Jaunzemes dēļ no darba aiziet augsta ranga VID darbiniece

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoram saskaņā ar likumu ir trīs vietnieki. Līdz šim šos amatus ieņēma Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā, Informātikas pārvaldes direktore Indra Kārkliņa un Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

Ģenerāldirektora vietniekiem ir plašas pilnvaras un konkrētas atbildības jomas. Saskaņā ar likumu viens no VID ģenerāldirektora vietnieku pienākumiem ir VID ģenerāldirektora prombūtnes laikā pildīt iestādes vadītāja funkcijas.

Līdz šim pašreizējās VID vadītājas Ievas Jaunzemes prombūtnes laikā viņas pienākumus visbiežāk pildīja Dace Pelēkā. Tomēr Ievas Jaunzemes haotiskā un nekompetentā vadības stila dēļ viņa no amata aizgāja šī gada pavasarī, sākumā pārejot uz Finanšu ministriju, vēlāk kļūstot par Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča komandas locekli.

Otra vietniece Indra Kārkliņa tika iecelta par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju uz vairākiem mēnešiem pēc tam, kad iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) atstādināja I. Jaunzemi no amata uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku. Un pēc D. Pelēkās aiziešanas I. Kārkliņa pildīja VID ģenerāldirektora pienākumus brīžos, kad I. Jaunzeme atpūtās vai bija komandējumos.

Tomēr izskatās, ka arī I.Kārkliņa nav spējusi izturēt I.Jaunzemes radīto haosu un nekompetenci, jo ir iesniegusi atlūgumu.

Tādējādi ir radusies situācija, ka tik svarīga valsts iestāde kā VID īsā laikā ir zaudējusi divus no trijiem iestādes vadītāja vietniekiem, kas rada ne tikai jautājumus par iemesliem, kāpēc tik augsta ranga darbinieki pamet darbu, bet arī tīri praktiski nozīmē, ka VID šobrīd faktiski nepastāv likumā noteiktā kārtība.

Atbildība par šo situāciju, protams, ir jāuzņemas Ievai Jaunzemei. Viņa, protams, šo atbildību neuzņemsies.

Tādēļ jautājums paliek tikai viens: vai pašreizējais finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) joprojām uzskata, ka viņa lēmums par I. Jaunzemes atjaunošanu amatā bija pareizs?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
caurums
caurums

Prātīgi cilvēki negrib atstāt savus parakstus uz tik slideniem dokumentiem un atstāj iespējamos nākamos kratāmos un izmeklējamos lepnā vientulībā.