Baltijā plosās vētra: Polijā trīs bojāgājušie, Lietuvā savainota sieviete

vētra

Lietuvas dienvidos piektdien plosās vētra ar negaisu, uz ceļiem daudzviet izgāzti koki. Druskininkos vējš norāvis jumtus vairākām garāžām, pilsētā pārtrūkusi elektroenerģijas padeve, vēsta “15min.lt”.

Viļņā krītošs koks savainojis sievieti, viņa nogādāta slimnīcā.

Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienests ziņo, ka līdz šim saņemti izsaukumi novākt 15 kritušus kokus, bet atzīst, ka vērtēt postījumu apmērus būtu pāragri, jo vētra turpinās un tiek saņemtas ziņas par aizvien jauniem postījumiem.

Kāds portāla lasītājs no Druskininkiem izteicies, ka savos septiņdesmit gados tādu vētru vēl nav pieredzējis.

Aculiecinieki stāsta, ka vētra kūrortpilsētā nav ilgusi vairāk par pusstundu, bet postījumi esot pamatīgi. Vētras izgāzto koku dēļ Druskininku apkaimē uz ceļiem veidojas sastrēgumi.

Pie Kauņas apturēta vilcienu satiksme, bet Viļņā spēcīga negaisa dēļ nācies atcelt daļu ikgadējā festivāla “Kultūras nakts” brīvdabas pasākumu.

Negaisos Polijā piektdien gājuši bojā trīs cilvēki, bet vēl vairāki guvuši ievainojumus, vēsta Polijas mediji.

Zgežas pilsētā valsts centrālajā daļā gājis bojā 61 gadu vecs automašīnas vadītājs, bet divi pasažieri nogādāti slimnīcā.

Vēl divi cilvēki gājuši bojā Polijas vidienē un ziemeļrietumos, kad viņiem uzkrita spēcīgā vēja sagrautas sienas.
Spēcīgās vēja brāzmas izrāvušas kokus un norāvušas mājām jumtus, bet lietusgāzes izraisījušas applūšanu vairākās vietās valsts teritorijā.

Negaisa mākoņi izveidojuši vienotu līniju, tādēļ plašu teritoriju var skart īslaicīga vētra. Negaisu sistēma no Polijas tuvākajās stundās pārvietosies uz Kaļiņingradas apgabalu un Lietuvu, pēc tam sasniegs Latviju.

Spēcīgs pērkona negaiss Latvijā, sākot no valsts dienvidrietumiem, gaidāms vakarā. Jau ziņots, ka atbilstoši Eiropas Eksperimentālā vētru prognozēšanas centra brīdinājumam negaisa mākoņi Latvijā var atnest vēju ar vētras spēku, spēcīgas lietusgāzes, kas applūdina pilsētu ielas, tāpat nav izslēgts lielas krusas un virpuļviesuļu risks.

Sagaidāms, ka negaiss ātri pāries. Vēlāk naktī uz sestdienu un sestdien dienā pērkona negaiss nav gaidāms, bet daudzviet Latvijā līs, valsts ziemeļrietumu daļā gaidāms ilgstošs lietus. Saulaināka sestdiena būs Latgalē.

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz