ASV piešķirs kārtējo militāro finansējumu Baltijas valstīm 228 miljonu dolāru apmērā

Baltais nams ASV

ASV Kongresa piektdien apstiprinātajā likumprojektā par valdības finansējumu cita starpā paredzēta drošības palīdzība Baltijas valstīm 228 miljonu dolāru (211 miljoni eiro) apmērā, paziņoja Igaunijas Aizsardzības ministrija.

“Atbalsts no ASV ir būtiski palīdzējis Igaunijai, Latvijai un Lietuvai paātrināt vairākus militārās infrastruktūras un spēju attīstības projektus.

Labā ziņa ir tā, ka atbalsts ir nedaudz lielāks nekā pagājušajā gadā. Tas skaidri apliecina, ka ASV kā lielākais sabiedrotais NATO ir apņēmušās nodrošināt mūsu reģiona drošību un stabilitāti,” sacīja Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs.

2020. gadā izveidotā Baltijas drošības iniciatīva ir instruments, ar kuru ASV Aizsardzības ministrija atbalsta trīs Baltijas valstu aizsardzības spēju attīstību un savienojamību.

Finansējums galvenokārt paredzēts pretgaisa aizsardzības, jūras situācijas uzraudzīšanas un sauszemes spēku attīstībai.

Pērn šajā instrumentā Baltijas valstīm tika piešķirti 225 miljoni dolāru. 2022. gadā tāds atbalsts sasniedza 169 miljonus eiro.

Šā gada finansējuma sadale starp Baltijas valstīm tiks precizēta līdz rudenim, norādīja Igaunijas Aizsardzības ministrijā.

Ministrijā informēja, ka Igaunijai papildu piešķirti arī 47,3 miljoni ASV dolāru Ārējās militārās finansēšanas palīdzības programmā.

Decembrī ASV un Baltijas valstis vienojās par vadlīnijām piecu gadu aizsardzības sadarbībai ar mērķi veidot sadarbību aizsardzības un nacionālās drošības jomā līdz 2028. gadam.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar