Latvija un Lietuva aicina NATO pastiprināt drošību uz austrumu robežas

Latvija un Lietuva otrdien aicinājušas NATO pastiprināt drošību uz austrumu robežas, ņemot vērā, ka krievu algotņu grupējums “Vagner” varētu izveidot sev jaunu bāzi Baltkrievijā.

“Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins otrdien ieradās Baltkrievijā saskaņā ar prezidenta Aleksandra Lukašenko starpniecību panākto vienošanos, kas sestdien izbeidza algotņu sacelšanos Krievijā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins piedāvājis uz Baltkrieviju doties arī tiem vagneriešiem, kuri nevēlas parakstīt līgumu ar Krievijas Aizsardzības ministriju un turpināt militāro dienestu.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) vizītē Parīzē aicināja šo situāciju izvērtēt no cita skatupunkta, ņemot vērā šo algotņu demonstrētās spējas. Arī Lietuvas ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis sacīja, ka ātrums, ar kādu vagnerieši virzījās uz Maskavu, vienas dienas laikā nobraucot simtiem kilometru, liecina, ka Baltijas valstu aizsardzība ir jānostiprina.

“Mūsu valstu robežas ir tikai simtiem kilometru attālumā no šīm aktivitātēm, tāpēc viņiem varētu būt vajadzīgas astoņas līdz desmit stundas, lai pēkšņi parādītos kaut kur Baltkrievijā netālu no Lietuvas,” norādīja Landsberģis, piebilstot, ka “tas rada nestabilāku, neparedzamāku vidi mūsu reģionā”. “Baltijas reģiona aizsardzība mums jāuztver ļoti nopietni,” viņš uzsvēra.

Baltijas valstu ministru vizīte Francijā notiek laikā, kad Rietumu lielvalstis gatavojas NATO samitam jūlijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

“Vagner” ierašanās Baltkrievijā būtu jāskata kontekstā ar NATO samitu un visām diskusijām par aizsardzību, draudu atturēšanu un nepieciešamajiem lēmumiem, lai stiprinātu drošību austrumu flangā, norādīja Rinkēvičs.

Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss pirmdien vizītē Viļņā paziņoja, ka valsts ir gatava pastāvīgi dislocēt Lietuvā brigādi, ko veidotu 4000 karavīru. Landsberģis Francijas kolēģim norādīja, ka Parīze varētu palīdzēt ar pretgaisa aizsardzību. “Francija var būt vērtīgs partneris Baltijas valstu pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā,” sacīja ministrs. “Mēs zinām par Francijas tehnoloģijām, un tās varētu izmantot kā daļu no mūsu atturēšanas stratēģijas, lai nekādam “Vagner”, nekādai Krievijas armijai neienāktu prātā šķērsot Baltijas valstu robežas,” viņš piebilda.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
virgo
virgo

Krišjānim jāpārorientē sava domāšana.

Lapsa
Lapsa

Pirms vienas dienas K.Kariņš teica [sk.rakst puaro.lv], ka Latvija spēj uzraudzīt austrumu robežu arī ar nepilnīgi uzbūvētu žogu.
Kaut kas te neiet kopā

Apinis
Apinis

Jāpastiprina Daugavpils HES apsardzi.

Čuriņa dreb
Čuriņa dreb

Tātad saprot ka ir tik vāji ka ap*īzās no tā vien ka Prigožins blakus. Polija arī raustās. Runā jau kā nato aizstāvēs, kā karos, bet darbi rāda ka patiesībā čura dreb :DD

levitkucins
levitkucins

Pasaki Rinka tur Parīzē, lai ātrāk tur čammājas ar Latkrievijas un Baltkrievijas apvienošanu. Viss jau te i sagatavots. Kirhenšteini jau i savās vietās. Tik papīri jāsaraksta

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

Jaa, Vitebskas guberņa būs lielvalsts. Polijai līdzvērtīgs spēlētājs Eiropas austrumos