Rīgas domē turpinās cīņa par varu

Rīgas dome

Rīgas domes koalīcijas sarunās “Jaunā vienotība” (JV), “Nacionālās apvienība/Latvijas reģionu apvienība” (NA/LRA), “Kods Rīgai” (KR) un “Par/Progresīvie” tiksies šodien, 25.jūlijā, plkst.10, informē JV līderis Rīgā, domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Vilnis Ķirsis (JV).

JV uzskata, ka var notikt arī individuālās tikšanās, tāpēc ir gatava pēc šīs tikšanās piedalīties arī divpusējās sarunās ar “Progresīvajiem”. Reizē četru pušu sarunām, JV skatījumā, ir jābūt galvenajam sarunu formātam, atzīmēja Ķirsis.

Savukārt “Progresīvie” plānojuši tikties atsevišķi ar JV otrdien plkst.11.

Vaicāts, līdz kādam termiņam jāvienojas par Rīgas domes jauno vadību, Rīgas mēra pienākumu izpildītājs atzīmēja, ka gribētos ātrāk, bet “Progresīvie” neesot “tik steidzīgi ar šo procesu”.

Kā zināms,

bijušajiem Rīgas domes koalīcijas partneriem, kuri turpina sarunas par iespējām turpināt kopīgu darbu pašvaldībā, pagaidām ir atšķirīgs redzējums, kuram politiskajam spēkam pienāktos tiesības virzīt nākamo mēra amata kandidātu.

JV, NA/LRA un KR uzskata, ka tieši viņu blokam pienāktos tiesības virzīt nākamo Rīgas mēru, kamēr PP tiek piedāvāts virzīt vicemēra amata kandidātu.

PP pārstāve Justīne Panteļējeva iepriekš norādīja, ka PP ir uzklausījusi šo piedāvājumu un to izvērtēs, taču šim piedāvājumam pagaidām atbalstu nepauž. Līdz ar to pašlaik no PP netiek izslēgta iespēja virzīt gan mēra amata kandidātu, gan vicemēra amata kandidātu.

JV, NA/LRA un KR noraidījušas visus PP priekšlikumus – samazināt vicemēru skaitu no trim līdz vienam un pārdalīt atbildības sfēras, JV atņemot atbildību par satiksmes jomu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar