmēr tiek nēsāts līdzi, stāsta šī biznesa pārstāvji.

Teorētiski tehnisku problēmu šajā procesā nav – 99,9% dimanta sastāva ir ogleklis, un arī cilvēka kā organiskas būtnes pamatelements ir ogleklis. Tālākais process ietver pelnu attīrīšanu, iegūtā oglekļa karsēšanu, grafīta un vēlāk dimanta iegūšanu. Visbeidzot seko sertifikācija, pirms kuras juvelieris iegūtajam dārgakmenim piešķir vienu no trim pircēja izvēlētajām formām. Pēc slīpēšanas šie mākslīgie dimanti dēvējami par briljantiem.

Pelnus pārvērst dimantos klienti lielākoties izvēlas diezgan ātri: Nīderlandē novērots, ka gandrīz visos gadījumos par to izšķiras četrās nedēļās pēc aizgājēja kremēšanas. Tomēr tam, cik pelni ir svaigi, nav nozīmes – dimantus var izgatavot arī no vairākus gadus veciem pelniem.

Latvijā gan šim biznesam varētu būt grūti iedzīvoties. Atšķirīga ir mentalitāte un ASV ir lieli attālumi, ģimene var būt izsēta vairākos štatos. Kapu apmeklēšanu tas padara problemātisku. Līdz ar to kremēšana ASV ir krietni populārāka nekā Latvijā.

Turklāt vairumam latviešu varētu būt grūti izvēlēties vecmāmiņu nēsāt uz pirksta, nevis apmeklēt kapos.   

Starp citu, LifeGem piedāvā arī cilvēka četrkājaino mīluļu pārvēršanu dimantos.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Līga
Līga

Kremēšana ir populāra arī LV. Tik ne akmeņos. Šāds pakalpojums ir arī Ukrainā un Krievijā pieejams.