Iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi turpina samazināties

cilvēki

Iedzīvotāju apmierinātība ar savu dzīvi turpina samazināties otro gadu pēc kārtas – šogad jūlijā vidējais rādītājs bija 6,65 balles, kamēr pirms gada bija 6,76 balles, liecina pētījumu centra “SKDS” dati.

Līdz šim augstāk savu apmierinātību iedzīvotāji vērtējuši laikā no 2016. līdz 2021. gadam, 2018. gadā vērtējumam sasniedzot augstāko atzīmi – 6,97 balles.

Turpretim sliktāku vērtējumu iedzīvotāji snieguši laikā no 2005. līdz 2014. gadam, zemāko vērtējumu sasniedzot 2009. gadā – 5,55 balles. Par 2010. gadu dati nav pieejami.

Samazinājies arī indekss, kas rāda, cik lielā mērā Latvijas iedzīvotāji jūtas kā savas dzīves noteicēji – 6,65 balles jeb par 0,11 punktiem mazāk nekā pērn, atgriežoties 2021. gada līmenī.

Tas ir zemākais rādītājs kopš 2009. gada, kad indeksa vērtība bija 6,73 balles. Pēc 2009. gada indeksa vērtībai bija vērojama tendence paaugstināties, 2018.gadā sasniedzot augstāko rādītāju pēdējo desmit gadu laikā – 7,47 balles.

Indeksa vērtības aprēķināšanā izmantotas 980 respondentu sniegtās atbildes.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilce
Vilce

Vai tad tā ir dzīve? Ja nu vienīgi ierēdņiem, padomēm un dakterīšiem – pārējie jau tikai velk savas dzīvības

Suņanagla
Suņanagla

Ja kāds uzņemas vadīt procesu un to izgāž vairākas reizes ar dažādiem partneriem, tad vainīgs ir vadītājs nevis partneri. 10 gadi izgāšanas ir pietiekami, lai pateiktu – JV, beidz cūkāt bildi, ej mājās un nemaitā gaisu. Var diemžēl just līdzi tam tuvredzīgi domājošam, mazizglītotam JV vēlētājam, jo visi JV pūliņi viņu labā pie šādas saimniekošanas izbeigsies resursa un lejupslīdes inerces dēļ. Tāds paliks pie nekurienes ar iespēju nopirkt biļeti, ja būs par ko, vai draņķīgu eksistenci ES nabagu pavārtē. Protams, būs tādi, kas paķers līdzi iebetonēto naudu, bet ar tik vāju izglītotību ātri to noplakarēs.