Ne tikai atstādināti divi augsti Nodokļu un muitas policijas darbinieki, bet nopratināta „pasūtījuma lietu” speciāliste Prusaka-Brinkmane; tiek pieminēts arī Čerņeckis

Ir jaunumi saistībā ar to, ka kopš 18.septembra no saviem amatiem ir atstādināti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs Jānis Velps un Vidzemes nodaļas vadītājs Jurģis Krīgers, vēsta portāls Pietiek.com.

Atstādināšana ir notikusi nevis pēc paša VID vadības iniciatīvas, bet gan saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) kriminālprocesu, kura ietvaros ir nopratināta arī „pasūtījuma lietu” speciāliste, bijusī Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane.

Nu jau var pilnīgi droši teikt, ka, neraugoties uz cītīgo „mutes turēšanu” Lato Lapsas pasūtījuma lietā, pat pēc izmeklētājas Initas Lūres publiskajām liecībām neatklājot lietas pasūtītājus, K. Prusakai-Brinkmanei gluži tāpat kā Gunāram Kūtrim šī „pareizā uzvedība” nekādas dividendes nedos. Līdz ar šo jauno kriminālprocesu viņas izredzes tikt pie cita amata tiesībsargāšanas iestādēs, pat neraugoties uz bijušā vīra, „Juraša brigādes” pārstāvja, jaunā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Aigara Prusaka pūlēm, tuvojas nullei.

Interesanti ir ne jau tas, ka par atstādināšanām klusē VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kurai pašlaik ir tikai viena interese – nedot nekādu iemeslu viņu atlaist pirms iecerētās respektablās amata pamešanas nākamā gada sākumā, bet gan tas, ka nekādu informāciju šai sakarā nesniedz KNAB. Tas varētu būt saistīts ar to, ka lietā, iespējams, ir iesaistīts finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis (attēlā), kurš tiek uzskatīts par „pasūtījuma lietu” ekspertu un arhitektu, – KNAB vadība neriskē asi iestāties pret Jauno Vienotību, kuras pārstāvis Arvils Ašeradens kontrolē Finanšu ministriju.

Kā jau informēts, atstādinātais J. Velps bija Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs, kas atbild par visiem izmeklētājiem Latvijas reģionos, un viņa formālā priekšniece skaitījās Iveta Stūraine. Taču faktiski visus būtiskākos jautājumus izlēma J. Velps, jo I. Stūrainei nav pieredzes un saprašanas par izmeklēšanu.

Nav noslēpums, ka līdz šim J. Velps bija bēdīgi slavenās Lato Lapsas „pasūtījuma lietas” izpildītājas Kristīnes Prusakas-Brinkmanes labā roka, kurš darīja to, ko lika.

Saistībā ar I. Stūraini un saistībā ar pašreizējo situāciju vēl ir jāpiemin tas, ka viņas vīrs Andris Stūrainis, kurš Valsts policijā un ir bataljona komandiera vietnieks, ir K. Čerņecka ģimenes draugs.

Interesants kungs ir arī J. Krīgers, kuru atrotēja no Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes, – tur viņš nebija vēlējies klausīt priekšnieku Pēteri Bausku un patvaļīgi izrīkojies arestu uzlikšanas ziņā. K. Prusakai-Brinkmanei viņš izrādījās noderīgs un divu gadu laikā “uzdienējās” no izmeklētāja par priekšnieku.

Pietiek.com red. piez. KNAB par šo lietu joprojām klusē un uz uzdotajiem jautājumiem neatbild.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jautājums
Jautājums

Kad , beidzot , uzzināsim kas pasūtija Lapsu un Liepnieku ?

Jana
Jana

Tur jau vis skaidrs ir :D

sadists
sadists

Vismaz draudīgi izskatās, skatīsimies vai izmeklēšanā aizdomas pierādīsies.