12 pasaulē dārgākie pārtikas produkti

Pasaulē dārgākie pārtikas produkti ir kā radīti cilvēkiem, kuriem vairs patiešām nav nekādu ideju, kur iztērēt savu sūri grūti nopelnīto naudu.

Arābu pasaulē, piemēram, kur zelts un grezni limuzīni ir tikpat ikdienišķi sadzīves priekšmeti kā papīra nēzdodziņi.

Lūk, daži dārgākie pārtikas produkti, par kuru vērtību, visticamāk, daudzi no mums pat nenojauš.

1. Olīveļļa Lambda

pasaule-dargakie-partikas-produkti-01

Grieķijā ražota luksusa olīveļļa, ko ražo 2007.gadā dibinātā kompānija Speiron. Tā ir pirmā numura luksusa olīveļļa pasaulē, un šīs olīveļļas 500 ml cena ir 77 ASV dolāri.

 

2. Tradicionālais balzametiķis

pasaule-dargakie-partikas-produkti-02

Tradicionālais balzametiķis ne tuvu nelīdzinās tam, ko varam iegādāties lielveikalos. Tas tiek gatavināts ne mazāk kā 12 gadus. 100 ml tradicionālā balzametiķa cena ir 100 ASV dolāru, bet 25 gadus gatavināta – 190 ASV dolāru.

 

3. Kopi Luwak kafija

pasaule-dargakie-partikas-produkti-03

Pasaulē dārgākie pārtikas produktu saraksts nav iedomājams bez kafijas, ko iegūst no pupiņām, kas pirms tam pārstrādātas parastās palmcivetas barības traktā. Civetas pārtiek no kafijas krūma ogām, bet to sēklas — kafijas pupiņas — barības traktā netiek sagremotas. Šī kafija rūpnieciski tiek ražota Indonēzijā, Filipīnu salās un Indijas dienvidos. Kopi Luwak kafijas cena ir 500 ASV dolāru par  kilogramu.

 

4. Yubari karaliskās melones

pasaule-dargakie-partikas-produkti-04

Yubari karaliskās melones ir pašas saldākās un gardākās. Tās ir tik pieprasītas, ka tiek pārdotas vienīgi izsolēs. Viena no tām pārdota pat par 22872 dolāriem.

 

5. Densuke melnais arbūzs

pasaule-dargakie-partikas-produkti-05

Densuke melnā arbūza cena ir 6100 dolāri. Melni arbūzi ir ļoti reti sastopami, īpaši Densuke arbūzi, kas aug tikai Hokaido salā Japānā. Vienā ražas novākšanas reizē parasti ir tikai pāris duču šo augļu. Īpašus tos padara ideālais kraukšķīgums un cietība, kā arī salduma līmenis, kas ir nesalīdzināms ar parastiem arbūziem. Auglis, kas svēra gandrīz 8 kilogramus, tika pārdots par vairāk kā 6100 dolāriem.

 

6. Virtulis

pasaule-dargakie-partikas-produkti-06

Izrādās, pasaulē dārgākie produkti ir arī virtuļi. Jā, bet tikai viens īpašais virtulis, ko pagatavoja kāds konditors Ņujorkā Franko Tužaks. Virtulis pildīts ar balto trifeļu krēmu un godži ogām, kā arī pārkaisīts ar ēdamo zeltu. Šis neparastais kulinārijas brīnums tika pārdots par 1000 ASV dolāriem.

 

7. Vaniļa

pasaule-dargakie-partikas-produkti-07

Vaniļu, kuru iegādājamies veikalos, ir mākslīgi radīts ekstrakts. Turpretī pus kilograma īsto vaniļas sēklu maksā 100 ASV dolārus.

 

8. Safrāns

pasaulē dārgākie pārtikas produkti

Safrāns ir pasaulē dārgākā garšviela. Viens grams safrāna maksā 120 ASV dolārus.

 

9. Macutake sēnes

pasaule-dargakie-partikas-produkti-09

Retas sēnes, kuru cena var sasniegt līdz pat 1000 ASV dolāru par pus kilogramu. Aug rudenī Japānā un vairākās citās Āzijas valstīs, taču macutake populāciju ir krietni noplicinājuši kukaiņi, kas iznīcina kokus, kuru paēnā aug šīs sēnes. Tā kā nav atklāts šo sēņu kultivēšanas veids, ļoti iespējams, ka jau tuvākajā nākotnē tās var pilnībā izzust. Tāpēc – ja restorānā pasūtīsiet omleti, kuras sastāvā ir macutake, nāksies šķirties no tūkstošos mērāmas naudas summas.

 

10. Baltās trifeles

pasaulē dārgākie pārtikas produkti

Trifeles ir dārgākais ēdiens pasaulē, jo tās ir ļoti grūti izaudzēt. Tādēļ trifeles ir delikatese un visu sēņu karalienes. Visdārgākā trifele esot maksājusi 160 tūkstošus ASV dolāru un tās svars sasniedzis 1,5 kilogramus. Sēni pirms vairākiem gadiem izsolē iegādājās kāds investors no Honkongas.

 

11. Irāņu ražotais kaviārs

pasaule-dargakie-partikas-produkti-11

Store ir neglīta zivs un nerada šaubas, ka izdzīvojusi kopš dinozauru laikiem. Arī garšo ne pārāk labi, taču spēj izdēt “zelta olas”, par kurām sajūsminās gardēži. Pasaulē izdzīvojušas tikai 24 storu sugas, no tām piecas Kaspijas jūrā, bet tikai no četrām iegūst pasaulē dārgāko kaviāru. Zivju “slaukšana” ir diezgan komplicēta — zivij jābūt dzīvai, jo mirstot tā izdala rūgtu sekrētu, kas sabojā ikru garšu. Dārgākais ir irāņu ražotais kaviārs Almas jeb Dimants. Cena 50 ASV dolāru par 50 gramiem.

 

12. Ēdamais zelts

pasaule-dargakie-partikas-produkti-12

23 karātu ēdamā zelta maksā aptuveni 30 ASV dolāru. Tam nav ne smaržas, ne garšas, ne vērtīgu uzturvielu. Un tāpēc tas tiek pasniegts kā piedeva dažādiem ēdieniem. Piemēram, Ņujorkas restorānā 666 var nobaudīt burgeri ar zeltu, kā arī ar lobsteriem, trifelēm un ikriem, un tā cena ir 666 ASV dolāru, bet Maltā jums pagatavos picu ar trifelēm un 24 karātu zeltu, par kuru būs jāmaksā 2000 ASV dolāru.

 

 Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar