VID „pasūtījuma lietas” izpildītājai Prusakai-Brinkmanei par „mutes turēšanu” un „labu uzvedību” tiek organizēts augsts amats KNAB

KNAB ēka

Bijušajai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora vietniecei Kristīnei Prusakai-Brinkmanei, kura šā gada februārī bija spiesta uzrakstīt atlūgumu pēc „pasūtījuma lietu” skandāla sākuma, par „labu uzvedību” un klusēšanu varētu būt nopelnījusi atbildīgu amatu galvenajā korupcijas piesegšanas iestādē – Jēkaba Straumes vadītajā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.

Februāra vidū plašā intervijā laikrakstam „Diena” bijusī VID izmeklētāja Inita Lūre detalizēti aprakstīja, kā K. Prusaka-Brinkmane viņu piespiedusi vākt visu iespējamo informāciju par Lato Lapsu, Jurģi Liepnieku un viņu ģimenes locekļiem, „ierādīt viņiem vietu”, izspiegot viņu rīcībā esošo informāciju par augstām valsts amatpersonām utt.

Bija skaidrs, ka nozieguma atšķetināšana var aizvest pie visaugstākajām amatpersonām, taču, kopdarbojoties finanšu ministram Arvilam Ašeradenam, VID ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei, Valsts drošības dienesta priekšnieka vietniekam Ērikam Cinkum un ģenerālprokuroram Jurim Stukānam, skandālu izdevās noklusināt, un vainīgie netika saukti pie atbildības.

Tagad laiks ir pagājis, un K. Prusaka-Brinkmane, kas turēja muti un pasūtījuma lietas organizētājus un īstenotājus neizdeva, ir sākusi pieprasīt atalgojumu – un to, visticamākais, arī saņems, iegūstot augstu amatu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Par to, kāds tieši amats un kādā veidā tiks nodrošināts bijušajai VID darbiniecei, informācija tiks publicēta vistuvākajā laikā.

Interesanti, ka tas notiek tieši šobrīd, kad jaunā amatā jau otrreiz nonāk arī „Juraša brigādes” pārstāvis, bijušais K. Prusakas-Brinkmanes vīrs Aigars Prusaks.

Februārī I. Jaunzeme piedzīvoja skandālu un apjomīgas administratīvas nepatikšanas saistībā ar viņas paslepu lēmumu, Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora amatā ģenerāļa Kaspara Podiņa vietā vismaz uz laiku ieceļot Iekšējās drošības pārvaldes direktoru Aigaru Prusaku.

Šo lēmumu nācās atcelt, taču pēc tam ar fiktīva konkursa palīdzību I. Jaunzemei un viņas diriģentiem izdevās vēlreiz nokārtot A. Prusakam šo ļoti nozīmīgo un ietekmīgo amatu. Nav izslēgts, ka arī L. Lapsas un J. Liepnieka pasūtījuma lietu līdz ar A. Prusaka nonākšanu jaunajā amatā var mēģināt „reanimēt”. Tiesa, tās visaugstākais pasūtītājs amatu jau zaudējis.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Planktons
Planktons

Vai tiešām knābis sāk pūt?