Francijā futbola fani turpina ārdīties

futbola fani

Arī trešdienas, 15.jūnija, vakarā Francijā, kur norit Eiropas čempionāts futbolā, ar nekārtībām izcēlušies futbola fani no Anglijas un Krievijas. 

Lilles pilsētā policija bija spiesta lietot asaru gāzi, lai izklīdinātu agresīvu angļu fanu pūli, kas konfrontējis ar krievu sāncenšiem.

Krievijas izlase zaudēja Slovākijai, un tas atkal radījis virkni incidentu starp komandu faniem.

Francijas policija piedāvā paātrināt izraidīšanas procedūras vardarbīgiem futbola līdzjutējiem, un Francijas mediji ziņo par trim Krievijas futbola līdzjutēju izraidīšanu no valsts.

Tostarp, centienos nodrošināt kārtību un novērst plašas agresīvu futbola fanu grupu sadursmes, Francijas policija trešdien un naktī uz ceturtdienu Lillē atkārtoti laida darbā stekus un asaru gāzi, savaldot Anglijas un Krievijas atbalstītājus, vēstīja aģentūra AFP. Lillē ieplūda desmitiem tūkstošu Anglijas, Velsas, Krievijas un Slovākijas līdzjutēju un nereti izraisījās dažādu grupu sadursmes.

Pēc policijas informācijas, 36 fani tika aizturēti, bet 16 personas guva savainojumus. Sagaidāms, ka no Francijas izraidīs trīs Krievijas līdzjutējus un vienu Ukrainas fanu.

Policijai darba netrūka arī naktī, kad Lilles centrā tika izklīdināta skaļa futbola fanu grupa, kurā bija apmēram 200 cilvēku. Kārtības uzturēšanai ielās iesaistīja 4000 policistu un žandarmu.

Nekārtībās savu roku pielika arī fanu zonu Lillē pametušie Francijas atbalstītāji, kuri pēc savas komandas uzvaras pār Albāniju meta policistiem ar akmeņiem un pudelēm.

Savukārt vilcienā, kas Lillē ieradās no Kalē, sakāvās Anglijas un Velsas līdzjutēji, no kuriem pieci tika arestēti. Anglijas un Velsas izlases ceturtdien spēlēs netālajā Lensā. Savukārt Lillē sadzērušies Anglijas atbalstītāji skandēja pretkrievu un antieiropeiskas dziesmas. Krievijas izlase trešdien Lillē zaudēja slovākiem un fani vietām pilsētā iesaistījās nelielās sadursmēs ar konkurentiem, taču nebija tādu masu kautiņu kā pēc iepriekšējās Krievijas spēles Marseļā, kur mačā pret Angliju tika fiksēts neizšķirts.

Pēc Francijas likumsargu informācijas, Krievijas atbalstītājiem nelāgu slavu sagādā apmēram 150 labi organizētu ekstrēmistu, savukārt lielākā daļa līdzjutēju grib redzēt futbola spēles un atbalstīt savu komandu.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz