Reiderējot uzņēmumu „Riga fertilizer terminal”, iecerēts valdi nomainīt ar „Šķēles-Šlesera menedžeriem”

šķēle šlesers

Mēģinot ar reideru metodēm pārņemt uzņēmumu Riga fertilizer terminal, kurā 51% līdz šim piederēja Eiropas Savienības sankciju sarakstā iekļautajam Baltkrievijas – Krievijas oligarham Dmitrijam Mazepinam, bet 49% – Andra Šķēles un Aināra Šlesera ģimeņu kontrolētajai SIA Rīgas tirdzniecības osta, abu oligarhu uzticības personas ir mēģinājušas nomainīt uzņēmuma valdi, tajā ieceļot divus „Šķēles-Šlesera menedžerus”.

Pietiek jau informēja, ka Uzņēmumu reģistrā ir vērsies Riga fertilizer terminal valdes priekšsēdētājs Artūrs Skadats, norādot, ka uzzinājis – uzņēmuma vārdā ir iesniegts pieteikums par izmaiņu izdarīšanu Uzņēmumu reģistrā. Taču uzņēmuma statūti nosaka, ka A. Skadatam ir kopīgas paraksta tiesības ar valdes locekli Eduardu Elksniņu, bet viņi abi kopā nekādus izmaiņu dokumentus nav ne parakstījuši, ne iesnieguši.

„Es neesmu parakstījis Izmaiņu pieteikumu un neesmu ņēmis dalību, kā arī neesmu informēts par sabiedrības ar ierobežotu atbildību Riga fertilizer terminal dalībnieku sapulci, kurā būtu pieņemts kāds lēmums, kura sakarā būtu veicamas jebkādas izmaiņas sabiedrībā ar ierobežotu atbildību Riga fertilizer terminal,” iesniegumā Uzņēmumu reģistram informējis A. Skadats. „Ņemot vērā situācijas nopietnību un steidzamību, vēršos pie Uzņēmumu reģistra ar šo savu iesniegumu, lai pievērstu uzmanību un mēģinātu novērst nelikumīgu izmaiņu reģistrāciju.”

Pietiek ir zināms, ka A. Skadats par iespējamu dokumentu viltojumu ir vērsies arī Valsts policijā, norādot – izmaiņu pieteikums ir pieteikts reģistrācijai paātrinātā kārtībā, kas rada pamatotas aizdomas par iespējamām kādu personu prettiesiskām darbībām, nolūkā ar reideriskām metodēm iegūt kontroli pār uzņēmumu, kuram tikai reģistrētais un apmaksātais pamatkapitāls ir 13 660 000 eiro, nemaz nerunājot par tā aktīvu, pamatlīdzekļu vērtību un saimnieciskās darbības naudas plūsmas apjomu. Uzņēmumu reģistrs lēmumu šai saistībā ir atlicis līdz 7. decembrim, gaidot Valsts ieņēmumu dienesta atzinumu.

Kā rāda Lursoft dati, D. Mazepins caur virkni uzņēmumu joprojām skaitās Riga fertilizer terminal patiesais labuma guvējs, kontrolējot 51% kapitāldaļu, savukārt 49% pieder SIA Rīgas tirdzniecības osta, kurā vienus 50% caur virkni kompāniju oficiāli kontrolē Inese un Edvards Šleseri, bet otrus 50% – Andra Šķēles sieva un abas meitas. Kā var noprast, tieši Latvijas akcionāri tad arī nolēmuši, izmantojot situāciju, pārņemt uzņēmumu pilnīgā savā kontrolē.

Uz to norāda arī Pietiek rīcībā nonākušie Uzņēmumu reģistrā iesniegtie dokumenti, kas rāda – ir noticis mēģinājums nomainīt uzņēmuma valdi, tajā ieceļot „Šķēles-Šlesera menedžerus” Kasparu Gabrānu un Miķeli Lapši, kuri jau ilgstoši ir saistīti ar abu oligarhu ģimeņu kontrolētiem uzņēmumiem SIA Rīgas tirdzniecības osta.

Kā rāda Lursoft dati, 1982. gadā dzimušais M. Lapše ir, piemēram, valdes loceklis SIA Rīgas ogļu termināls, kura īpašniece caur AS Riga Port ir SIA Rīgas tirdzniecības osta. Savukārt 1978. gadā dzimušais K. Gabrāns ir valdes loceklis SIA Rīgas pasažieru osta, kura caur SIA INPO 4, SIA Privāto aktīvu pārvalde un SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem oficiāli pieder A. Šķēles ģimenei.

Taču acīmredzami abu oligarhu interesēs īstenotais reiderisms vēl nav sekmīgi noslēdzies, – Uzņēmumu reģistrs informē, ka, „izskatot iesniegtos dokumentus, tika konstatēts, ka pieteiktie valdes locekļi ir reģistrēti kā pārstāvēttiesīgās amatpersonas vairākos citos tiesību subjektos. Pamatojoties uz likuma “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” 4.16 panta pirmās daļas 2.punktu un piekto daļu, Uzņēmumu reģistrs ir lūdzis sniegt atzinumu Valsts ieņēmumu dienestam un pagarinājis dokumentu izskatīšanas termiņu uz laiku līdz 2022.gada 7.decembrim”.

Kā skaidro Uzņēmumu reģistrs, tā tālākā rīcība ir atkarīga no Valsts ieņēmumu dienesta atzinuma: „Gadījumā, ja Valsts ieņēmumu dienests nodokļu riskus nekonstatēs, Uzņēmumu reģistrs dokumentus izvērtēs atbilstoši tam likuma “Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” 14.pantā noteiktajai kompetencei. Savukārt, ja Uzņēmumu reģistrs saņems Valsts ieņēmumu dienesta atzinumu par konstatētajiem nodokļu riskiem, Uzņēmumu reģistrs, pamatojoties uz likuma “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru” 4.16 panta septīto daļu, atteiks pieteikto izmaiņu reģistrāciju.”

Uzņēmumu reģistrs arī apliecina, ka vienlaikus 23. novembrī Uzņēmumu reģistrā saņemts uzņēmuma esošā valdes priekšsēdētāja A. Skadata iesniegums, kurā norādīts, ka ir noticis dokumentu viltojums un par minēto faktu A. Skadats ir vērsies Valsts policijā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
levitkucins
levitkucins

Levita menedžeri jāsaliek, lai nolaiž visu pa burbuli

Oho
Oho

Jopcik! Vecie kraani uzdarbojas!

zistema
zistema

atkal amatieri- vai nespēj nomaksāt Gundara Bērziņa likmi un būs klāt melnais busiņš ar visu servisu. Visu var ar nomaksu gada laikā kā padomes priekšēdim kādu nieku mēnešālgā un pusmiljonu zelta parašūtā. Vairāk par miljonu nevajadzēs un vai tad nav to vērts?