Latvijas ietekmīgāko cilvēku TOP 10

Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV)

Konsultējoties ar, mūsuprāt, zinošākajiem cilvēkiem Latvijas politikā, Puaro.lv publicē Latvijas ietekmīgāko personu reitingu, kāds tas šķiet šī gada sākumā.

Reitinga veidošanas princips ir šāds: par ietekmīgāku tiek uzskatīta tā persona, kuras amats, piekļuve informācijai, sakari, tās rīcībā esošie resursi, pieredze un personiskās īpašības ļauj būtiski ietekmēt politiskos procesus valstī.

Salīdzinot ietekmīgas politikas un valsts pārvaldes personas, ietekmīgākā persona tiek izvēlēta pēc virtuāla ietekmes boksa mača principa. Proti, tā persona, kura savstarpējā ietekmes cīņā visticamāk uzvarētu otru vai nodarītu otrai lielāku kaitējumu nekā piedzīvotu pati, tiek uzskatīta par ietekmīgāku.

Jāņem vērā, ka vietas šajā reitingā ir nedaudz nosacītas. Varas dinamika, attiecības, sabiedriskā doma – tie visi ir ātri mainīgi faktori, kas vienā brīdī vai jautājumā var dot lielāku ietekmi vienam un būtiski mazāku citam, vai kādā jautājumā var uzrasties pavisam jauni spēlētāji.

Tāpat reālo varas situāciju gandrīz vienmēr raksturo koalīciju veidošanās, kuru gadījumā vairs nav tik nozīmīgi, kurš spēlētājs individuāli būtu ietekmīgāks, bet gan tas, kura koalīcija ir spējīga gūt virsroku konkrētajā jautājumā vai situācijā  (plašāk par saraksta veidošanas metodoloģiju var izlasīt Puaro.lv pirmajā Latvijas ietekmīgāko cilvēku TOP ).

Un tomēr, lai labāk saprastu “Who is Who” Latvijā, šāds reitings var būt noderīgs.

Tas ir šāds:

1. Krišjānis Kariņš (CV šeit)

Juris Stukāns

2. Juris Stukāns (CV šeit)

3. Jānis Kažociņš (CV šeit)

Mežviets

4. Normunds Mežviets (CV šeit)

5. Anita Brauna (CV šeit) / Sigita Roķe (CV šeit)

Jēkabs Straume

6. Jēkabs Straume (CV šeit)

Reirs

7. Jānis Reirs (CV šeit)

Arta Ģiga

8. Arta Ģiga

Lato Lapsa

9. Lato Lapsa (CV šeit)

10. Jānis Bordāns (CV šeit)

Neparastā kārtā pat top 20 sarakstā neatrastos vieta Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Iepriekšējie saraksti:

2020.gada Latvijas ietekmīgāko cilvēku TOP 10 (ar izmaiņām) – Puaro.lv
2020.gada Latvijas ietekmīgāko cilvēku TOP 10 – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Puaro.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
stalins
stalins

Latvijas ietekmīgāko cilvēku skaitā nav neviena biznesa cilvēka.Savdabīga pieeja TOP veidošanai.Tāda mehāniska-specdienesti ir ietekmīgi? Ok, tad saliekam topā to vadītājus.Tāpat masu mediju redaktori mehāniski savietoti.
Nav ticamības. Lasās tāpat kā sacerēti horoskopi- literatūra, bet ticamības nekādas.

Roberts
Roberts

Un kur Joske , otrajā simtă ?